Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pomoc psům v nouzi / pejsci ze slovenska
Autor Zpráva
ellieaevka
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2016 13:03
- Nahlásit

Dobrý den, nedávno jsem si s přítelem vybírala pejska. Chtěli jsme na vánoce pomoct nějakému pejsku, který neměl to štěstí vyrůstat v rodině a dát mu nový domov, velkou milující rodinu a prostředí, které si zaslouží každý pejsek. Narazila jsem na organizaci SOS psíky. Pejska jsme si vybrali ale pak to začalo. email, dlouhé čekání na odpověď, dlouhé čekání.... Pejska jsem chtěla mít do vánoc doma, už jen pro to že jsem měla já i přítel dovolenou... Pak nám bylo řečeno, že musíme za pejskem dojet minimálně třikrát na celý den, aby si nás "očuchal". To už nám došla trpělivost a přes veškerou snahu jsme nakonec vzdali jednání s organizací a raději si vzali pejska z rodiny. Máte někdo podobnou zkušenost?

Nicky
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2016 21:56
- Nahlásit

Nejspíš špatná předchozí zkušenost s adopcí. Dle mého názoru, když jedete z Čech na Sl. za psem, mohlo by to být dostatečné prokázání zájmu, ale na druhou stranu, horší možnost kontroly adoptovaného psa. Komunikace emailem není dost rychlá cesta, myslím že tihle lidé mají dost práce se psy, na emaily se dostává až vposlední řadě. Příště bych volila spíše telefonní kontakt.

birma
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2016 22:49
- Nahlásit

Na adopci ze zahraničí bych se zvysoka. U nás je hromada psů v útulcích. Spousta jich tam tráví roky a nakonec tam umře stářím, tak proč sem tahat další?
Btw. nevím jak tahle organizace, ale v minulosti sem dostávali psy z romských osad i odjinud bez povinného očkování vztekliny a to se na Slovensku narozdíl od ČR vzteklina vyskytuje...

Nicky
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2016 21:33 - Změnil/a: Nicky
- Nahlásit

To se musím zastat, brala jsem si fenu ze Slovenska, byla vzorně připravená, očkovaná, odčervená, očipovaná s pasem. Takže jde o to, odkud si bereš. Když jsem volala na Bouchalku, že chci fenu, co mají v nabídce, tak se baba ošívala, že ať klidně přijedu, výslovně jsem se ptala na určitého psa, nakonec z ní vypadlo, že tam ten pes není. Nepojedu 300 km, abych zjstila, že pes, kterého jsem si vybrala na základě mých předem daných parametrů, které chci, tam není a kdyžtak si vezmu něco jiného.
Veškerá komunikace probíhala telefonicky a dokonce si mě až ze Slovenska osobně zkontrolovali, že čubu mám, což mi přišlo super.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2016 03:37
- Nahlásit

Mě by zajímalo, jak to je, když chci pomáhat thajským fenkám.

impact
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2016 09:34
- Nahlásit

ellieaevka
Bohužel, v dnešní době si chce psa adoptovat každé trdlo, takže to mají organizace nastavené přísně. Mimochodem proč jste čekala na email a nezavolala tam? Pak byste nemusela dlouho, dlouho čekat, až se někdo odpíchne od práce se psy a měla byste info hned.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2016 17:00
- Nahlásit

jj a jeste vice trdel chce psy zachranovat

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání