Kynologická diskuse

 - Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  


Kynologická diskuse / VÝBĚR GRANULÍ / Granula pro alergického psa na pšenici
Autor Zpráva
petrisek
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2016 11:40
- Nahlásit


Dobrý den, má fenka má nově potvrzenou alergii na pšenici, bylo mi doporučeno kupovat granule bez obilovin, v čekárně na veterině mi jedna paní doporučila granule DOXNEO. Máte s tím někdo zkušenost? díky

HaZa
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2016 12:26
- Nahlásit


zkusila bych OptimaNova - mají receptury postavené na rýži nebo bramborách, koukněte po neděli sem psimls.cz/OPTIMAnova-c1_281_3 (je tam eror a majitel shopu je na dovolené)

migael
Člen
# Zasláno: 12 Zář 2016 11:44
- Nahlásit


Za mne bych doporučil DOXNEO


Jsou to granule bez obilovin dobře vyvážené a mému psu skvěle chutnají a prospívají.

HaZa
Člen
# Zasláno: 12 Zář 2016 13:01
- Nahlásit


už funkční odkaz na OptimaNova
psimls

cernej caj
Člen
# Zasláno: 12 Zář 2016 14:52
- Nahlásit


navic je hromada bezobilnych "holistickych granuli" hodne se da hledat jako bezobilne nebo grain free, na ceskym trhu je uz solidni vyber

zbrnd
Člen
# Zasláno: 13 Zář 2016 01:48
- Nahlásit


zkusil bych alergickemu psovi necpat granule, nemusel bych si pak pripadat jak kokot

Damocles
Člen
# Zasláno: 30 Zář 2016 11:29
- Nahlásit


Hodně dobrá je holistická řada Starvita od Mountfieldu. Krmíme s ní psa i kočku. Různý varianty, Mountfield navíc drží ceny na poloviční hodnotě, co já vím, tak už nejmíň rok.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 3 Říj 2016 12:26
- Nahlásit


Damocles
pokud nekomu nevadi konzervanty bha a bht ktery muzou byt rakovinotvorny (neni to dokazany ALE ani vyvraceny) to uz ani nema smysl resit kvalitu slozeni... halvne ze pejsek prospiva... otazka jak dlouho, ze

kklaarinka
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2016 17:12
- Nahlásit


Ahoj, náš pes se často drbal, veterinář nám řekl, že se jedná o alergii a bylo by lepší vynechat granule přejít na "domácí stravu". Nemám bohužel čas vařit psovi jídlo, takže jsem hledala alternativu a našla jsem stránku brunio.cz, která právě připravuje pejskům čerstvou a vyváženou stravu, která je právě hypoalergenní. Jídlo rozváží teda jen po Praze, ale vozí mi ho každých 14 dní, takže mi jídlo pro něj vydrží klidně i 3 týdny. Objednávám si od nich už rok a jsem maximálně spokojená.

doma
Člen
# Zasláno: 22 Lis 2016 21:43
- Nahlásit


Dobrý den, my krmíme pejska granulemi značky OPTIMAnova a jsme moc spokojení. Na jejich stránkách nebo na juko-krmiva.cz najdete složení granulí.

Terezik
Člen
# Zasláno: 28 Čec 2017 15:18
- Nahlásit


S Doxneo nemám zkušenost, ale za to mám na svých psech vyzkoušeno Brit Care Grain free (losos a brambory) a Carnilove (holistické - bez pšenice, bez brambor, bez soji). Jednomu víc sedí BC, druhému Carnilove..

Fousisko
Člen
# Zasláno: 2 Srp 2017 10:56
- Nahlásit


Taky bych se přimlouvala za pejska - nedávat vůbec granule a začít BARfovat. Ono se to zpočátku zdá hrozně složité, ale pokud člověk používá selský rozum a něco si o tom krmení přirozenou stravou přečte, tak to vůbec tak těžké není. Mně trvalo něco kolem max dvou týdnů se do toho vpravit, a pak už jsem vše dělala automaticky. A kdo fakt nemá čas, může využít koupě už hotových komplet připravených "balíčků", které stačí jen rozmrazit, ohřát na tělesnou teplotu a podávat...
Z granulí na BARF se musí přejít postupně, ale pokud člověka zdraví jeho psa opravdu zajímá, tak si tu práci dá.
Já měla předchozí dva psy na granulích a taky mi oba bohužel odešli na rakovinu ...játra, slezina.. Podle mého je to vedlejší efekt toho, že byli na granulích. Nikdy člověk neví, kde, jak byly granule skladovány a jestli v nich nejsou zárodky plísní....Přitom, co jsem viděla a slyšela o tom, jak se vyrábí granule, jsem se u současného psa rozhodla, že už s nimi nikdy krmit nebudu.
BARfování mě nijak nezdržuje, stíhám v pohodě a psisko je spokojené, krásné a hlavně zdravé.
BARF má taky ohromnou výhodu v tom, že objem toho, co pak pes vylučuje je mnohem menší a když náhodou zapomenete sebrat bobek pár dní, tak už ho pak skoro nenajdete, protože se rozpadne skoro na "prach"...Seschne a nevyroste na tom 2cm vysoká plíseň jako na granulových bobcích...

m4lin4
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2017 09:48
- Nahlásit


Blbý na barfu je že se dá hodně jednoduše hodně zkazit. zkušenosti z mého blízkého okolí. Když se to pokazí tak pes nedostane vše co potřebuje (čímž neříkám že je to špatné a jen granule anic než granule) psi i lidi jsou každý jiný. Znám fenu co prospívá na barfu a druhá, její sestra (!) vypadá po stejném barfu jako vychrtlina a je bez chlupů... prostě je třeba krmení zaměřit přímo na jednoho psa. na net use dobře radí co máme pocit že je lepší pro psa co jsme nmikdy nevuiděli a neznáme.
já mám zkušenposti s jen barfováním, s krmením jenom granulemi i mícháním obojího a nikdy bych se neodvážila tvrdit, že jeden typ krmení je výhradně lepší než ten druhý.

m4lin4
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2017 09:49
- Nahlásit


jediné co jsem fakt ochotná říct je nekupujte granule ze supermarketů

birma
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2017 11:25
- Nahlásit


m4lin4
Znám fenu co prospívá na barfu a druhá, její sestra (!) vypadá po stejném barfu jako vychrtlina a je bez chlupů... prostě je třeba krmení zaměřit přímo na jednoho psa
No jestli to není ono. Máme teď na barfu tři psy a právě díky barfu můžu každý ečer rozhodnout, kdo co dělal a kdo tedy dostane tučnější a kdo libovější flákotu, kdo nabírá a dostane tak víc zeleniny a kdo naopak hubne. Snadno přidám olej, když má pes problém se srstí, vyřadím nějaký druh masa při podezření na alergii.... Právě to, že je každý pes jiný yřeším na barfu mnohem mnohem snáz, ale jde právě o to, že nemají dva psi to samé, ale dostávají dle aktuální kondie, činnosi a toho, co jim svědčí.

Kikki86
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2018 18:43
- Nahlásit


Já mám doma Jacka Russella a má taky alergii na pšenici a dáváme mu granule Brit Care Mini Grain Free Adult. Mají navíc velký obsah jehněčího masa.

Janko
Člen
# Zasláno: 24 Říj 2018 17:26
- Nahlásit


Brit mají super granule,taky máme psa alergika a dáváme je. Jejich velkým plus je hlavně to, že mají fakt hodně masa oproti jiným.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2018 15:15
- Nahlásit


Moje známá řešila alergii na obilniny u své jezevčice. Čubina se drbala, srst šla do háje....
Udělala tu nejlepší věc, co mohla...Vykašlala se na granule úplně. Čubina žere maso, zeleninu atd...prostě BARF a obilninám se vyhýbá obloukem. Zase má nádhernou lesklou srst a celkově je zdravější.
Proč hledat granule s co největším obsahem masa, když se dá psovi nabídnout rovnou maso. Krmit na způsob BARF vůbec není tak těžké, jak se může na první pohled zdát. Pes nepotřebuje tabulkově vyváženou stravu denně, ale v řádu týdnů až měsíců.
A pokud si to člověk dobře rozmyslí, připraví si balíčky předem a pak jenom "vysype" v týdnu do psovi do misky, zabere to stejný čas jako nasypat do misky granule :-D. A pro ty, co nechtějí nic vymýšlet, existují i šikovní dodavatelé, kteří mají už pro psy připravené kompletní balíčky (s vyváženým poměrem masa, kostí a příloh), které stačí jen rozmrazit a ohřát na tělesnou teplotu.
Psovi na BARFu hrozí alergie a zažívací obtíže mnohem méně, než granulářům, neboť jejich zažívací trakt neleniví...Má to pestré a furt musí makat. Zkuste si někdo týden v kuse jíst ráno, v poledne a večer třeba čínskou pytlíkovou polívku.....Já bych to nedala ani dva dny po sobě....A co chudáci psi? Po těch tohle chceme, aby žrali celý život???

Fousisko
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2018 15:17
- Nahlásit


Ještě dodám, že pes granulář, který má přejít na BARF se musí na přirozenou stravu převést citlivě, za dodržení určitých pravidel, aby to proběhlo v pohodě a bez obtíží....Na to je ale na netu hafo návodů...

MajdaKratka
Člen
# Zasláno: 5 Dub 2019 13:57
- Nahlásit


Já dávám našemu psovi hypoalergenní granule od Britu a super. Nemá už žádné problémy.

Zorka17
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2019 21:59
- Nahlásit


Dobrý den, jsou i nějaké konzervy pro psy trpící alergiemi? Které bych mu mohla zamíchat do granulí?

Fousisko
Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2019 10:56
- Nahlásit


Já nechápu, že někdo má pořád potřebu míchat ty granule s něčím....Moje zkušenost s předchozími psy, kteří byli (alespoň po část života) na granulích, je taková, že cokoli se jim s tím míchalo, jen to dělalo v zažívacím traktu problémy. Granule pes tráví pomalu, zatímco maso (včetně masové konzervy) mnohem rychleji, ve výsledku to pak může způsobovat minimálně zvýšené nadýmání...
Ani jednomu z mých předchozích psů míchat granule s čímkoli teda nevyhovovalo....šlo přitom o tři úplně rozdílné psy - stř. knírače, chodského psa a křížence NO s HW. I od jiných majitelů psů vím, že jejich psům vadí míchání granulí (v rámci jedné dávky) s jinou stravou ....

Osobně už bych dneska granulemi nekrmila vůbec. BARFovat zas tak složité není, když si na to člověk zvykne a vezme si to za své. Psovi to jen prospěje.
Netvrdím, že všechny granule jsou sajrajt, ale když už teda granule, tak aspoň bez obilovin a nemíchat to s ničím. Konzervu či jinou věc na zpestření dát v příští dávce. A to, co se tráví rychleji, než granule, bych dávala spíš večer a granule ráno, protože přes den má pes většinou víc pohybu, takže ten zažívací trakt i lépe pracuje a má větší šanci se poprat s těmi granulemi.
Jinak moje osobní zkušenost s granulemi byla i taková, že všichni 3 předchozí psi po nich hodně prděli a to jsem krmila superprémiovkami různých značek.... Můj poslední pes granule téměř nezná (jen jako příležitostné pamlsky při výcviku, když dostaneme někde vzorek) a musím říct, že plynatost se u něj vyskytuje velmi málo.

Ewi
Člen
# Zasláno: 6 Čen 2019 13:58
- Nahlásit


Já dávám našemu psovi do granulí tyto konzervy https://www.svetkrmiv.cz/brit-dog-konz-mono-protei n-lamb-brown-rice-400g-p216472/. Jsou přímo pro psy, kteří trpí alergiemi. Hlavně obsahují vysoký podíl masa a cena taky ujde.

MarieK
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2019 14:19
- Nahlásit


Máme doma pejska na hypoalergenní stravě a chtěla bych mu koupit i nějaké kvalitní pamlsky. Jaké dáváte vy?

Xerxová
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2019 16:34
- Nahlásit


Adriana5, Vinuska, MarieK, Brinka, Monka8, Bullina

šest nových registrací a všechny na pamlsky... Běžte s neplacenou reklamou někam jinam... Stejně je nejlepší pamlsek pro každého psa jiný

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 
 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky
 


miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání