Kynologická diskuse

 - Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  


Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Štěně na zahradu
Autor Zpráva
barryk10cz
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2016 18:57
- Nahlásit


Zdravím, prosím pro radu jak naučit štěně na venkovní teploty. Koupili jsme si křižence labradora a chceme ho mít venku u baráku. Zatím máme pouze zkušenosti s domácím pejskem do bytu. Má dva měsíce a nevíme jak ji naučit aby si zvykla na zimu. Zatím jsme ji máme uvnitř. Máme u baráku ještě venkovní chatku kde je o něco tepleji než venku , proto přemýšlíme že ji tam dáme kartonovou krabici (než seženeme normální boudu,kterou chceme taky zezačátku nechávat v chatce) a budeme ji zavírat tam, když budeme v práci. Potom když příjdeme z práce tak ji vypustíme ven , chvíli si s ní pohrajeme a připadně ji na chvíli vezmeme dovnitř domu. Ale co večer? Nechávat ji v domě nebo taky zavírat do chatky? Když bude v chatce tak se moc hygieně nenaučí protože bude čůrat všude , když je doma tak ji celou noc hlídáme a pokaždé jak se probudí tak ji dáme ven a ona se hned vyčůrá, ale samozřejmě někdy udělá loužičku i doma. Ale předpokládám že u venkovního psa se čůrání moc nebude řešit , když bude pořád venku.

Takže se chci zeptat zda ji brát na noc domů nebo ji nechávat zavřenou v chatce v boudě a potom až bude tepleji ji dát jenom ven? Právě nám příjde líto že by jsme se jí věnovali třeba 2hoďky denně jenom a pak by byla sama venku nebo v chatce.

Gerda
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2016 10:19
- Nahlásit


barryk10cz
já bych štěně nechala přes zimu doma a až s jarem učila odrostlejšího psa na pobyt venku.

birma
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2016 11:13
- Nahlásit


barryk10cz
Právě nám příjde líto že by jsme se jí věnovali třeba 2hoďky denně jenom a pak by byla sama venku nebo v chatce.
A výrazně víc by to bylo určitě líto jí.
Dvouměsíční mimino bych tomu rozhodně nevystavovala.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 10 Pro 2016 05:29
- Nahlásit


Vám bych svoje štěňata fakt nedala. Za prvé ho chcete mučit zimou a za druhé samotou.

Thom
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2016 15:45
- Nahlásit


Naša fenka CC bola od 2 mesiacov vonku a to sa nočne teploty pohybovali od 0-10 st. Cez den ked sme v praci behá po záhrade a po práci ideme na pol hodku do lesa a potom domov do cca 20hod, kde sa hrajeme. S posledným jedlom ide von az do rána. Teraz ma pol roka a od 2 mesiacov do teraz(pol roka) to takto robíme. Je šťastná, poslúcha a tak viem ze jej to vyhovuje. Samozrejme vonku ma zateplenú búdu hned pred vchodom do domu. Takže i to prispieva k tomu ze nestráda. Teším sa na léto, kedy to bude omnoho lepšie. Viac casu s nou vonku na zahrada.
Takže nerobte si starosti a Vaseho labroša kľudne učte na pobyt vonku od mala. Len doplním, ze zvýšte kŕmnu dávku o tretinu cca.

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 
 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky
 


miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání