Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / VÝBĚR GRANULÍ / Pes vymýšľa s granulami
Autor Zpráva
nattyb
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2015 23:19
- Nahlásit

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom granulí. Mám 11 mesačnú fenku (coton de tulear), ktorá už od nejakých 4-5 mesiacov vymýšľa s granulami.

Keď sme ju kúpili, tak bola na Royal Canin, čo sme samozrejme postupne vymenili za kvalitnejšie granule (Wolfsblut) no vtedy začala vymýšlať a odmietať ich. Sem tam som jej varila kuracie mäso s ryžou a ona asi aj kvôli tomu prišla na to, že existuje aj niečo lepšie ako granule.

Neskôr sme skúsili Marp značku, s ktorými bola pár mesiacov v pohode, no potom začala znova granule odmietať. Keď som jej dala misku s granulami tak vyslovene ju nosom odsúvala od seba, kúsala do nej alebo robila nosom akoby jej to nevoňalo a niekedy zvykla aj nos do vedlajšej misky s vodou ponárať na znak trucu, že tie granule proste nechce. Nepomohlo nič, ani keď som skúšala všetko možné...obliať to vývarom, suché, namočené, alebo som jej tam nadrvila piškótu (piškóty zbožňuje a akonáhle som to takto urobila dvakráť tak začala odmietať už aj piškóty) a proste vymýšľala stále. Sem tam sa rozjedla keď som jej dala rukou pár granúl a potom zvyšok zjedla z misky do poslednej granule bez problémov. Ale to vymýšľanie kým začala jesť bolo hrozné.

Časom odmietala granule už úplne a bola schopná radšej hladovať, čo som nechcela. Na radu veterinárky sme skúsili jednodňovú hladovku, čo sa nám neosvedčilo, pretože nejedla večeru a ráno jej už škvŕkalo v bruchu a doobedu ju tak rozbolelo brucho, že zakňučala od bolesti a bola smutná. Tak som sa zľakla a nechcela som aby jej bolo zle, tak som jej dala kuracie mäso s ryžou a potom už bola čulá a v pohode.

Nejakú dobu sme boli teda na varenej strave a po čase som sa rozhodla znova vyskúšať nejaké granule, pretože je to nepraktické stále jej variť keď niekam cestujeme alebo podobne.

Naposledy som kúpila granule Acana. Znova bola chvíľu s nimi ok, no tentoraz naozaj len pár dní. Potom zas začala misku odsúvať a odmietať granule. Acana boli prvé granule, ktoré jej naozaj chutili aj z ruky ako odmena, ináč žiadne predošlé granule z ruky nechcela počas dňa ako odmenu, iba ráno a večer ako jedlo. Tak som sa tešila, že sme konečne natrafili na správne granule a znova nič. Acana jej chutili asi aj preto najviac, pretože sú najmenšie zo všetkých, ktoré sme skúšali.

Teraz mám vzorku granúl ktoré sú ešte menšie ako Acana a ide sa za nimi potrhať. Neviem, či by jej to vydržalo aj keby ju nimi začnem kŕmiť normálne, ale bohužial sa tieto granule nedajú kúpiť v Česku.

Neviete mi poradiť nejaké fakt drobné granulky ešte menšie ako sú Acana ale zároveň kvalitné? Možno by s nejakými fakt drobnými bola v pohode, je to už posledné čo chcem vyskúšať ináč budeme musieť ostať na takom režime ako sme momentálne.

Teraz ju kŕmim tak, že jej varím kuracie mäso s ryžou a pridávam jej do toho granule, ktoré oblejem vodou aby zmäkli a vtedy mi tie Acana granule zje spolu s mäsom bez problémov a vylíže celú misku. Ale akonáhle jej skúsim dať čisté granule bez mäsa tak mi to proste odmieta zjesť. V mäse veľa živín nie je, preto jej chcem aspoň takto trocha tých granúl dávať a pridávam jej aj vápnik do jedla.

Fifi
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2015 23:38
- Nahlásit

nattyb
V mäse veľa živín nie je
Odporucam web http://manwe.eu/index.php/uvod (prave menu). A prestat do feny cpat granule, kdyz o ne nestoji.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 00:01 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

nattyb
eviete mi poradiť nejaké fakt drobné granulky ešte menšie ako sú Acana ale zároveň kvalitné?
žádní granule nejsou kvalitní, krmte ji tím masem/vařenou stravou, tam aspoň trochu uhlídáte, čím ji vlastně krmíte

V mäse veľa živín nie je, preto jej chcem aspoň takto trocha tých granúl dávať a pridávam jej aj vápnik do jedla.
to bude nejaky blud a vapnik bych psovi pravidelne jen tak bez duvodu nedaval...nebo mate nejaky duvod, treba ze podle rozboru krve ho ma malo ci tak neco?

pokud nechapete, proc nechce ty granule, tak to zkuste jist s ni, krmte sebe a zbytek rodiny granulema a pochopite, proc je nechce ... teda pokud Vas treba na chvili taky nenadchne, ze ty maly fajne krupou ...

nattyb
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 00:05
- Nahlásit

O barf metóde som si už čítala, ale surovým mäsom psa kŕmiť nechcem...to jej radšej budem variť. Cenovo ani časovo mi to problém vôbec nerobí, tie granule by som rada mala nejaké, ktoré jej chutia hlavne z toho dôvodu, keď proste nastane situácia, že nebude čas alebo možnosť jej navariť.

nattyb
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 00:10
- Nahlásit

zbrnd Áno, má problém s kĺbami, aj jej trocha praskajú kosti a bolo mi doporučené jej ten vápnik do stravy pridávať a tak isto má aj tablety na kĺbnu výživu.

Varená strava je síce fajn, ale neviem z nej zistiť či má naozaj správny prísun živín. A z varenej stravy má mäkkšie hovienka a nie pevné ako by mala mať, čo sa mi tiež nepozdáva.

Ja chápem prečo nechce jesť granule, je to preto, lebo vie, že existuje varené mäso ktoré jej chutí a je lepšie ako granule a hlavne vie, že jej ho uvarím.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 00:16
- Nahlásit

nattybÁno, má problém s kĺbami, aj jej trocha praskajú kosti a bolo mi doporučené jej ten vápnik do stravy pridávať a tak isto má aj tablety na kĺbnu výživu
jasně, tak pak ano, pokud to má takový důvod

Varená strava je síce fajn, ale neviem z nej zistiť či má naozaj správny prísun živín
ale tak pes neni stroj a ma metabolismus, ktery pokud neni poskozeny (nebo víte o tom, že je?) si umí pčísun toho, co potřebuje či npotřebuje regulovat a že by jste se spletla nějak katastrofálně myslím moc nehrozí

A z varenej stravy má mäkkšie hovienka a nie pevné ako by mala mať, čo sa mi tiež nepozdáva. To, že by hovínka měla být stále tvrdá, je víceméně marketingový tah tech, co vydelavaji na granulich. Samozřejmě taky nemá stále trpět průjmy, to ne.

Ja chápem prečo nechce jesť granule, je to preto, lebo vie, že existuje varené mäso ktoré jej chutí a je lepšie ako granule a hlavne vie, že jej ho uvarím.
tak málokdo je nadšenej z jezení zpracovanýho odpadu, tak se ji nemuzeme divit

zbrnd
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 00:22
- Nahlásit

nattyb
tak muzete zkusit treba neco jako ziwi peak nebo k9natural, ale to je myslim lepsi koupit tady kvalitni maso a ususit ho, pokud to chcete vlastne pro chvile, kdy je technicky problem uvarit

nattyb
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 00:29
- Nahlásit

zbrnd Prujmy vyslovene nemá, ale hovienko by malo byť za normálnych okolností pevnejšie a ona ich má z varenej stravy dosť mäkké.

Ten prísun správnych živín je diskutabilný, ale z časti máte pravdu.

Ja tie granule do nej nasilu pchať určite nechcem, ale sú situácie kedy by to bolo vhodnejšie, napríklad keď cestujeme alebo podobne

zbrnd
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 00:30
- Nahlásit

nattyb
Prujmy vyslovene nemá, ale hovienko by malo byť za normálnych okolností pevnejšie
to nevim z eho usuzujete, ja ta od Vasi fenky nevidel tak nemohu moc oponovat

nattyb
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 00:30
- Nahlásit

zbrnd dakujem, este som o tom nepocula, pozriem si to

nattyb
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 00:32
- Nahlásit

zbrnd Prujmy vyslovene nemá, ale hovienko by malo byť za normálnych okolností pevnejšie
to nevim z eho usuzujete, ja ta od Vasi fenky nevidel tak nemohu moc oponovat

Tak ja som videla hovienka od inych psov tak usudzujem minimalne z toho plus to, ze to je o dost horsie ako pri granuliach.

Neumi
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 07:33
- Nahlásit

Tak ja som videla hovienka od inych psov tak usudzujem minimalne z toho plus to, ze to je o dost horsie ako pri granuliach
tohle by bylo spíše na zamyšlenou nad složením ( zda jí nedělá problém například ona rýže) než nad způsobem jako takovým

Ja tie granule do nej nasilu pchať určite nechcem, ale sú situácie kedy by to bolo vhodnejšie, napríklad keď cestujeme alebo podobne
pro tyto případy lze pro takového malého psa maso kromě sušení i zavařit, granule např. poloměkké Platinum.

Hodně malé granule jsou např. Annamaet

zbrnd
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 07:50
- Nahlásit

nattyb

Tak ja som videla hovienka od inych psov tak usudzujem minimalne z toho plus to, ze to je o dost horsie ako pri granuliach.
A ti jini psi papaji co?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 07:52
- Nahlásit

nattyb
dakujem, este som o tom nepocula, pozriem si to
je to dost drahe a nektere jejich produkty ani nejsou granule ve smyslu kompletni krmivo, ale spise neco jako zakonzervovane maso, je treba si toto poradne precist kdyby jste neco kupovala treba na zkousku

nattyb
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 09:12
- Nahlásit

Neumi

tohle by bylo spíše na zamyšlenou nad složením ( zda jí nedělá problém například ona rýže) než nad způsobem jako takovým Skúšali sme aj iné mäso aj inú prílohu a vždy to bolo také isté. Jedine kedy má pekné hovienka je, keď jej k tomu mäsu s ryžou pridám zopár granuliek, vtedy to zje bez problémov a aj hovienka má normálne.

Hodně malé granule jsou např. Annamaet
Annamaet sme mali tiež, boli väčšie ako Acana, nechcela to kúsať a zjedla z nich asi jednu-dve granulky a aj to len vtedy, keď som jej ich rozlomila. Neviem, možno nejaký iný druh má menšie ale konkrétne tie, čo sme mali boli dosť veľké pre ňu.

nattyb
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 09:15
- Nahlásit

zbrnd A ti jini psi papaji co? Tí iní psi papajú varené a sem tam granule.

je to dost drahe a nektere jejich produkty ani nejsou granule ve smyslu kompletni krmivo, ale spise neco jako zakonzervovane maso, je treba si toto poradne precist kdyby jste neco kupovala treba na zkousku Áno, už som si to pozerala. Vy ste týmto kŕmil svojho psa alebo máte osobnú skúsenosť s tým?

Neumi
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 09:36
- Nahlásit

Neviem, možno nejaký iný druh má menšie ale konkrétne tie, čo sme mali boli dosť veľké pre ňu.
co mi poslali vzorek, tak byly menší, spíš kočičí.....(je fakt, že pes který si ten vzorek čorchl sežral radši sáček, granule nechal na posteli)

nattyb
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 09:57
- Nahlásit

Neumi tak to tie granule boli nic moc keď radšej zjedol sáčok

worick
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 11:04
- Nahlásit

nattyb
píšete, že po mase má měkká hovínka, ale nezmiňujete, jestli jí dáváte i kosti? Nevím, z jakého důvodu nechcete krmit syrovým masem? Pokud ho odmítá (jako mí psi) tak bych to chápala, ale pokud ne, tak kupte a nasekejte kuře(krůtu, králíka...) a na přílohu se vybodněte. Rozhodně pak nemusíte přidávat žádný vápník a chondra. Pokud má ráda zeleninu, posypejte jí to kuře nastrouhanou zeleninou, lepší je alespoň spařená. Naši psi už několik let jí vařené a krom toho, že přestali průjmovat, jsou spokojení i s granulema, protože teď jsou pro ně jako mlska

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 11:14
- Nahlásit

nattyb

Zkusila bych ty Platinum, jsou poloměkké, mohlo by jí to chutnat. Nejsou teda nějak malé, ale kamarádce to žerou jorkšíři bez problémů, není to tvrdé. Vypadá a voní to trochu jako masoxový bujón, takže dost lákavé.
Jinak bych souhlasila s ostatními, proč vůbec dávat granule, když je pes nechce? A že po čase vždy některou značku odmítá mě nepřekvapuje, také by jste nechtěla jíst celý život to samé.

nattyb
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 11:26
- Nahlásit

worick Nevím, z jakého důvodu nechcete krmit syrovým masem?

Pretože je to pre mňa nepraktické, lebo surové mäso sa rýchlo pokazí a mám veľmi malý mraziak do ktorého by som si zásoby urobiť nevedela a stále kupovať čerstvé je dosť náročné...preto mäso varím, predsa to len vydrží o trocha dlhšie ako surové a zeleninu jej tam zvyknem pridávať niekedy.

nattyb
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 11:32
- Nahlásit

ssshhhhh Jinak bych souhlasila s ostatními, proč vůbec dávat granule, když je pes nechce? A že po čase vždy některou značku odmítá mě nepřekvapuje, také by jste nechtěla jíst celý život to samé.

Však ja ju chápem a varím jej a za normálnych okolností to problém nie je, lenže ja s ňou aj cestujem skoro 1000 km a niekedy proste môže nastať situácia, keď jej to mäso dopriať nebudem vedieť a preto som chcela nájsť nejaké granulky, ktoré by prípadne zjedla.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 14:34
- Nahlásit

nattyb
Áno, už som si to pozerala. Vy ste týmto kŕmil svojho psa alebo máte osobnú skúsenosť s tým?
Nene, nemám osobnbí zkušenost, nekrmil jsem s tím psa ani neznám nikoho, kdo tak činil.
Dokonce již dříve jsem zde taky vyjádřil pochybnost, že tžeba je to stejný šmejd, jako ty ostatní.
Tak snad ne, když je to tak drahý a dovoz pře celej svět...jenže tady u nás člověk nikdy neví.... proto pořád stále doporučuji to maso..jo taky to může být sajrajt, ale prostě máte nad tím masem o dost větší kontrolu než nad tím, co obsahují ty granule. Tedy samozřejmě, poikud krmíte masem pro lidi, ne masem z vetamixu a spol...to taky nedoporucuji i kdyz vetsina zdejsich jo, ja bych do toho proste nesel.

nattyb
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 15:02
- Nahlásit

zbrnd Áno, pozerala som si aj recenzie ale bolo ich málo takže neviem z toho posúdiť či je to fajn alebo šmejd ale až také zlé to byť nemôže. Ostávam teda pri tom varení, kŕmim mäsom pre ľudí, normálne kuracie/krutí prsa alebo stehná vykostené kupujem a varím jej to.

worick
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 18:09
- Nahlásit

nattyb
tak to klidně vařte, já vařím také kastrol na tři dny, mám ho v lednici. Vařené jen večeří, k snídani trochu granclí, ale ty většinou zobnou jen z pamlsovníku na prochajdě s ostatními pejsky, co je dostávají a když už nechtějí další pak doma z misky, dostanou syrová vepřová žebra - jediné maso co takhle sní.

nattyb
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2015 20:35
- Nahlásit

worick ja som tiež tak chcela, že raz denne varené a raz granule ale ona vôbec nechce, takže jej dávam ráno aj večer varené teda a pár granulí jej dám do toho a vtedy to zje lebo je spokojná, že má mäso

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání