Kynologická diskuse

 - Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  


Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / odnaučení lovu slepic
Autor Zpráva
jewarix
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2012 21:50
- Nahlásit


Dobrý den, před nějakou dobou se k nám přitoulal asi roční pes(jezevčík), majitele jsme se snažili najit, ale marně a tak jsme si psa nechali. Jenže pejsek začal chodit k sousedům na slepice a sousedi se vraceli s tím, že jim slepici zadávil. I přes veškeré zábrany si vždy našel nějakou cestičku kudy na slepice utéct. Prosím nevíte jak ho to odnaučit?a jak ho naučit základním povelům a výchově? Předem děkuji za odpověď Zdenka

Fifi
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2012 22:32
- Nahlásit


jewarix
Prosím nevíte jak ho to odnaučit?
Zabezpecit plot a psa tak, aby nemohl zdrhat a lovit.
a jak ho naučit základním povelům a výchově?
Kontaktujte nejblizsi cvicak, kde vam, jako lidem, ukazou, jak psa naucit povelum a vychove.

kachna_
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2012 22:44
- Nahlásit


jewarix
no já bych se na odnaučování lovení slepic vykašlala a řešila plot, klidně bych mu po dobu nepřítomnosti udělala i prostorný kotec.
To je totiž strašně těžký odnaučit loveckýho psa jeho zlozvyk podpořenej vlohama (také mám rozloveného psa, ale z útulku).
Pořídila bych spoustu různých pamlsků (sýr, salám, piškoty) a začala jako u štěněte přivoláním, nejdřív vklidu doma, pak na zahradě, potom někde venku. Pak bych přidala povel sedni. Teprve až bude pes umět poslouchat, bych začla trénovat ty slepice, a to třeba takhle - vzala bych ho na vodítku k sousedovo slepicím na takovou vzdálenost, aby vás vnímal a trénovala sedni. Potom bych zkracovala vzdálenost mezi psem a slepicema, vždy bych trvala na tom, aby mě pes vnímal a neprojevoval lovecké pudy, když já o to nestojím (nevyštěkával atd.). Jako projev lovení povoluju svejm psům lovit myši
Ale na to, že by v mojí přítomnosti rozlovený pes nelovil, bych vůbec nespoléhala, předejdete tím mnoha zklamáním.
Třeba v téhle knížce jsou pěkně popsané cviky: http://www.dogsandfun.com/obchod/ctyrnohy-kamarad- aneb-pozitivni-motivace-v-praxi-p-187.html

PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2012 11:05
- Nahlásit


kachna_

hezky ste to sepsala pani kachno, enem bych ešče možná dodala, že i doma na tý zahradě by měli začínat cvičit na vodítku, aby měl pánik možnost si případnou neposlušnost, nevnímavost pséka , ošéfovat.

a ještě bych navrhla, že by psékovi jméno a povel k přivolání mohli spojit navrch ještě s krmením, takže pokaždý, když by dávali misku by zavolali např. Pepooo, pocém! /či jak se psékus jmenujeú a až by Pepa přišel a v klidu se na pánika / pánčičku podíval, pak teprv by šla miska na zem.

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 
 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky
 


miniBB forum software © 2001-2026

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání