Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Škrábání na dveře
Autor Zpráva
Tinkah
Člen
# Zasláno: 30 Zář 2014 08:19
- Nahlásit

Dobrý den, řeším problém s naší fenkou. začala nám škrábat vchodové dveře. Jednoduše když už nechce být venku škrábe o sto šest, dokud někdo nepříjde a neotevře ji. Bohužel to dělá, když jsme v práce a doma s ní je pouze tchýně. Je nějaký způsob jak ji to odnaučit?

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 30 Zář 2014 08:24
- Nahlásit

Tinkah
Jediné řešení je nikdy jí neotevřít, když škrábe. Absolutně nikdy. Pokud jí to bude aspoň občas "fungovat", tak bude škrábat víc a víc. A ideálně ji ještě naučte nějaký jiný, přijatelnější způsob, kterým může požádat o vpuštění do baráku.
Nebo pořiďte psí dvířka.

PetraK
Člen
# Zasláno: 30 Zář 2014 09:56
- Nahlásit

Tinkah

jak píše aňoňouma s tím, že se musíte jednak obrnit trpělivostí a druhak si na to vyhradit čas, abyste jí to odnaučili. A počítat s tím, že než dojde k tzv. vyhasnutí té činnosti, tak jí pes před tím vyhasnutím zintenzivní. Takže nenechat se tím zvyklat a vydržet, protože - pokud byste v ten moment, kdy to zintenzivní nevydrželi, přijde příště už rovnou s tímhle silným kalibrem, kterej jí zafungoval.

Tinkah
Člen
# Zasláno: 30 Zář 2014 11:06
- Nahlásit

No nepotěšili jste mě. Dovolenou teď nedostanu a navíc těch pár dnů by to nevyřešilo. Navíc, když jsem doma nedělá to. A tchýni nepřesvědčím, aby ji tam nechala ať se klidně postaví na hlavu. Navíc si myslím, že to bude už asi nějakou chvilku trvat, jen jsem o tom nevěděla. Až když jsme se teď rozhodli koupit nové dveře, oznámila nám, že nám je pes stejně zničí.
Asi ji budu muset zavřít někam v bytě

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 30 Zář 2014 11:09
- Nahlásit

Tinkah
No jo. Vycvičit tchyni je daleko složitější, než vycvičit psa Ta psí dvířka by to nevyřešila? Přijde mi škoda zavírat psa v bytě, když může být na zahradě...

PetraK
Člen
# Zasláno: 30 Zář 2014 11:38
- Nahlásit

Tinkah
Asi ji budu muset zavřít někam v bytě

tchýni.

Tinkah
Člen
# Zasláno: 30 Zář 2014 14:28
- Nahlásit

PetraK
jj tchýni :-D :-D
u tchýně jsem zkoušela pozitivní metodu výcviku, ale asi to není druh na který se to aplikovat, budu muset přitvrdit :-D

Dvířka už určitě ne, protože dveře přivezou tento týden :-/ Asi se doma pobavíme o výběhu venku. A v zime by byla doma v pokoji, jen ji budu muset nějaký vyčlenit

Gabriiella
Člen
# Zasláno: 11 Led 2019 17:08
- Nahlásit

Kolik ji je? Více méně v každém věku jde psa naučit/odnaučit spoustu věcí.. ale napadlo mě, my řešili podobný problém, ale v bytě a kupovali jsme takový speciální "ohradník".. koukněte https://www.elektro-obojky.cz/elektronicke-ohradni ky/ jmenuje se to pawz away a situaci to vyřešilo )

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání