Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Elektrický obojek
Autor Zpráva
Sambiana
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2014 16:40
- Nahlásit

Ahoj, chci se zeptat jaký máte názor na elektrický obojek ? Přemýšlela že bych ho zkusila na toho mého ovčáka, jak mi neposlouchá mezi ostatními zvířaty atd... myslíte že by se to naučil kdybych si třeba zajela k někomu kdo ten obojek používá a umí sním a naučil by mě s ním ? Nic jiného mě už nenapadá .. dnes jsme šli kolem jednoho pejsana a ten můj se choval jako kdyby psa nikdy neviděl , achjo už mě to vadí ( Taky už jsem někdy přemýšlela že bych si k němu koupila ještě 1 psa stejného plemene a třeba by se naučil poslouchat od toho mladšího, už nikdy stejné chyby neudělám jako s tímto současným NO. Tak předem díky za rady a odpovědi ohledně elekt. obojku .

birma
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2014 16:44
- Nahlásit

Sambiana
třeba by se naučil poslouchat od toho mladšího, už nikdy stejné chyby neudělám jako s tímto současným NO
spíš by se mladší naučil neposlouchat od toho staršího.
Já bych EO nekupovala a v klidu pomalu zvyšovala kritéria (zvětšovala vzdálenost mezi psy a zároveň mezi mnou a mým psem), tak, aby pes zvládal být úspěšný a to i kdyby to zpočátku mělo být 200 metrů a byl přitom na krátkém vodítku.

corgi
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2014 16:47 - Změnil/a: corgi
- Nahlásit

Teď jsem si přečetla ten předchozí dotaz o tom neposlouchajícím NO. Tohle skutečně EO nevyřeší. Není to žádná zázračná pomůcka, která řekne psovi, co má dělat.
Pro tohohle konkrétního psa vidím řešení jen a pouze v důsledné práci.
Nechápu, jak může nějaká cvičitelka takového psa, který přijde se zjevným problémem, nechat na cvičáku volně pobíhat. Buď bych hledala rozumnějšího cvičitele, nebo rovnou jiný cvičák. A pracovat a pracovat, a cvičit a cvičit, postupovat pomalu od jednoduššího k těžšímu.

Sambiana
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2014 16:53
- Nahlásit

děkuji , máme totiž už 3 psy ( cane corso, RTW a NO ) tak že bych si ani dalšího koupit nemohla ,. Jsem začátečník , tedy cvičím toho mího už asi necelý rok a půl tak že už něco vím o cvičení , ale stejně to ještě není dost ... Je mi teprve 14 a na tento přítomný cvičák mám 5 km a dál mě rodiče nechtějí vozit atd.. je to těžký ... proto jsem přemýšlela o elekt. obojku , naší CC pomohl, dřív by na volno chodit nemohla , a obojek udělal divy , to musím potvrdit

Sambiana
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2014 16:56
- Nahlásit

jinak EO máme už 1 doma , a ta starší fena cc už ho nepotřebuje , tak že jen leží

birma
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2014 17:03
- Nahlásit

Sambiana
pes neposlouchá, protože jsou ti ostatní psi o tolik zajímavější a zábavnější než ty, když se dokážeš v jeho očích udělat dostatečně zajímavá, tak tenhle problém zmizí

Sambiana
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2014 17:19
- Nahlásit

Díky, já vím , ale jen třeba chci jít na procházku a ne vždy cvičit a také si pořád s sebou balonek nebo nějakou hračku neberu, kolikrát ani motivování nepomůže

impact
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2014 17:44
- Nahlásit

Sambiana
ale jen třeba chci jít na procházku a ne vždy cvičit a také si pořád s sebou balonek nebo nějakou hračku neberu, kolikrát ani motivování nepomůže
Dokud psa nenaučíš pořádné přivolání, tak ti na přivolání prostě chodit nebude. Neexistuje žádná zázračná rada, která by psa mávnutím proutku změnila na poslušného. A ten pes to nedělá proto, žes ho to prostě nenaučila. Tak to po něm přece nemůžeš vyžadovat... To je jako bych ti dala přeložit knížku psanou čínštinou.

birma
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2014 17:52
- Nahlásit

Sambiana
kolikrát ani motivování nepomůže
máš na mysli asi uplácení, kdy psovi ukážeš, co může získat a on se pak rozhoduje, co se mu vyplatí víc, co?
Pro mě je motivace historie úspěšných a správně odměněných pokusů, protože pak se pes bude zajímat, co mu z toho kápne tentokrát
ale jen třeba chci jít na procházku a ne vždy cvičit a také si pořád s sebou balonek nebo nějakou hračku neberu
Jenže pes se učí i "jenom na procházce" učí se neustále. Tudíž ho učíš, že panička je nezajímavej tvor, co mu nemá co nabídnout. No tak proč by se měl držet u tebe, když tááááámhle je pes a s tim třeba nějaká sranda bude?

pitvora
Člen
# Zasláno: 18 Bře 2014 08:36
- Nahlásit

Sambiana

Zkus uvažovat. Tvůj pes si hraje s jiným psem, ty ho přivoláš, neposlechne, dáš mu šlehu elektrikou. Co se asi tak stane? Možná ho naučíš přijít (spíš ne, pokud jsi ho nedokázala naučit přivolání bez elektriky), ale čeho docílíš zcela určitě, je to, že si spojí tu šlehu s přítomností druhého psa. Takže místo psa, který neposlouchá a hraje si v pohodě se psy, budeš mít psa, který neposlouchá a druhé psy chce sežrat...

zbrnd
Člen
# Zasláno: 18 Bře 2014 20:48
- Nahlásit

že bych si tu taky zatrolloval?

PetraK
Člen
# Zasláno: 18 Bře 2014 21:13
- Nahlásit

Směle do toho žbrndo a půl je hotovo

zbrnd
Člen
# Zasláno: 18 Bře 2014 21:15
- Nahlásit

Dyk se snažím!

PetraK
Člen
# Zasláno: 18 Bře 2014 21:19
- Nahlásit

zbrnd
Dyk se snažím!

...."málo se snažíte pane správče - musíte se víc snažit!!.".. konec cintátu!

Gabriiella
Člen
# Zasláno: 11 Led 2019 17:55
- Nahlásit

Řešila jsem stejný problém.. jakmile mě neposlechla a já za ní šla s tím, že ji potrestám, utíkala o to víc a když už trest přišel, pak se mě zas bála. Tak jsem z toho byla rozhozená a nějak jsem nevěděla, co teda.. nakonec jsem zkusila jako poslední možnost výcvikový obojek, kdy jsme trénovali přivolání na zvukové upozornění, když neposlechla, dostala slabý impuls.. stačilo 14 dní a moc dobře pochopila, že se neposlouchat nevyplácí Je mi jasný, že ne každý je toho zastánce.. každopádně kdyby vás to zajímalo, tak jsem ho pořizovala tady https://www.elektro-obojky.cz/vycvikove-obojky/ a mohu jen doporučit

Fousisko
Člen
# Zasláno: 14 Led 2019 09:19
- Nahlásit

Gabriiella

Ty dobře udělané obojky já osobně nepovažuju za týrání zvířat, nicméně stejně s jejich používáním hrubě nesouhlasím, neboť to znamená jediné. Člověk se se svým psem nedokáže domluvit jinak. Není schopen pochopit svého psa a není schopen mu vysvětlit jinak než "násilím", co po něm vlastně chce. A to je moc smutné.
Já osobně vůbec nemám vždy a všude stoprocentně poslušného psa, ale troufám si říci, že máme nastavený vzájemný vztah dostatečně dobře na to, abychom se navzájem znali, takže když tzv. o něco jde, můžu se na psa spolehnout a on na mě.
Konkrétně u něj s jeho povahou bych s nějakým výcvikovým obojkem stejně nikdy neuspěla....on by musel dostat opravdu velmi bolestivou šlupku, aby si toho vůbec všiml, a to už by teda týrání rozhodně bylo.
Mám psa, který je velká osobnost, sebevědomý, nebojácný, velmi svobodomyslný (nemám ráda slovo "tvrdohlavý"), ostrý hlídač, občas vznětlivý ve vztahu k cizím samcům podobného ražení, ale zároveň naprosto neskutečný mazel. Je to můj 4. pes a za těch 3,5 roku, co ho mám, mi dal takovou školu, že už dneska fakt vím, že jediná správná cesta je se se svým psem na pravidlech DOMLUVIT. Pro člověka to znamená spoustu přemýšlení a schopnosti někdy myslet a rozhodovat se velmi rychle, ale ono to všechno jde, jenom se musí chtít a NEVZDAT TO. Dost často to - aspoň podle mě - nemá ani nic společného s nějakým výcvikem, jako spíš o tom vnitřním nastavení - být schopen se se svým psem naladit na stejnou vlnu. Tohle, když se daří, tak pak někdy stačí jenom "pomyslet" a pes už pomalu začne dělat, co se člověk teprve chystá říct....
Nechci v žádném případě tvrdit, že se mi to pořád daří....Svou roli hraje spousta okolností....hlavně psychika. Ale s tím vším se dá pracovat, jenom člověk MUSÍ CHTÍT.
Se psem, jakého mám, mi ani nic jiného nezbývá :-D Ale jsem strašně ráda, že je, jaký je.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 14 Led 2019 14:38
- Nahlásit

Tady jsou čím dál tím chytřejší kinologové, to je teda pecka.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 15 Led 2019 07:31
- Nahlásit

zbrnd

A ty jsi ten NEJ, co? Ty "kinologu"

Neumi
Člen
# Zasláno: 16 Led 2019 17:35
- Nahlásit

fousisko klííííd....
gabriela jenom prodává, všude.......

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání