Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / VÝBĚR GRANULÍ / granule pro aktivního psa
Autor Zpráva
NikolaBasenji
Člen
# Zasláno: 22 Bře 2016 12:00
- Nahlásit

Dobrý den,

prosím Vás o radu..
mám pejska rasy Basenji,( 2 roky ) , a váží 9,20 kg. dospělý pes by měl vážit okolo 11 kg. Problém je s tím, že s pejskem jsem neustále v pohybu, chodíme běhat, na cvičák, na in-line atd..
Dosud jsme krmili granulemi Bardog.Chtěla jsem se zeptat jestli má někdo zkušenosti se stejně aktivním psem a popřípadě která značka granulí je ,,nejlepší,, pro aktivní psy?
Děkuji

Maya
Člen
# Zasláno: 22 Bře 2016 12:32
- Nahlásit

NikolaBasenji
Neni dulezity kolik by mel vazit, ale jak vypada. Snad si nemyslite ze vsichni basenjiove na svete vazej na chlup presne 11 kg?
Pes by mel mit zebra hmatna a trochu viditelna, ale ne vystoupla, kdyz tak hodte fotku.
Protoze o tom ze by byl vychrtlej nic nepisete da se predpokladat ze byste ho vykrmovala treba zbytecne.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Bře 2016 14:14
- Nahlásit

NikolaBasenji

všechny značky granulí stojí za prd

NikolaBasenji
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2016 07:21
- Nahlásit

Maya: nevypadá nijak podvyživeně, žebra nemá vystouplá. Má takovou atletickou postavu, ale oproti jiným basenjiům vypadá trochu hubeně. Veterinář sám říkal že to nijak nevadí, vypadá zdravě, ale mohl by klidně přibrat to kilo. Přidala jsem tedy zatím navíc k dennní krmné dávce ještě půlku, + kupujeme tvaroh.

Maya
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2016 08:10
- Nahlásit

NikolaBasenji
Pokud teda opravdu neni vychrtlina tak je lepsi pridat davku nez granule pro aktivky ktery maji obvykle zvyseny obsah tuku a bilkovin coz pro psa ktery to vicemene nevyuzije je spis na skodu
To uz je lepsi kdyz tak prejit na jinou znacku ktera ma treba o procento nebo dve vic tuku v zakladni rade

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2016 15:42
- Nahlásit

NikolaBasenji
Přidala jsem tedy zatím navíc k dennní krmné dávce ještě půlku, + kupujeme tvaroh.
Nezapomente se navic kazde rano modlit a polit ho bachovymi esencemi na tlousnuti.

Maya
Pokud teda opravdu neni vychrtlina tak je lepsi pridat davku nez granule pro aktivky ktery maji obvykle zvyseny obsah tuku a bilkovin coz pro psa ktery to vicemene nevyuzije je spis na skodu
To uz je lepsi kdyz tak prejit na jinou znacku ktera ma treba o procento nebo dve vic tuku v zakladni rade

Mne prijde lepsi nechat ho uspat rovnou a nelikvidovat ho pomalu.

NikolaBasenji
Člen
# Zasláno: 24 Bře 2016 07:45
- Nahlásit

zbrnd: ??? máte opravdu zajímavé názory na věc... :/

Maya: díky za rady asi zkusíme ještě jinou značku.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 24 Bře 2016 13:13
- Nahlásit

NikolaBasenji máte opravdu zajímavé názory na věc... :
to je tím, že jsem moudrý

Terezik
Člen
# Zasláno: 10 Říj 2017 17:08
- Nahlásit

Můžete zkusit Carnilove. My jsme na ně přešli z podobného důvodu na doporučení jednoho mushera, který si je pro své huskouny pochvaloval. Teď máme variantu Carnilove Duck & Pheasant a fence moc chutnají. Po pár týdnech se jí i zlepšilo osvalení..

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání