Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Vánoce se psem / Čip je nutné nejen zavést, ale také REGISTROVAT
Autor Zpráva
Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 22 Pro 2013 05:57
- Nahlásit

Mnoho lidí se domnívá, že stačí očipovat svého pejska. Nestačí! Čip ještě musí být registrován. Je jen na majiteli, jestli tento úkon provede sám a jeho provedení si zkontroluje nebo jej ponechá například na veterináři. Mnoho zvířat se ke svému majiteli nikdy nevrátilo, protože veterinář čip nezaregistroval nebo se registrace nepovedla z jiného důvodu. Ověřte si, zda je čip vašeho zvířátka opravdu zaregistrován a údaje jsou správně zadané. Je také rozdíl v kvalitě čipů a některé mají problémy se čtečkami, kterým se nezobrazují. Také při cestě do zahraničí může být s některými čipy problém.

Vaše zvířátko bude mít svůj čip po celý život a možná přijde situace, kdy jeho život bude na tomto čipu záviset. Nepodceňujte výběr čipu a jeho správnou registraci.

cilam
Člen
# Zasláno: 22 Pro 2013 11:57
- Nahlásit

tohle téma mi jde docela do rány... zrovna nedávno jsem se zajímala o registraci psa načipovaného v zahraničí (doteď registraci u mých psů vždy řešila veterinářka přímo při aplikaci) A zjistila jsem, že nejen že neexistuje nějaký jednotný registr, ale je jich nejmíň pět a na telefonický dotaz útulkům a veterinářům jsem se dozvěděla hodně rozporuplné informace, který z registrů vlastně má smysl platit, KAM se vlastně pověřené osoby podívají, když najdou psa s čipem.
Takže otázka do pléna zní: do kterého z registrů jste psa dali? Příp. jsou-li tu i nějací zainteresovaní z útulku, veteriny, PČR, kde hledáte?

Kolemjdouci2
Člen
# Zasláno: 22 Pro 2013 12:03 - Změnil/a: Kolemjdouci2
- Nahlásit

Já mám psy v Národním registru, Centrální evidenci zvířat a věcí ČR a ještě i v Backhome . Právě proto, že neexistuje jeden univerzální centrální registr. Těch pár stovek registračního poplatku je maličkost a vše se dá vyřídit za pár minut přes internet (u Backhome je registrace online dokonce zdarma).

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 22 Pro 2013 14:14 - Změnil/a: Vlčáčková
- Nahlásit

cilam
Jsou u nás asi 4 registry a 2 z nich vlastní jeden subjekt. Ale nevím přesně, které 2 to jsou.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 22 Pro 2013 17:32
- Nahlásit

Já bych jenom ještě dodala: je potřeba, aby byly v registrech aktuální kontaktní údaje. Takže při změně majitele psa, telefonního čísla, adresy atd. je dobré myslet na to a změnit je i tam. Telefonní číslo tři roky nefunkční a jméno za svobodna moc nepomůžou k tomu, aby se k vám dostala informace o nálezu vašeho ztraceného psa

corgi
Člen
# Zasláno: 22 Pro 2013 20:42
- Nahlásit

A já ještě dodám, že je taky dobré tam doplnit zásadní údaje o zdraví, které by případně mohly být v určité situaci životně důležité. Např. já doplňovala reakci na narkózu, ve všech registrech to šlo zadarmo a okamžitě.

cilam
Člen
# Zasláno: 23 Pro 2013 11:05
- Nahlásit

impact
taky jsem o tom nikdy neslyšela, díky za tip, rozhodně pěkná službička

dejavu
Člen
# Zasláno: 23 Pro 2013 13:06
- Nahlásit

Každý hledá první v Národním registru a většina hledajících ani jinde nehledá. v NR mají taky nonstop službu na telefonu. Co se registračního poplatku týče, pro čipy Datamars je tam registrace zdarma, ostatní platí za registraci 170 Kč.

impact
Člen
# Zasláno: 23 Pro 2013 14:38
- Nahlásit

cilam
Pošli to dál.

Anonymní
# Zasláno: 24 Bře 2014 14:42
- Nahlásit

Taky jsem to řešil. Nakonec jsem si koupil známku DogNTag, protože tu na rozdíl od čipu přečte každý kdo má třeba telefon a navíc mi přijde i poloha, kde tu známku načetli. A co jsem se díval do NR, tak tam musíš za každou změnu údaje ještě platit.

impact
Člen
# Zasláno: 24 Bře 2014 16:44
- Nahlásit

Aha, tak ne, škoda...

Každý webový prohlížeč se uživatele, který známku právě načetl, zeptá, zda-li chce povolit sdílení polohy s naší aplikací. Pokud toto povolí, přijde mapka v emailu. Pokud ale tuto možnost nepovolí, nebo na tento dotaz nereaguje, nemáme možnost, jak polohu zjistit a proto odesíláme email s informací, že jsme ji nezjistili.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 28 Bře 2014 16:06
- Nahlásit

ta známka vypadá dobře - akorát vidím dva problémy - hodně lidí nemá tucha, co je QR kód nebo jak jej číst a i v telefonu je potřeba mít aplikaci, která umí QR kód číst, nebo v počítači. Samotné vyfocení nestačí a i když někdo tuší, k čemu to je, nemusí vědět, jak to použít. Navíc pokud nemám chytrej telefon se zapnutou GPS nebo určením polohy dle wifi/mobilniho signalu a internet v mobilu, tka muzu chtit odesilat co chcu...

a druhej problém, že narozdíl od čipu ji může ztratit s obojkem. Což teda neříkám, že je to špatný, mě se to docela líbí, ale říkám si, jestli není lepší obyčejná kovová placka s telefonem, která by stála mnohem míň...

pitvora
Člen
# Zasláno: 28 Bře 2014 18:31
- Nahlásit

cernej caj
Souhlas. Nejjednodušší je mít prostě na obojku telefonní číslo, to přečte každý i bez mobilu. A k tomu čip pro případ ztráty obojku.

Anonymní
# Zasláno: 11 Dub 2014 10:59
- Nahlásit

impact - ono dnes už každý zařízení vysílá informaci o poloze, ale máš pravdu, že mi mapa s polohou nedorazí pokud to např. ten dotyčný nepovolí, ale když jsem to zkoušel, tak tam bylo mimo jiné uvedeno, že poloha se dá na základě žádosti dohledat, teda aspoň přibližně

cernej caj - jasně ztratit se to může, navíc pokud někdo chce ukrást psa, tak nepomůže vůbec nic. já s tím počítám jako s pomůckou pro někoho kdo mého psa najde a bude vědět, že můj pes nemá ráda fenky. A já se navíc dozvím i to, že toho psa někdo našel, protože mi přijde upozornění o načtení známky a třeba i ta mapka s polohou navíc ta známka má ještě NFC a identifikační číslo, takže stačí mít telefon (ten má každý) a možnost se připojit k internetu.

impact
Člen
# Zasláno: 11 Dub 2014 17:21
- Nahlásit

Hmm, myslím, že zůstanu u starých dobrých kovových známek s telefonním číslem (a čipem pod kůží).

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání