Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / textilní obojek
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Tom1234567890
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 10:38
- Nahlásit

Zdravím a rád bych se zeptal, co si myslíte o textilních náhubcích. Poslední dobou vidím hodně psů s těmito náhubky. Pes v nich nemůže otevřít tlamu, zvláště v horku mi to připadá jako týrání a říkám si, proč se to prodává. Předem díky za odpovědit.

Tom1234567890
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 10:49
- Nahlásit

nadepsal jsem šptaně téma (myslím samozřejmě náhubek)

danajasa
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 11:07
- Nahlásit

Tom1234567890
proč se to prodává.
Asi z milionu dobrejch důvodů-proč vláčet kus kovu,když todle vyndáš z kapsy a můžeš do dopravních prostředků,taky někerý maj vodřený nosy od těch těžkejch,někerý živější z radosti kovovým náhubkem tak votlučou rodinu,že vypadaj jak sekta týraných jedinců,a hlavně přes kovový se furt dá něco hnusnýho sežrat,přes tydle to jde o dost hůř i dyž de to a vod hovna se dá tendle voprat. A taky hodně lidí nabyde dojmu že třá pejskovi naopak uleví,páč nejsou tak těžký a na někerý šijou na mýru,páč na nějaký nosy téměř žádnej kovovej nepasuje taky občas.No a von ti někdo napýše ještě asi deset dalších důvodů

ErzebethB
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 11:09 - Změnil/a: ErzebethB
- Nahlásit

Otevřená tlama s vyplazeným jazykem je de facto jediný pořádný způsob, jak se pes dokáže ochladit, tzn. pokud tento náhubek nějaký idiot v létě používá, tak ano psa týrá a zároveň mu může i ublížit, jelikož se pes může přehřát a v nejhorším případě i umřít... Náhubky vůbec nepodporuji a odsuzuji to, ač jsou v některých městech povinné, tak si raději nechám dát jednou, dvakrát do roka pokutu od otravných měšťáků, než abych na to svého psa učila, náhubek "schvaluji" v jednom jediném případě a to, když máte naprosto nezvladatelného a agresivního psa... ale v takovém případě by měl člověk zvážit něco jiného, než náhubek...

P.s. a teď mě ukamenujte.

edit: Jo a jsem majitel auta, takže přepravu v dopravních prostředcích neřeším... ale i tam, jak si živě pamatuju, jsem viděla náhubky minimálně i na obr telatech.

danajasa
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 11:50
- Nahlásit

ErzebethBtak ano psa týrá
Šíš očklivý lidi,nenechaj nebohýho pejska žrát malý děti a děsit starý báby kerý z pohledu na psa bez náhubku trefí šlak bo nejhorší smrt je z leknutí,třikrát půůůj

hanitchka
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 12:08
- Nahlásit

ErzebethB

tak si raději nechám dát jednou, dvakrát do roka pokutu od otravných měšťáků

V Brně jsem zatím s ani ne 5-měsíčním JORKŠÍREM dostala pokutu za venčení bez náhubku 2x (vždy 500Kč)!!! Co si myslím o měšťácích asi nebudu komentovat.

Ale jinak náhubky při přepravě psa nepodceňujte. Bohužel jsem byla první u autonehody, kdy nezajištěný pes v kufru auta bez oddělovací mříže (ať už byl předtím sebeposlušnější a sebehodnější) v rámci šoku nepustil do auta ani mě, ani pak záchranáře, kteří v tomto případě museli čekat na příjezd někoho, kdo nejdřív odstraní psa. Asi nemusím říkat, že jsou chvíle, kdy je každá minuta drahá. A stejně tak pokousal pes tři lidi okolo, po nárazu trolejbusu. A ono i když je to malej ratlík, tak to příjemný není. Vyděšený, i když poslušný zvíře prostě umí zatopit.

PetraK
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 12:14
- Nahlásit

ErzebethB

na náhubek by měl být zvyklý každý pes a to z mnoha důvodů, nejen kvůli vyhláškám. Pes, který je zraněný a vystresovaný a potřebuje ošetřit, kolikrát právě ten náhubek potřebuje, aby mohl být ošetřen - a to i přes to, že to je jinak velmi milé stvoření. Pokud na náhubek není zvyklý a nasazuje se vystresovanému zvířeti, jeho stres to jen zvýší. zbytečně. Člověk nikdy neví, jak se povaha jeho zvířete některými zažitými věcmi může změnít. Můj pes není ani nezvladatelný, ani agresivní, ale po útoku jiného psa se psů bál a reagoval na ně. Abych mohla být já v klidu, když jsem ho po tom zážitku brala často do psí společnosti, tak ten košík měl někdy jako pojistku. Já jsem tím pádem v tom klidu byla a nepřenášela jsem na něj svojí nervozitu. On byl na košík zvyklý od malička, takže ho neřešil a bylo to v pohodě. Když jsme byli se známými na dovče v horách a vymysleli jsme si výlet z hotelu, kde nám kus cesty ulehčil transport autobusem, tak zatímco jejich fena z košíku šílela a onijí pořád museli okřikovat, což pro ní taky nebylo příjemný, tak můj pes zvyklý od mala na košík, byl v pohodě. Naučení psa na košík mi přijde stejně důležitý, jako např. naučit psa, že ze dveří baráku se nevylítává, ale jde až na povel. I když bude pes sebehodnější, nevím, co všechno se může stát a bude se mi tohle naučené hodit (nikoho neporazí, nevběhne cizímu psovi rovnou to tlamy.... atd.)

impact
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 12:37
- Nahlásit

Nošení náhubku podle mého názoru patří do základů výchovy psa. Stejně jako klidný pobyt v kleci/přepravce.

A používám pouze kovové náhubky, z důvodu vzdušnosti. Domlácená od nich kupodivu nejsem. Jinak se to u nás učí všichni psi. Od čivavy, přes raslíky, thajku ( ) i pitbulla (kterýžto není nebezpečný, ale ve městě ho nosí, aby nestrašil lidi).

birma
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 13:39
- Nahlásit

impact
Nošení náhubku podle mého názoru patří do základů výchovy psa.
naprosto souhlasím, tesat do kamene!

PetraK
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 13:47
- Nahlásit

impact
A používám pouze kovové náhubky, z důvodu vzdušnosti.

taky máme kov a taky nejsem dobitá.

ErzebethB
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 14:11
- Nahlásit

Nikdy jsme se psem v autě nebourali, nikdy jsme nejezdili se psem autobusem ani jinou veřejnou dopravou, nikdy jsme nenosili náhubek ani na psa, který občas vyváděl na vodítku při setkání s několika "známými" psy. Já prostě košík ani jiný styl náhubku, stejně jako elektronické a stahovací, či takové ty zapichovací obojky neuznávám a ano, radši si nechám dát litr pokuty. Jsem v tomhle v očích ostatních blbec, či ignorant, ale prostě s tím nesouhlasím, i když vůči šoku psa při nehodě apod. je to rozumné řešení, tak kolikrát se taková situace do života psa stane? To je asi jako, že bych nelétala na dovolené letadlem, protože by letadlo mohlo spadnout.

PetraK
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 14:21
- Nahlásit

ErzebethB

Nikdy jsme

never say never.

, tak kolikrát se taková situace do života psa stane? To je asi jako, že bych nelétala na dovolené letadlem, protože by letadlo mohlo spadnout.

mno, tohle bych rozhodně nesrovnávala. Hele tvoje věc, nicméně když ta situace nastane a nastat může - jakákoliv, nejen ty výše jmenované, budeš mít problém nejen ty, ale hlavně tvůj pes. Zbytečně. navíc se to dá naučit jako bezva hra, ne jako nějaké omezování.

a přiznám se, že je mi bližší tenhle přístup lidí:

i pitbulla (kterýžto není nebezpečný, ale ve městě ho nosí, aby nestrašil lidi).

dělá to pak v očích nepejskařů lepší obraz nás pejskařů. Taky bych mohla nechat svého psa hezky zvolna pobíhat prostorem, když vidím, že jde např. máma s dítětem.Vím, že můj pes je hodný, děti miluje. Ale je velký, dítě se může bát, máma se může bát - je smysluplnější si psa přivolat, dát k noze, jim prostor v klidu projít. A i když se psů nebojí, já mám jedno procvičené přivolání, takže to nebylo zbytečné.

birma
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 14:39
- Nahlásit

ErzebethB
a nikdy se ti nestane, že bys se psem někam dojela autem, udělali jste si dlouhej výlet a hodilo by se vám se svézt zpátky k autu jednu zastávku vlakem, nikdy se ti nestane, že by se ti někde, kde jsi bez auta udělalo zle a potřebovala by ses rychle dostat třeba busem domů, rozhodně ti nikdy nehrozí, že by pes potřeboval košík.
Netvrdim, že ti to nemůže projít, samozřejmě, že může. Bejvalýho čuba taky za 9 let života košík neměla. Ale zároveň nevidím důvod, proč by pes tu situaci neměl znát předem, protože co kdyby.
Já prostě košík ani jiný styl náhubku, stejně jako elektronické a stahovací, či takové ty zapichovací obojky neuznávám a ano, radši si nechám dát litr pokuty.
fakt srovnáváš košík s EO a ostnáčem??? Košík neslouží ke korekci. Když to dobře naučíš, tak se psovi práce s košíkem bude i líbit, páč mu z toho něco kápne.
Košík akorát zabrání psovi ve vypjaté situaci někoho hryznout a zároveň tebe v očích mnoha lidí povýší na "slušného pejskaře" pokud se ti někdy stane, že nááááááhodou budeš muset popojet psem jakýmkoliv dopravním prostředkem.
To je asi jako, že bych nelétala na dovolené letadlem, protože by letadlo mohlo spadnout.
ne, to co děláš ty je jako neplatit si cestovní pojištění, protože tobě se nikdy nic neočekávaného nepřihodí.

kachna_
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 14:44
- Nahlásit

impact
Nošení náhubku podle mého názoru patří do základů výchovy psa

PetraK
situace nastane a nastat může
třeba hysterický špic u veterináře...

PetraK
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 14:52
- Nahlásit

kachna_
třeba hysterický špic u veterináře

na ja, to se stane ani jeden neví jak. ale tak každej svého štěstí strojvůdce. Podle mě je pro dobro psa, aby to prostě zvládal, že to nebude muset používat je věc jiná, ale zvládat by to měl, právě pro to kdyby. A když nic jinýho, je to další krávovinka, kterou se prostě naučí.

kachna_
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 14:53
- Nahlásit

Tom1234567890
proč se to prodává
známý ho má na cestování autobusem cca 10 minut, protože ho prostě může zmuchlat do kapsy. To mi přijde smysluplný.

ErzebethB
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 15:11
- Nahlásit

Díky za odpovědi i zajímavé věci k zamyšlení, ale dokud nepoznám situaci, kdy si řeknu jo, košík by to vyřešil, mám to v hlavě srovnané jinak.

Fifi
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 15:53
- Nahlásit

ErzebethB
mám to v hlavě srovnané jinak.
Náhubky vůbec nepodporuji a odsuzuji to
Proc je mas zafixovany, jako nejakyho mega strasaka?
Mrkni, vidis tam nejaky stres u psa? Ze by kosik nenavidel? To jen k dalsimu zamysleni.

Tony
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 20:42
- Nahlásit

Tom1234567890
tak jde o to co myslíš, můj pes má nilonový náhubek a úplně v pohodě v něm může otevřít tlamu a dýchat.
Pokud myslíš takovou tu ohlávku, tak to taky nechápu... to už mi jako týrání přijde.

Jinak já své dva psy na náhubek naučila a souhlasím s většinou, že to patří k základům psí výchovy. Šeltii ho dávám, jen tam kde musím - co je často, neboť s ní hodně cestuji HD. Není z něj nadšená, ale ani ho moc neřeší, na autobusové zastávce si automaticky sedne a nastaví mi čumák. Ta má "látkový" i proto, že je lehký na přepravu.

Afgánek měl kovový (pokud byl sundaný, byla z něj dobrá kabelka, nosila jsem v něm klíče a mobil ). A protože to byl telepes, dostával ho všude, kde bylo víc lidí pohromadě (protože respektuji, že se ho mohli lidi bát, navíc jsem se na něj nemohla 100% spolehnout, že pokud by ho třeba najednou napadl jiný pes, nekousl by v afektu i někoho jiného poblíž) - ten byl tak zvyklý, že ho moc neřešil.

Tony
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2013 20:44
- Nahlásit

Fifi
taky jsem to učila s jídlem v náhubku, a i dnes když nasazuju, tak tam má občas překvápko, hned se holka náhubek dívá jinak

lamalucni
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2013 09:45
- Nahlásit

Souhlas, nošení náhubku patří k základní výchově psa stejně jako nošení obojku a chůze na vodítku.

Taky používám nylonové náhubky, jelikož jsem líná tahat velký kovový košík. Ne ty "veterinární", ty jsou ve vedrech opravdu o zdraví, ale nýtované z pásků - v těch si psiska bez problémů otevřou hubu.

MarťaB
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2013 14:53
- Nahlásit

Já mám na jedné feně textilní a na druhé kovový. Ale musím říct, že textilní kdykoliv složím do kapsy (zvlášť, když fenu beru do autobusu - a uživateli/ce, co tu psal/a, že v dopravě nevídává psy s náhubkem, opravdu závidím řidiče), zatímco s kovovým se musím tahat. A když jsem ještě měla většího psa, na kterého jsem také používala kovový n., tak příkladně z takového radostného přivolání jsem mívala solidně modrofialové otlučené nohy.. :))

mac1
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2013 17:42
- Nahlásit

Dávám přednost kovovým náhubkům a vzhledem k tomu, že jsem je vždy používala pouze ve veřejné dopravě, tak jsem nikdy nijak otlučená nebyla.

Katka52
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2016 16:41
- Nahlásit

Nedávno jsme naší Amálce pořídili né uplně tradiční náhubek pro pejsky. Když jsem na internetu objevila tento článek, byla jsem z náhubků nadšená, proto se o článek s Vámi podělím.

Xerxová
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2016 16:58
- Nahlásit

a opět reklama na stránky elektrických obojků (skryta za košíky)... tentokrát v tématu textilní obojky - který se pravda taky přetransformoval již dááávno na košíkové téma. Bezplatná reklama je prostě v módě

Katka52
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2016 10:59
- Nahlásit

Ano, máte pravdu bezplatná reklama je v módě, to je samozřejmě všem známé. Já se spíš divím tomu, že vy nemáte celé dny na práci nic jiného, než upozorňovat na reklamy v diskuzích. To mi přijde dost tragické!

PetraK
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2016 11:01
- Nahlásit

Katka52

tak já bych řekla, že je tragičtější, když někdo zcela očividnou reklamu maskuje, jako svoje zkušenosti a to navíc pod různými jmény.

známé
a otravné

zbrnd
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2016 13:05
- Nahlásit

Katka52
Ano, máte pravdu bezplatná reklama je v módě, to je samozřejmě všem známé. Já se spíš divím tomu, že vy nemáte celé dny na práci nic jiného, než upozorňovat na reklamy v diskuzích. To mi přijde dost tragické!
Nejspíš umí ve zbylém čase zarábět efektivně a tak ze sebe a sve firmy nemusi delat pitchu na netu cely den...to je proste Katko52, co myslíte?

Katka52
Člen
# Zasláno: 21 Bře 2016 10:56 - Změnil/a: Katka52
- Nahlásit

Poprosila bych Vás vyjadřovat se o mě jen slušně! Příspěvek byl mířen pro lidi, kteří mají o netradiční náhubky zájem. V tomto případě, ne pro Vás.

birma
Člen
# Zasláno: 21 Bře 2016 11:03
- Nahlásit

Katka52
vy jste pořídili náhubek a zajímavý to je pro ty, kdo mají zájem o obojky? No kam ten svět spěje

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání