Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Elektricky plot??
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Melounof
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 10:57
- Nahlásit

Dobry den, prosim Vas o radu. Moje čuba se bohuzel od pondeli naucila utikat z naseho pozemku. Nikdy predtim to nedelala a ja nevim jak ji to odnaucit. Vim ze bych mela mit pozemek oploceny, ale bohuzel to dost dobre nejde. Bojim se toho, protoze utika do vesnice. mate nekdo zkusennost a timto el. plotem? Moc dekuju.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 11:15
- Nahlásit

Melounof
Osobní zkušenost nemám, ale mám dost referencí od lidí, co "neviditelný plot" používali. Někomu to zafunguje hodně dobře, někomu to zafunguje tak, že pes při dostatečně velkém lákadlu prostě proletí ven bez ohledu na impulz, ale zato se pak nedokáže přes impulz vrátit zpátky na pozemek. A slyšela jsem i o případu, kdy se psi naučili lehnout si přesně na tu hranici, kde to jen pípalo, počkat, až se v obojcích vybijí baterky, a pak zdrhnout. Takže nedokážu říct nic jiného než - zkuste a uvidíte.
Upřímně řečeno, pokud mám mít psa na pozemku, tak první předpoklad je, že je ten pozemek dostatečně oplocený. Bez toho bych si psa vůbec nepořizovala.

Melounof
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 12:02
- Nahlásit

Mam statek o velikosti cca 7 fotbalových hrišt a skoro na vsechny strany jsou pastviny pro kone. nekdy to opravdu nejde oplotit. Čuba to udelala poprve v utery a myslim ze duvod je ten ze od nedele jsem v horeckach tak na ni neni moc casu. spis vubec. bezne s ni travim skoro cely den.Mam dva psy z utulku a tohle se mi predtim nestalo. Myslim ze jsou horsi veci, kvuli kterym by si lidi psa nemeli porizovat. Oba psy mam jinak vychovane a poslusne.

Neumi
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 12:06
- Nahlásit

To nejde oplotit ani nějaká malá část u domu? Právě pro takové případy, kvůli bezpečnosti psů?

lamalucni
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 12:08
- Nahlásit

Melounof
nekdy to opravdu nejde oplotit

Vždycky to jde oplotit. I kdyby se měla oplotit jen malá část pozemku jako výběh pro psa. Asi jsem magor, ale v životě bych si nelajzla mít sebelíp vychovaného psa na neoploceném pozemku.
Samozřejmě chápu, že je to dané hodně tím, že jsi marod a nemůžeš se psu věnovat. Ale to se občas prostě stane, a je potřeba mít vše zajištěné i pro takovouto situaci.

Maya
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 12:08
- Nahlásit

Melounof
To ti nikdo neřekne, jsou psi, na který neviditelný plot funguje skvěle a jsou psi, kteří projdou skrz i tak. Nezbejvá nic jinýho než zakoupit a vyzkoušet.
Jinak se divím, že za ty nezabezpečený psy na tebe ještě někdo neposlal policii.

Melounof
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 12:24
- Nahlásit

Proboha proc by na me nekdo mel posilat policii?? ja se vas neptam na to jestli mam nebo nemam pozemek oplotit ale na radu a zkusenost s el plotem.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 12:25
- Nahlásit

Melounof
Protože tvoje povinnost je mít psa zajištěného, aby nemohl zdrhnout. Mít psa na neoploceném pozemku je skutečně trestně postižitelné.

Melounof
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 12:28
- Nahlásit

tak to uz je trochu hnano do extremu ne. čubiny mam doma pokud s nimi nejsem venku a pokud je nemam pod dohledem jsou na dvore ze ktereho jsou dve mista kde mohou odbehnout tudiz me se jedna o tato dve mista jak zabezpecit. zbytek je obestaveny nebo oploceny.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 12:35
- Nahlásit

Melounof
Extrém neextrém, takhle mluví zákon. Pokud máš psa, máš ho mít zabezpečeného, aby zdrhnout nemohl. Nic ve zlém, jen upozornění - takhle to prostě je. Stejně jako když máš auto, tak v obci nemůžeš jet 140. Prostě jsou určitá pravidla "provozu" psa i auta.
A jestli jde jen o dvě místa, kudy může zdrhnout, tak nechápu, proč tam nejde postavit plot - vyšlo by to ve výsledku i levněji než elektrika.

Neumi
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 12:38
- Nahlásit

Hlavně by to pevné oplocení bylo spolehlivé.

(tak nejdřív to bylo 7 fotbalových hřišť, teď to jsou dvě místa....

Melounof
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 12:59
- Nahlásit

No nic, cekala jsem ze by bych se tu mohla dozvedet par typu a rad a ze tu budou odbornici.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 13:04
- Nahlásit

Melounof
A co konkrétně ses tu ještě chtěla dozvědět? O reálné účinnosti elektrických plotů jsem psala výš, docela podrobně. Plus jsme ti navíc napsali něco z praxe o tom, jak se úřady dívají na držení psa na neoploceném pozemku. Je to málo informací?

Melounof
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 13:08
- Nahlásit

lamalucni
Ne, za tyto informace samozrejme dekuji.

kachna_
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 13:10
- Nahlásit

Melounof
a která rada ti nepřijde dost dobrá?
ta, že el. plot nefxunguje na každého psa stejně?
ta, že ze zákona musíš mít psy zabezpečené?
nebo to, že nejspolehlivější je klas. plot?
Můžu se ztotožnit se všim
+ i s tím, že nechat psa na neoploceném pozemku je nezodpovědné, jak vůči psovi, tak vůči okolí.

kachna_
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 13:14
- Nahlásit

Melounof
Myslím, že pokud je to na krátkou dobu, byl by řešením i kotec nebo výběh.

Melounof
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 13:14
- Nahlásit

Myslite ze ja jsem z toho nadsena?? ne to rozhodne nejsem. nechapu proc jszte se tu do me tak pustili. nic jsem vam neudelala jen jsem se vas zeptala na radu.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 13:18
- Nahlásit

Melounof
Nikdo se do tebe nepustil, jen jsme poskytli vlastní zkušenosti. Je mi líto, že nebyly úplně takové, jaké jsi chtěla slyšet... to tak holt bývá.

Melounof
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 13:20
- Nahlásit

ano kotec na ni mam ale jak jsem jiz psala je semnou doma. tohle bylo v momente kdy jsem ji vypustila ven a mezitim si uvarila caj a oblekla se. v tu cvili uz byla vylezla tak 15 metru pred pozemkem. udelala to v utery a dnes taky. v kotci se stejne nevyvenci takze tenhle problem to uplne neresi. byla venku bez dohledu maximalne 3 minuty. jen nez jsem udelala co pisu a sla jsem za ni. ten pes se nepohybuje volne po statku.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 13:24
- Nahlásit

Melounof
Fakt se do tebe nechci navážet, věř mi. Ale opravdu pes nemá co dělat bez dozoru navolno. Ani vteřinu, natož po dobu uvaření čaje. Pokud nemáš oplocený pozemek, tak ji holt nemůžeš při vaření čaje pouštět ven - musí počkat, než půjdeš s ní.
Horečky chápu, ale psa venčím pod dozorem, i když mám čtyřicítky.

Maya
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 13:54
- Nahlásit

Melounof
Máš to tady napsáno 2x - nikdo ti neřekne, jestli na tvého psa bude el. plot fungovat nebo ne.
A jak psáno výše, stoprocentně ti bude fungovat klasický plot, ostatně nemusí to být přímo plot, pokud jde jen o dvě místa, jistě by šly zahradit třeba karisítěma, což je levný a rychle dostupný řešení. Rozhodně je to teda spolehlivější a levnější řešení než el.plot.

Maya
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 13:56
- Nahlásit

Melounof
A nikdo se tu do tebe nenaváží, my jsme tě jen upozornili, že jednáš protizákonně když necháš pobíhat svého psa volně bez dozoru nezabezpečeného plotem, tak bys měla být spíš ráda, protože až se něco semele, tak alespoň budeš vědět, proč stojíš před soudem.

kachna_
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 14:31
- Nahlásit

Maya
karisítě jsou naprosto boží - neroztáhnutelný, nerozkousatelý, zašlápnutelný do země, první věc, která zastavila špice (to je strašná věc, když pes kombinuje sílu a "mozek")

Maya
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 14:35
- Nahlásit

kachna_
to je strašná věc, když pes kombinuje sílu a "mozek
tak teď nevím, jestli já mám ty špice tak hodný nebo tak blbý a nebo tak bytelnej plot
ale pravda je, že Kim jako mlaďoch mi taky zdrhul, objevil to jediný místo v rohu, kde byl plot blbě dotaženej ke sloupku
ale karisítě jsem měla u plotu k sousedovi, když tam měl 3 labíky a ti rvali plot

kachna_
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 14:45
- Nahlásit

Maya
tak klasika, odnauč špice něco, co se naučil...

Maya
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 15:00
- Nahlásit

kachna_
tak klasika, odnauč špice něco, co se naučil...
sysifovská práce přímo

LucieS
Člen
# Zasláno: 31 Led 2014 10:55
- Nahlásit

Melounof
A proč nejdou zahradit ta dvě místa, kudy zdrhají?

Btw bez karisítí ani ránu .

Melounof
Člen
# Zasláno: 31 Led 2014 20:12
- Nahlásit

Na jednom miste s plotem nesouhlasi soused (naprosto nevim proc) a to druhe misto je kde dene projdu asi tak 50 s konmi a projede tudy nekolik desitek aut za den a projde hoodne moc lidi.
jinak uz je to vyresene. dekuji

zbrnd
Člen
# Zasláno: 31 Led 2014 23:08
- Nahlásit

Melounof
Člen # Zasláno: 30 Led 2014 12:24
- Nahlásit

Proboha proc by na me nekdo mel posilat policii?? ja se vas neptam na to jestli mam nebo nemam pozemek oplotit ale na radu a zkusenost s el plotem.
---------
proboha tak si oplotte toho psa a je vyreseno!

Gabriiella
Člen
# Zasláno: 11 Led 2019 18:02
- Nahlásit

Za mě ohradník doporučuji.. pes nám bohužel taky utíkal, vždy si našel nějaký místečko, přes které se dostal, až jsme teda zvolili poslední variantu - ohradník a máme klid máme konkrétně Petsafe pro střední psy https://www.elektro-obojky.cz/elektronicke-ohradni ky/ už třetím rokem a jsme moc spokojení.. psa nejdřív upozorní zvukem, pak až je tzv. výboj..

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání