Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Kousavé, uštěkané štěně
Autor Zpráva
MíšaM
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2016 12:55
- Nahlásit

Ahoj, mám trošku trable s výchovou štěněte Zlatého retrívra. Máme fenku, má 2 měsíce. Brali jsme si jí v 6 týdnech.
Ze začátku byla klidná, hodná a mazlivá. Už si u nás asi dost zvykla, jelikož začala být dost přidrzlá a hodně se "vyjadřuje" smajlík. První problém je, že je doma hodně uštěkaná. Četla jsem, že když pes štěká tak se buď bojí, nebo hlídá, nebo vyžaduje pozornost a nudí se. Jenže ona štěká i když se jí věnujeme a hrajeme si. Učíme povel "ticho", ale moc nereaguje. Ignorovat jsme taky zkoušeli, ale je to musím říct dost těžké, když bydlíme v bytě a sousedi si stěžují. Venku je v pohodě, zvyká si na vodítko a všechno je pro ní zajímavé, takže na štěkání nemá moc čas smajlík.
Druhý problém je kousání. Vím že je to štěně a potřebuje kousat. Ale když nahradím svojí ruku hračkou, tak to vydrží chvíli a když tu hračku držím v ruce, tak jde spíš po té ruce než po hračce. Asi se jí holt líbí víc :-D. Jenže ono to občas dost bolí. Zkouším vyjeknout "au" ale na to zareaguje na chvíli a začne znova. Řeším to zatím tak, že od ní odejdu. Dáváme povel "nesmíš", ale ten je jí taky u zadku. Občas i doslova "chňape" po ruce, jako by chtěla prostě kousnout hodně. Chňape i po obličeji, někdy to schytá i můj nos nebo brada, což už je špatný. Chci si jí pomazlit, a ona začne kousat.
Když je po probuzení tak je hodná, využívám toho a pomazlim se s ní, ale to jí nebaví moc dlouho, chce mě kousat.
Vyjela i na štěně kamarádky, když si hrála s hračkou, a to druhé štěně si chtělo hrát s ní. Naopak od starší fenky dostala pěkně za vyučenou ona. Chtěla jí vzít hračku, starší fenka se ohnala a dala jí zubem do hlavičky.
Jinak když chce, tak je moc šikovná. Povely sedni, lehni a ke mně, se naučila opravdu rychle.
Máte nějaké rady? Prolezla jsem hodně diskuzí a poraden, ale zatím teda nic moc nezabírá. Připadá mi, že na to, že je to malé štěně, je docela zlá. Člověk by řekl, že s retrívrem budou problémy nejmenší. Nerada bych, aby mi z ní vyrostl nějaký agresor.
Prosím prosím, už jsem na blázinec.
Díky za každou radu.

birma
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2016 14:51
- Nahlásit

MíšaM
Nerada bych, aby mi z ní vyrostl nějaký agresor.
upřímně na to jste měli myslet, než jste si pořídili štěně od někoho, kdo je ho ochoten prodat o týden dřív než ze zákona smí. Bůhví, jací jsou její rodiče.
Ale jinak je to prostě tak, že štěňata koušou. A za dva týdny nemá cenu čekat nějaké zlepšení, zvlášť když zkoušíte všechno, co si někde přečtete. Když něco děláte, máte vědět proč, jak a pak to dodržovat důsledně.

Maya
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2016 15:12
- Nahlásit

MisaM
Vzali jste si stene skoro o dva tydny driv nez se to smi, takze jste ho ochudili o moznost naucit se miru kousani a stisku na sourozencich a holt to odnasite vy, stenata s kozichem s tim problem nemaji. Jinak jako stenata kousou normalne, otazka je jestli vase stene kouse pres miru a nebo ne a urcite neni zle a nedela vam to schvalne, chce si hrat tak si s nim hrajte no a doufejte ze to prejde
Moje kousaci stene je jakztakz pohladitelny bez zakusu ted v 7 mesicich

žanda
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2016 17:29
- Nahlásit

To je bohužel asi pravda, co píšou holky, je brzo od maminy, ta by jí vysvětlila, jak a kdy kousat . Navíc jehličky jsou fakt bolestivý. Mě tedy au au pomohlo, ale já měla štěně kdysi dávno staršího věku a do obličeje nešel tedy. vrazit hračku a pamatovat si - já začínám hru, já ji taky končím. Snad až přezubí, bude to taky lepší.

Maya
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2016 19:41
- Nahlásit

žanda
Po přezubení je to lepší v tom, že už nemá ty zuby jak nože, ale zase má větší stisk, tož podle mě prašť jako uhoď.
Ale je fakt, že alespoň už tak těma zubama nerve oblečení, od jehliček je díra hned, což teda si myslím, že MíšuM ještě čeká až tak za měsíc, až štěňátko trochu povyroste

žanda
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2016 06:37
- Nahlásit

Maya
no však, zuby jako nožea kysličník v pohotovosti.

Thom
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2016 00:04
- Nahlásit

Mne sa osvedčilo ísť hlavou proti múru(zdi). Od mala ma naša fenka CC kusala (čo som bral úplne normálne veď je to šteňa) a tak som sa rozhodol jej ruky dávať zámerné do tlamy vždy keď sme sa hrali. Až úplne do zadu že sama mi vypľúvala ruku z tlamy. Tiež pomáha jej vopchať do tlamy hráčku. Ale ja pri hrách používam hlavne moje ruky. Už je prezubena a tak to pri náhodných kusancoch nevadí ako keď bola malý upír

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 21 Pro 2016 11:18
- Nahlásit

Maya
žanda

Vzali jste si stene skoro o dva tydny driv nez se to smi, takze jste ho ochudili o moznost naucit se miru kousani a stisku na sourozencich
To je bohužel asi pravda, co píšou holky, je brzo od maminy, ta by jí vysvětlila, jak a kdy kousat .
to myslíte fakt vážně )) to je jako dost hlína =D ,možná byste si měli pořídit nějaký štěnata pracáků v 9 tejdnech..jako já
neobhajuju odběr štěněte v 6 tejdnech aby někdo nemyslel .p
jinak štěnata prostě fakt koušou,stejně jako malý děti prostě řvou..oboje časem pomine..nahradte části těla hračkama,peškama ,hadrama..prostě něčim co hryzat může ale uvedomte si,že pokud je to "živý",je to daleko lepčí hračka než ta co s e nehejbe..takže ideálně se s ní přatohat ..prostě aby ta hračka nebyla jen statická bo ta nemá rozhodně takový kouzlo

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání