Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / VÝBĚR GRANULÍ / Jaké granule pro štěňě?
Autor Zpráva
Skye
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 11:14
- Nahlásit

Co je nejlepší pro 7 měsíční štěně středního velikosti (asi jako malý pudl): K-9, Orijen, FirstMate, Artemis nebo ArdenGrange? Nebo něco jiného? Ach jo, těch značek je tolik, že v tom mám pořádný zmatek. Teď krmíme K-9, ale nevím, zda je to vhodné. Poradíte? Mimochodem, setkali jste se někdy s alergickou kožní reakcí na jídlo u psa? Mám trochu podezření, jestli ta naše nereaguje na takové ty "salámky".

Maya
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 11:31
- Nahlásit

Skye
alergie na jídlo je celkem častá, to chce nechat udělat testy na co přesně
pokud máš podezření na nějaký salámky, tak to prostě přestaň dávat a uvidíš

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 13:46
- Nahlásit

Skye
K-9 je taková nižší střední třída. Ze jmenovaných je jednoznačně nejkvalitnější Orijen, můžu doporučit.
Nevím, co jsou to "salámky", ale pokud máš podezření na alergii, není nic jednoduššího, než je vynechat.

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 13:48
- Nahlásit

Jo už to čtu ve vedlejším tématu. No jestli jde o Schmackos, tak to je chemickej hnus. Ty bych vypustila tak jak tak. Odměňovat se dá třeba vařeným masem, srdíčkama, moji psi se můžou utlouct po nakrájeném jablku... prostě čisté jídlo, kde vidíš, co štěndu dáváš.

Maya
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 14:38
- Nahlásit

aňoňouma
a klidně i sušený plátky jerky, kuřecí se daj v pohodě nalámat jako schmakosky a nic škodlivýho v tom není, jen holt v supermarketu se to nekoupí

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 14:57
- Nahlásit

Maya
Ty jsem náhodou onehdy v supermarketu (v návalu náhlé pamlskové nouze) koupila. Jen musí člověk
hledat mezi kočičíma pamlskama, ne mezi psíma Nicméně kupované jerky je drahé jak sviň a navíc v něm stejně jsou konzervanty a další přísady. To si radši nasuším maso doma v sušičce, za cenu malého pytlíčku z obchodu mám obrovský pytel.

Baggie
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 15:13
- Nahlásit

aňoňouma
Ta sušička mě zaujala, už jsi to tu zmiňovala... Sušíš tedy maso v normální sušičce na ovoce? Přemýšlím, že bych nějakou sušičku pořídila a taky jim sušila...

birma
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 15:15
- Nahlásit

Baggie
Sušíš tedy maso v normální sušičce na ovoce?
nevím jak aňoňouma ale já jo a super, akorát to jede hodně dlouho, než se to usuší natolik, abych si to troufla déle skladovat

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 15:25
- Nahlásit

Baggie
Jojo, a je to naprosto fantastická věc.
Délka sušení záleží na tom, jak moc tlustě to člověk nakrájí (a jestli si dá práci s tím, aby to v půlce otočil). Většinou suším najednou cca dvě kila plic, to je tak na osm-devět hodin.

Baggie
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 15:26
- Nahlásit

birma
Aha. A jak dlouho tedy sušíš?

Baggie
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 15:27
- Nahlásit

aňoňouma
Fajn, dík!

birma
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 15:37
- Nahlásit

Baggie
podle toho co, třeba hovězí srdce určitě 10 a víc hodin, kuřecí prsa na tenké plátky o něco míň. Hlavně sleduju, abych to měla fakt vysušené, protože to nemám na pamlsky, ale jako krmení na čundry, takže potřebuju, aby mi to vydrželo zavřené při pokojové teplotě delší dobu a nic se s tím nestalo, abych nemusela sušit před každou akcí malou dávku, ale mohla to vždycky nasušit najednou na 3, 4 měsíce

Baggie
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 15:48
- Nahlásit

birma
Čili, když je to pořádně vysušené a skladované v suchu při pokojové teplotě, tak ti to nasušené fakt vydrží 3 - 4 měsíce?!

Počítám, že kontrola, jestli je to správně usušené, se provádí "prozkoumáním v řezu"?

birma
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 15:54
- Nahlásit

Baggie
ty kuřecí prsa určitě, hovězí srdce má dost tuku a jednou se mi do toho pustili nějací moli či co to bylo. Kuře krájim na poloprůsvitné plátky a suším do mrtě, řez na tom provést nejde, je to prostě tenoučké a lámavé

Baggie
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 16:02
- Nahlásit

birma
Aha, dobrá. No, už študuju ceny a parametry sušiček... Na druhou stranu bych mohla vydržet do Vánoc, páč taková sušička by mě jako dárek fakt potěšila
Safra, holky, ty mozkový bouře nejsou špatný

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 16:12 - Změnil/a: aňoňouma
- Nahlásit

Baggie
Když je maso suchý, tak je tvrdý, láme se a chrastí. Třá ty plíce mají konzistenci asi jako ty suché "polystyrenové" chlebové plátky. Hovězí srdce suším bez tuku, jen svalovinu (tuk a šlachy okrájím a dám psům zasyrova ke žrádlu)
Já mám sušičku Bielmeier a jsem děsně spokojená, nebyla drahá a je hodně výkonná. Přikoupila jsem k ní další dvě plata, takže jich máme šest, to je akorát.

Baggie
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 16:33
- Nahlásit

aňoňouma
Koukám na Bielmeier BHG 601, ta vypadá dobře. A můžeš sušit v šesti platech, jak píšeš.
Jsou i sušičky, ke kterým ti sice dodají 6 sušících sítí, ale použít lze jen jednu - tak to neee.
Tahle mi taky připadá dobrá:
http://www.4home.cz/susicka-ovoce-eta/#

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 16:38
- Nahlásit

Baggie
U té Ety nevidím, jestli má síta, nebo plná plata. Většina sušiček má síta. Sice to na nich asi o něco rychlejc schne, ale celkově to má podle mě spíš nevýhody - všechna šťáva (třá játra toho pustí fakt hodně) steče až dolů do posledního patra, kde se hromadí, a navíc ty ďoury v sítech se prý hodně blbě čistí. Ta Bielmeierka má právě plná plata a i když jsem na to koukala nedůvěřivě, tak teď musím říct, že jsem maximálně spokojená.

birma
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 16:46
- Nahlásit

my máme síta a když člověk vymaká postup, tak se to čistí celkem rozumně játra nesušim, tak mi nic nikam neteče, navíc i na ta síta se dají dát plné podložky dokupovali jsme, takže běžně sušívám v deseti vrstvách (netuším, jestli by toho sušička utáhla víc a nemám důvod to zkoušet)

Baggie
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 16:47
- Nahlásit

aňoňouma
Achá! No, tak to radši plata.
Bielmeierka byla sušičkou roku 2008 - 2010, vypadá to na velmi spolehlivý přístroj. Díky moc za všechny zkušenosti, jdu do ní

Baggie
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 16:49
- Nahlásit

U některých s těmi síty zdůrazňovali, že se síta dají dát do myčky.

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 16:50 - Změnil/a: aňoňouma
- Nahlásit

Baggie
že se síta dají dát do myčky
To sice jo, ale dáš nahoru jedno, dolů jedno a máš plnou myčku Páč nastojato se tam nevejdou ani omylem.

Baggie
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 17:09
- Nahlásit

aňoňouma
No, já jsem sice při proštudování návodu své myčky zjistila, že můžu s těmi koši hýbat na výšku +/- 8 cm, ale vyzkoušený to nemám
Každopádně pro Bielmeierku jsem rozhodnutá, takže nebudou síta, ale platíčka. No, a jak se s tím popere myčka, to se uvidí. Možná budou mít platíčka výsadu mytí ve dřezu

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 17:12
- Nahlásit

Baggie
Já je meju ve vaně

Baggie
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 17:22
- Nahlásit

aňoňouma
Jo, tak ve vaně meju ty "plata" z digestoře

zbrnd
Člen
# Zasláno: 26 Říj 2014 10:18
- Nahlásit

Skye
? Mimochodem, setkali jste se někdy s alergickou kožní reakcí na jídlo u psa?
Na jídlo nebo na granule?

wok
Člen
# Zasláno: 5 Led 2015 19:03
- Nahlásit

Podívej se do eshopu www.krmiva-tauchman , mají tam velký výběr a dopravu zdarma .

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání