Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Oblečky pro psy / Batůžek pro psa
Autor Zpráva
Hekko
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2017 20:28
- Nahlásit

Dobrý den,

chtěli bychom našemu psovi koupit batůžek, aby si sám nosil svou vodu a svačinu, případně hračku. Máte někdo zkušenosti, můžete poradit s výběrem?

Byli jsme v našem blízkém obchodě a zkoušela jsem tam na něm batůžek Karlie (asi tenhle https://www.spokojenypes.cz/batoh-pro-psy-l-zelena -oranz.-reflexni-karlie-1ks/ - bohužel mi neutkvěla v hlavě barva a velikost jsem si nezapsala, zkusím tam zítra zavolat). Popruhy na obvod šly nastavit dobře, ale břišní pás měl Ziky těsně před penisem. Potřebovali bychom buď "kratší" postroj (aby mezi podpažním a břišním pásem bylo míň než cca 20 cm), nebo postroj jen s jedním pásem přes břicho, který bude víc vepředu - jestli se takový u batůžku dělá.

Pes má 18 kg, obvod hrudníku za tlapkami 64 cm. Proporcionálně takový vyvážený, tady je vidět: http://hekkondor.rajce.idnes.cz/Ziky/#ziky.jpg.

birma
Člen
# Zasláno: 11 Čec 2017 08:05
- Nahlásit

Hekko
vyraž někam, kde toho mají na vyzkoušení více. Doporučuju holky Levíčkovy. |my u nich vybírali před rokem a něco, nakonec jsme skončili u dost drhého Ruffwearu, ale naprostá spokojenost.
A ještě upozornění - když nechceš psa odvařit, dá se mu naložit jen relativně málo, zvaž, jestli se ti to vážně vyplatí... (u 18 kg psa podle mě ani omylem, maximálně jako frajeřinka)

Hekko
Člen
# Zasláno: 11 Čec 2017 21:09
- Nahlásit

Četla jsem, že do třetiny hmotnosti psa je to ok, to je 6 kg. Litr vody + čtvrt kila porce žrádla + míček by se mělo vejít do dvou kilo. Ten postroj s batůžkem mi nepřišel těžký, ale rozhodně budu myslet na to, že taky něco váží.

Ziky je aktivní, dobře rostlý, sil má až příliš, trochu víc utahat ho chceme. Na tu zátěž se zkusím poradit s veterinářem, jestli bude mít přehled. Nebo myslíš, že je lepší poradit se s nějakým chovatelem/cvičitelem?

Na Ruffwear koukám, díky za tip!

birma
Člen
# Zasláno: 11 Čec 2017 21:35
- Nahlásit

Hekko
Do třetiny váhy psa je to OK, pokud ho fakt nemáš ráda a chceš ho co nejdřív zlikvidovat.
Mám psa, co má 28 kg, je dost trénovaný a pokud si na čundru nese tak 1,5 kg, je vidět, že ho to poměrně dost zatěžuje. Do víc než 1/10 váhy psa (a to ještě psa v opravdu dobré kondici s dobře nasvalenými zády) bych nikdy nešla.
Poradila bych se s lidmi, co chodí se psem dlouhé tratě, dogtrekkaře (málokdo baťůžky na treku používá), nebo lidi co se psy chodí různé přechody.

Hekko
Člen
# Zasláno: 11 Čec 2017 23:40
- Nahlásit

Hm. Svačina i s krabičkou cca čtvrt kila, na druhou chlopeň miska na vodu, nějakej ten pytlík. Půl kila plus vlastní hmotnost postroje s batůžkem.

No tak ještě uvidíme, každopádně dík.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání