Kynologická diskuse

 - Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  


Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Utíká ze zahrady
Autor Zpráva
Eva
# Zasláno: 5 Srp 2005 11:30
- Nahlásit


Dobrý den,
náš pes utíká ze zahrady tím, že přeskakuje plot, a to ikdyž jsme doma a může být na chodbě. Je to kříženec mnoha plemen, hlavně s německým ovčákem a kolií. Skáče z místa přes cca. 130 cm vysoký plot. Vzhledem k tomu, že bydlíme v řadě rodiných domků, je řekněmě neestetické plot dále zvyšovat.
V útulku nám poradili delší vycházky a nechat psa v kotci, ikdyž jsme doma.
Nemáte někdo jiné řešení? Předem děkuji za každý podnět.

Maya
# Zasláno: 5 Srp 2005 11:34
- Nahlásit


Zahnout horní konec plotu směrem dovnitř. Nebo koupit neviditelný elektrický psí ohradník.
Nic dalšího mě nenapadá.

handula
Člen
# Zasláno: 5 Srp 2005 11:41
- Nahlásit


viděla bych to jedině estetika neestetika plot zvýšit, jinak Vám prostě utíkat bude tresty netresty, nebudete doma, nebude mu to mít kdo zakázat a stejně zdrhne. Jedině když byste ho chytli při činu, tak v ten moment ho postříkat hadicí, aby to utíkání měl spojený s něčím nepříjemným, jen si to dost dobře nedovedu představit, je to otázka několik vteřin to přeskočení, to nestihnete nejspíš udělat cokoliv...takže jedině ten plot, no...

kery
Člen
# Zasláno: 5 Srp 2005 13:27 - Změnil/a: kery
- Nahlásit


Myslím, že to stříkání hadicí nepomůže a hlavně může vyvolat u psa negativní zkušenost s vodou, tak na to pozor. Souhlasím s Mayou. Nebo fakt ten kotec. Domnívám se, že se to už neodnaučí. K.

Eva
# Zasláno: 5 Srp 2005 15:35
- Nahlásit


Děkuji, co je ten neviditelný elektrický psí ohradník a na kolik by to pro Matyska tak mohlo přijit?
JInak vodu ná rád a hadice se už bojí.

Squive
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2017 11:50
- Nahlásit


Ahoj.Pes nám utíká ze zahrady pokaždé, když odejdeme do práce. Jsou mu 4 roky a je na nás velmi závislý.Dříve to nedělal,protože jsme do práce nechodili.Strašně a dlouho při odchodu kňučí,pak zmateně běhá po zahradě a nakonec uteče. V naší přítomnosti neutíká.Poté je velký problém se sousedy.Mohli by jsme ho na dobu ( cca 10 - 11 hod.),co budeme v práci, přivázat na vodítko k boudě? Zbytek dne běhá volně po zahradě.

Maya
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2017 20:07
- Nahlásit


Squive
No vzhledem k tomu, že jste ho nenaučili samotě, je asi v pěkný panice a vodítko by vám překousal a nebo se na ně v tý panice oběsil. Lepší je pořídit kotec když už. A samozřejmě ihned začít s nácvikem samoty, tak jako se štěnětem, návodů je na netu spousta. A zahrada by měla být zabezpečené tak, aby utéct nemohl, protože problém se sousedy je to nejmenší, až vběhne někomu pod auto, tak se nedoplatíte.

Gabriiella
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2018 17:02
- Nahlásit


Mě by teda bylo asi psa líto, aby byl celou dobu zavřený v kotci.. existují různé ohradníky, osobně s nimi zkušenost nemám, ale slyšela jsem o nich už od více lidí. Princip je asi stejný, jako u ohradníků pro dobytek atd., jen proud není přímo v tom drátu.. já tento problém naštěstí řešit nemusím, ale rodiče o něm uvažovali, protože jim pes utíká a už ho málem srazilo auto.. takže jsem něco málo hledala a našla jsem nějaké ohradníky tady https://www.reedog.cz/elektronicke-ohradniky/

Fousisko
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2018 15:36
- Nahlásit


Gabriiella

Moje zkušenost s ohradníky je taková, že pes, který je velmi motivovaný k útěku si poradí i s ohradníkem....Známý měl chronického útěkáře, který nezdrhal proto, že by hledal páníčka, ale pokaždé si někde našel místo, kde přelézt, podhrabat plot, aby se dostal k možnosti honit srnky, které se v klidu (a velmi často) popásaly za ním. Ohradník známý umístil po celé délce plotu kolem pozemku a postupně nastavoval čím dál vyšší grády, aby už to pes fakt vzdal, až nakonec zjistil, že by to musel být tak silný výboj, který už ohradník z bezpečnostních důvodů ani neumí. (Jinak pesoň byl kříženec nějakého ohaře s bůhvíčím...o váze cca 25 kg).


Opravdu nejlepším řešením je cílený a trpělivý nácvik zvykání si na samotu. U psa, který už trpí separační úzkostí to může trvat i dost dlouho, ale nakonec se to dokáže naučit každý. Chce to jen citlivě, důsledně, trpělivě a vytrvat, nevzdat to.
Ale ne každý na to má čas... A pokud na to ten člověk čas nemá, pak je lepší pro takového psa uvažovat o změně majitele, který mu nikam odcházet nebude a bude se mu moci plně věnovat.
Ten pes po dobu nepřítomnosti jeho smečky hrozně trpí a není-li čas, aby ho někdo naučil, jak se nebát, pak v takové smečce ten pes šťastný nikdy nebude.

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 
 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky
 


miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání