Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / VÝBĚR GRANULÍ / Granula pro alergického psa na pšenici
Autor Zpráva
petrisek
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2016 11:40
- Nahlásit

Dobrý den, má fenka má nově potvrzenou alergii na pšenici, bylo mi doporučeno kupovat granule bez obilovin, v čekárně na veterině mi jedna paní doporučila granule DOXNEO. Máte s tím někdo zkušenost? díky

HaZa
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2016 12:26
- Nahlásit

zkusila bych OptimaNova - mají receptury postavené na rýži nebo bramborách, koukněte po neděli sem psimls.cz/OPTIMAnova-c1_281_3 (je tam eror a majitel shopu je na dovolené)

migael
Člen
# Zasláno: 12 Zář 2016 11:44
- Nahlásit

Za mne bych doporučil DOXNEO

Jsou to granule bez obilovin dobře vyvážené a mému psu skvěle chutnají a prospívají.

HaZa
Člen
# Zasláno: 12 Zář 2016 13:01
- Nahlásit

už funkční odkaz na OptimaNova
psimls

cernej caj
Člen
# Zasláno: 12 Zář 2016 14:52
- Nahlásit

navic je hromada bezobilnych "holistickych granuli" hodne se da hledat jako bezobilne nebo grain free, na ceskym trhu je uz solidni vyber

zbrnd
Člen
# Zasláno: 13 Zář 2016 01:48
- Nahlásit

zkusil bych alergickemu psovi necpat granule, nemusel bych si pak pripadat jak kokot

Damocles
Člen
# Zasláno: 30 Zář 2016 11:29
- Nahlásit

Hodně dobrá je holistická řada Starvita od Mountfieldu. Krmíme s ní psa i kočku. Různý varianty, Mountfield navíc drží ceny na poloviční hodnotě, co já vím, tak už nejmíň rok.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 3 Říj 2016 12:26
- Nahlásit

Damocles
pokud nekomu nevadi konzervanty bha a bht ktery muzou byt rakovinotvorny (neni to dokazany ALE ani vyvraceny) to uz ani nema smysl resit kvalitu slozeni... halvne ze pejsek prospiva... otazka jak dlouho, ze

kklaarinka
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2016 17:12
- Nahlásit

Ahoj, náš pes se často drbal, veterinář nám řekl, že se jedná o alergii a bylo by lepší vynechat granule přejít na "domácí stravu". Nemám bohužel čas vařit psovi jídlo, takže jsem hledala alternativu a našla jsem stránku brunio.cz, která právě připravuje pejskům čerstvou a vyváženou stravu, která je právě hypoalergenní. Jídlo rozváží teda jen po Praze, ale vozí mi ho každých 14 dní, takže mi jídlo pro něj vydrží klidně i 3 týdny. Objednávám si od nich už rok a jsem maximálně spokojená.

doma
Člen
# Zasláno: 22 Lis 2016 21:43
- Nahlásit

Dobrý den, my krmíme pejska granulemi značky OPTIMAnova a jsme moc spokojení. Na jejich stránkách nebo na juko-krmiva.cz najdete složení granulí.

Terezik
Člen
# Zasláno: 28 Čec 2017 15:18
- Nahlásit

S Doxneo nemám zkušenost, ale za to mám na svých psech vyzkoušeno Brit Care Grain free (losos a brambory) a Carnilove (holistické - bez pšenice, bez brambor, bez soji). Jednomu víc sedí BC, druhému Carnilove..

Fousisko
Člen
# Zasláno: 2 Srp 2017 10:56
- Nahlásit

Taky bych se přimlouvala za pejska - nedávat vůbec granule a začít BARfovat. Ono se to zpočátku zdá hrozně složité, ale pokud člověk používá selský rozum a něco si o tom krmení přirozenou stravou přečte, tak to vůbec tak těžké není. Mně trvalo něco kolem max dvou týdnů se do toho vpravit, a pak už jsem vše dělala automaticky. A kdo fakt nemá čas, může využít koupě už hotových komplet připravených "balíčků", které stačí jen rozmrazit, ohřát na tělesnou teplotu a podávat...
Z granulí na BARF se musí přejít postupně, ale pokud člověka zdraví jeho psa opravdu zajímá, tak si tu práci dá.
Já měla předchozí dva psy na granulích a taky mi oba bohužel odešli na rakovinu ...játra, slezina.. Podle mého je to vedlejší efekt toho, že byli na granulích. Nikdy člověk neví, kde, jak byly granule skladovány a jestli v nich nejsou zárodky plísní....Přitom, co jsem viděla a slyšela o tom, jak se vyrábí granule, jsem se u současného psa rozhodla, že už s nimi nikdy krmit nebudu.
BARfování mě nijak nezdržuje, stíhám v pohodě a psisko je spokojené, krásné a hlavně zdravé.
BARF má taky ohromnou výhodu v tom, že objem toho, co pak pes vylučuje je mnohem menší a když náhodou zapomenete sebrat bobek pár dní, tak už ho pak skoro nenajdete, protože se rozpadne skoro na "prach"...Seschne a nevyroste na tom 2cm vysoká plíseň jako na granulových bobcích...

m4lin4
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2017 09:48
- Nahlásit

Blbý na barfu je že se dá hodně jednoduše hodně zkazit. zkušenosti z mého blízkého okolí. Když se to pokazí tak pes nedostane vše co potřebuje (čímž neříkám že je to špatné a jen granule anic než granule) psi i lidi jsou každý jiný. Znám fenu co prospívá na barfu a druhá, její sestra (!) vypadá po stejném barfu jako vychrtlina a je bez chlupů... prostě je třeba krmení zaměřit přímo na jednoho psa. na net use dobře radí co máme pocit že je lepší pro psa co jsme nmikdy nevuiděli a neznáme.
já mám zkušenposti s jen barfováním, s krmením jenom granulemi i mícháním obojího a nikdy bych se neodvážila tvrdit, že jeden typ krmení je výhradně lepší než ten druhý.

m4lin4
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2017 09:49
- Nahlásit

jediné co jsem fakt ochotná říct je nekupujte granule ze supermarketů

birma
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2017 11:25
- Nahlásit

m4lin4
Znám fenu co prospívá na barfu a druhá, její sestra (!) vypadá po stejném barfu jako vychrtlina a je bez chlupů... prostě je třeba krmení zaměřit přímo na jednoho psa
No jestli to není ono. Máme teď na barfu tři psy a právě díky barfu můžu každý ečer rozhodnout, kdo co dělal a kdo tedy dostane tučnější a kdo libovější flákotu, kdo nabírá a dostane tak víc zeleniny a kdo naopak hubne. Snadno přidám olej, když má pes problém se srstí, vyřadím nějaký druh masa při podezření na alergii.... Právě to, že je každý pes jiný yřeším na barfu mnohem mnohem snáz, ale jde právě o to, že nemají dva psi to samé, ale dostávají dle aktuální kondie, činnosi a toho, co jim svědčí.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání