Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / VÝBĚR GRANULÍ / Granule pro seniora NO
Autor Zpráva
myskosi
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2014 20:54
- Nahlásit

Zdravím,
hledám někoho, kdo by mi doporučil vhodné krmení pro fenu NO 11,5 roku.
Tento věk jí málo kdo věří. Je neuvěřitelně fit. Svou fyzičkou konkuruje i mladším psím společníkům.
Cca rok zpátky se nám začala poměrně dost drbat. To jsme řešili odblešováním, ale nakonec to bylo nevhodným stravováním. Na doporučení veterináře dodnes krmíme Calibrou Lamb&Rice. Drbání rychle vymizelo a vše je v pohodě.
Ráda bych jí ale teď dávala něco přímo určeného pro starší psy. Mnoho takových krmiv má ale současně poměrně nízkou energetickou hodnotu a to nechci. Nikdy neměla problémy s nadváhou. Spíš naopak, tak bych jí nerada uškodila.
Výběr v obchodech je široký, tak bych ráda znala něčí zkušenost s konkrétním krmivem. Na ceně nezáleží.
Předem děkuji za tipy a rady.
Prosím ty, kteří mají potřebu si jen nevhodně rýpnout, aby se k tomuto tématu nevyjadřovali.

Nicky
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2014 21:29
- Nahlásit

Našla jsem tyto: Belcando Senior Sensitive.

pitvora
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2014 21:37
- Nahlásit

Jestli nepřibírá, tak nevidím naprosto žádný důvod měnit granule na seniorské. Smysl seniorských granulí je právě v tom, že mají snížený energetický obsah, protože senioři bývají obvykle už míň aktivní a mají sklon přibírat. Nic jiného "speciálního" pro staré psy v nich není. Vaší fenky se problém s přibíráním netýká, takže bych ji nechala dál na stávajících granulích.

myskosi
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2014 21:44
- Nahlásit

No vidíte, přes mnoho druhů jsem na tyto ještě nenarazila.
Mohli byste mi doporučit značku Nutram? Zaujaly mě jejich seniorské granule.

myskosi
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2014 21:49
- Nahlásit

pitvora:
Spíš jsem myslela na zvýšený obsah látek vhodných třeba pro klouby atp. To ale asi lze podávat mimo krmivo.
Každopádně děkuji za radu, souhlasím, že by bylo lepší už neměnit.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2014 02:14
- Nahlásit

myskosi
Ja bych doporučil krmit ji výhradně intravenosne, jedine tak dosahnete NEJOPTIMALNĚJŠÍ pomer vseho, co jeji metabolismus potrebuje. Navic ji zbytecne nebudete zatezovat hladkou musculaturu gastrointestinalniho traktu.

Btw vy si vazne mysluite, ze kdyz tady budete placat stale ty nesmysly o granulich, privede to do toho necojakoeshopu zakazniky na granule? )))))

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2014 02:16
- Nahlásit

myskosi
Zaujaly mě jejich seniorské granule.
Jsou perfektni, maji krasny tvar i barvu, ze ano. Design pytle je taky vylozene povedeny, ty budou pejskovi rozhodne sedet!

myskosi
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2014 16:07
- Nahlásit

zbrnd:
Mnohokrát děkuji za Vaše rady. Kdybyste odůvodnil/a proč granule ne, nebo možná spíše doporučil/a jak je podle Vaší zkušenosti nejlepší psa krmit, byly by vaše příspěvky mnohem přínosnější pro všechny členy fóra.
Podle Vašich jiných příspěvků lze soudit, že se doma nudíte a vyvolávání konfliktů Vás dokáže zabavit nejlépe ze Všeho. Nechci tvrdit, že byste byl/a hloupý/á. Naopak je dost možné, že byste nás všechny mohl/a poučit a podělit se s námi o Vaše znalosti, nicméně těmito komentáři nikomu nepomůžete a věřím že mnoho uživatelů spíše naštvete.
Ještě jednou děkuji za Vaše zajímavé názory a tímto bych raději diskuzi uzavřela.
Sbohem

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2014 17:59
- Nahlásit

myskosi

Mnohokrát děkuji za Vaše rady.
Rádo se stalo. Je správné pomáhat bližnímu svému.

Kdybyste odůvodnil/a proč granule ne,
jasný a kdybych chodil denně do kravína vysvětlovat teorii relativity, časem by krávy začaly cestovat v čase...no to tak!

nebo možná spíše doporučil/a jak je podle Vaší zkušenosti nejlepší psa krmit
to záleží na typu, druhu pohonu a ISO, které subjekt splňuje...fakt nemohu za to, že moderní člověk považuje zvířata i lidi za jakési stroje, do kterých když se vloží šroubek či třeba pilulka, dosáhneme efektu, který jsme předpokládali

byly by vaše příspěvky mnohem přínosnější pro všechny členy fóra.
i pro ty, co sem nechodí?

Podle Vašich jiných příspěvků lze soudit, že se doma nudíte
velice, ale poslední dobou je to lepší, rád si prohlížím stránky věnované náctiletým ruským naturistkám, je to opravdu zajímavé

vyvolávání konfliktů Vás dokáže zabavit nejlépe ze Všeho.
to zas ne, když koukám na ty naturistky a zrovna ho najdu, je ta zábava mnohem lepší

Nechci tvrdit, že byste byl/a hloupý/á.
Jsem génius.

Naopak je dost možné, že byste nás všechny mohl/a poučit a podělit se s námi o Vaše znalost
To je jisté, ale kdo by to zaplatil?

nicméně těmito komentáři nikomu nepomůžete
jemankote jen at si to neprecte maminka, ta by mi naplacala na holou

a věřím že mnoho uživatelů spíše naštvete.
Tak tak to dobře děláte neb víra Tvá Tě uzdravila .....

Ještě jednou děkuji za Vaše zajímavé názory
Rádo se stalo!

a tímto bych raději diskuzi uzavřela
Amen.

Sbohem
Tschuss!

nebo možná spíše doporučil/a jak je podle Vaší zkušenosti nejlepší psa krmit, byly by vaše příspěvky mnohem přínosnější pro všechny členy fóra.
Podle Vašich jiných příspěvků lze soudit, že se doma nudíte a vyvolávání konfliktů Vás dokáže zabavit nejlépe ze Všeho. Nechci tvrdit, že byste byl/a hloupý/á. Naopak je dost možné, že byste nás všechny mohl/a poučit a podělit se s námi o Vaše znalosti, nicméně těmito komentáři nikomu nepomůžete a věřím že mnoho uživatelů spíše naštvete.
Ještě jednou děkuji za Vaše zajímavé názory a tímto bych raději diskuzi uzavřela.
Sbohem

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání