Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pomoc psům v nouzi / Hluchý a slepý pes..
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Útuláček
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2015 20:54
- Nahlásit

Dobrý den. Pracuji v útulku a dostal se nám tam cca 5 let starý kříženec, kterého někdo vyhodil. Pejsek je slepý a hluchý (je pravděpodobně po mrtvici..). Chtěla jsem se proto zeptat, jak s takovým to pejsek pracovat.Na internetu jsem našla práci se slepým nebo jenom hluchým psem,ale kombinace obojího nikde není.. Dá se v tomto případě pes nějak "vycvičit"? Předem děkuji za odpověď

zbrnd
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2015 21:47
- Nahlásit

Jasně, klikrem to jde!

Útuláček
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2015 22:12 - Změnil/a: Útuláček
- Nahlásit

A jaký typ? Normální by neslyšel... Možná se mýlím, já v tom nejsem až tak sběhlá...

Maya
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2015 23:15
- Nahlásit

Útuláček
Tak někde jsem četla, že v běžném životě se dají použít pachy, třeba napachovat začátek a konec schodů a pro nějaký úkony poklepání na různý části těla, třeba poklepání na kohoutek stůj a tak. Tak třeba by se to dalo nějak využít.

Útuláček
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2015 23:19
- Nahlásit

Moc děkuji, jsem ráda za každou radu.. Nechci, aby musel dožít v útulku jen kvůli jeho handicapu. Myslím si, že kdyby zvládal vše jako "normální" pes, že by se spíše umístil do nového domova, proto chci vyzkoušet co nejvíce věcí

zbrnd
Člen
# Zasláno: 21 Čen 2015 00:39 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

K tomu klikru to chce i prak. Funguje to zaručeně i na ty největší pekelníky.

Útuláček
Člen
# Zasláno: 21 Čen 2015 23:06
- Nahlásit

No ale nevím, zda pro hluchého a slepého psa je to zrovna vhodné

PetraK
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 10:53 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

zbrnd

žbrno nezlob! ale koláž je to moc, moc pěkná, mohuliž si ji nechati?

Útuláček
žbrnda zlobí mě, nevšímejte si toho. Zkusila bych vibrační obojek. Ale přiznám se, že nevím, jak s takovým psem pracovat. Ale vibrační obojek by mohl fungovat jednak jako upozornění, že pesan má přijít a druhak jako onen zmíněný klikr, kdy by se jím dalo označit požadované chování. Jen si neumím představit jak povelovat, tedy jak psovi naznačit že sedni, lehni, zůsta'n. Jedině dotykem - rozlišit dotyky. Dotyk na zadeček = sedni. Dotyk na hlavu, čekej, na záda lehni... atd.
nevím, jen přemýšlím nahlas, snad z toho něco půjde použít???
Smekám a držím palce, ať se zadaří.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 11:44
- Nahlásit

PetraK
moc hezky to neni, je to zubaty bo je to odbyty, ale klidne si to nechej, timto Ti slavnostne predavam autorska prava forfrí )

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 11:48
- Nahlásit

PetraK
Jen si neumím představit jak povelovat, tedy jak psovi naznačit že sedni, lehni, zůsta'n.
jednoduše, přece elektronickym obojkem budeme povelovat, vibracnim pak oznacovat, pak muzeme mit jeste ten, co sprchuje treba---tak ale pokud budu uprimny, tak hluchoslepy pes mi neprijde jako vhodny material, aby na nem toho nekdo co nejvic vyzkousel kdyz zjevne docela tape a pak byl pes nekam dal predan to jako pardon, ale sance na to, ze se pes bude mit aspon trochu obstojne skoro neni nebo jinymi slovy je hodne mala...takze ne zbrnda ani tak nezlobi Peklici jako se mu tohle celý prostě nelíbí.

PetraK
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 11:52
- Nahlásit

zbrnd

.takze ne zbrnda ani tak nezlobi Peklici jako se mu tohle celý prostě nelíbí.

já tě chápu, ale nemyslím, že by to bylo o nějakém nejvíc zkoušení. Myslím, žeÚtuláček hledá cestu, jak psu vysvětlit základní povely a těch nemusí být mnoho, jen opravdu přivolání, čekej a třeba sedni. Protože bez vodítka to stejně nepůjde. A pes by ale mohl jít třeba do prostředí, kde je velká zahrada, kde si jinak bude vegetit, ale je zapotřebí s ním nějak komunikovat. A myslím, že k tomu ten vibrační obojek cestu dává.Stejně jako to napachovávání věcí v novém prostředí. Pokud je to pes bojovník s chutí do života, šanci by měl dostat.

PetraK
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 11:53
- Nahlásit

zbrnd

moc hezky to neni, je to zubaty bo je to odbyty, ale klidne si to nechej, timto Ti slavnostne predavam autorska prava forfrí )

zubatý nezubatý, já to stejně nevidim a mi se to líbí, takže díkuju.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 12:25
- Nahlásit

PetraK
šanci by měl dostat.
takže když pujdes po ulici a chlapovi před Tebou tramvaj ujede nohu, pokusis se mu ji hned prisit, aby dostal sanci?
já tě chápu, ale nemyslím, že by to bylo o nějakém nejvíc zkoušení
Tak já jsem jako obvykle vycházel jen z toho, co jsem se dočetl
Myslím si, že kdyby zvládal vše jako "normální" pes, že by se spíše umístil do nového domova, proto chci vyzkoušet co nejvíce věcí

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 12:27
- Nahlásit

PetraK
zubatý nezubatý, já to stejně nevidim
a ja si celej zivot myslel, ze nejvetsi pikaso na svete jsem ja a vono mozna ne mozna tos Ty

PetraK
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 13:05
- Nahlásit

zbrnd

a ja si celej zivot myslel, ze nejvetsi pikaso na svete jsem ja a vono mozna ne mozna tos Ty

jistěže sem pikaso, páč můj dědeček byl Pinkas!

po ulici a chlapovi před Tebou tramvaj ujede nohu, pokusis se mu ji hned prisit, aby dostal sanci?

to úplně nevím, jak souvisí s tématem každopádně zavolám rychlou a pokusím se zastavit krvácení, protože ano, aby dostal šanci. Nenechám ho vykrávcet, protože nevím, jestli to je ten typ co se s tím zvládne poprat a bude chtít žit dál.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 13:12 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

PetraK
to úplně nevím, jak souvisí s tématem
Tak já Tě natento noo nastartuju a přydemnatojo?

každopádně zavolám rychlou
no a hužjsmenatokápli! takže nebudeš ho šít sama že? a počpakasineee?

jistěže sem pikaso, páč můj dědeček byl Pinkas!
za ta léta, co tě "znám" ..no prostě mám takovej pocit, že dědeček byl už aspoň deset různejch dědečků, podle toho, co se vnoučince zrovinka hodí. Nebo jsi měla deset dědečků?

PetraK
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 13:20 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

zbrnd
? a počpakasineee?

ano protože tohle neumím. Ale "umím" zastavit to krvácení, sice ne tak jako lékař,ale každopádně se o to pokusím, a udělám max.
Zadavatelka třebas umí dobře připravit psy - vidící, slyšící - do běžného života a předat je novým majitlům se základními návyky. Takže postup zná, jen musí najít vhodnou cestu, jak to přenést do této situace. Je spousta psů, co jsou slepí a žijou spkojený život, je spousta psů hluchých, kteří také žijí spokojený život. Určitě bude i pár těch hluchoslepých a protože pes má narozdíl od člověka ještě čich - i ti při správném vedení žijou spokojený život (třeba ti staříci, jako byl můj Murphy, prt viděl, prt slyšel a ťapkal si vesele dál svým světem - i když už trochu omezeným. Ale protože se uměl dobře v blízkém okolí zorientovat, nemusel mít ani to vodítko. Je to jistě jednodušší, když máš toho psa od malinka, ale nemyslím, že by to bylo nemožný u psa, který se Ti do rukou dostane až v dopělosti. Jen to chce nebetyčně trpělivosti a času.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 13:42 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

PetraK
ano protože tohle neumím. Ale "umím" zastavit to krvácení, sice ne tak jako lékař,ale každopádně se o to pokusím, a udělám max.
Ano neumíš to, proto se o to ani nepokusíš - jen o tohle mi šlo.

Zadavatelka třebas umí dobře připravit psy - vidící, slyšící - do běžného života a předat je novým majitlům se základními návyky
Tak já to povím jen tak zlehka: na mě to tady ten dojem fakt neudělalo.
Taky asi těžko najdeš doktora, umí přišít ujetou nohu, ale nemá vůbec potuchy, co udělat se zlomenou ujetou nohou a když se nachomejtne k tý havárce, kde je ta noha zlomená i ujetá, tak asi nepoběží zjistit postup vedle do krejčovskýho salonu

Se zbytkem co píšeš tak nějak souhlas, ale o to mi vůbec nešlo

Útuláček
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 14:30
- Nahlásit

Já chápu, že to vypadá jako blbost, ale prostě mi přišlo líto docela mladýho psa, který má snahu a chce žít. Ze začátku byl v kotci vystrašený, ale jakmile si zvykl kde má misky, pelech a podobně, vypadá, jako by mu nic nebylo. Proto jsem jen chtěla nějaké typy, jak mu ten život usnadnit. Představa, že by byl utracen, jen kvůli tomuto handicapu, se mi nelíbí, ale chápu, že v mnoha případech je to vysvobození

PetraK
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 14:31
- Nahlásit

zbrnd

dobře takže co? nechal bys toho psa, tak jak je? Já ne, pokud bych měla čas a možnosti, vždy bych se pokusila mu ten svět ve kterém žije trochu rozšířit. Aby v rámci svého handicapu byl svobodný a v bezpečí.

Zkopčím tu kousek článku o zcela slepém psu z útulku:

Měsíc po tom co máme Leah doma je z ní normální pes. Doma se pohybuje naprosto bez problému a bez narážení a dokonce se nebojí rozběhnout. Respektuje denní režim. Když odcházím ví, že bude odpočívat a lehne si do pelíšku a spí. Jídlo se hodně zlepšilo. Je schopná jíst už mezi psy a zároveň s nimi. Každý má svojí misku. A ví, že pokud dojí, nesmí jít do misky k jinému. Už přestává být tak hltavá a kouše. Dřív když bych jí dala něco olíznout z prstu, tak jsem bez něj. Dnes ví, že jen olíznout a ne hltat celý prst. Je výborná pomocnice v kuchyni při vaření. Miluje jahody, které si sama umí najít a utrhnout. Schody pro ni nejsou už žádný problém. Jen před nimi zpomalí a na nich zase přidá. Na dvoře se pohybuje bez problému. Nechá se bez problému vzít do náruče, aniž by se ohnala. Nechá na sebe sahat. Nevadí jí, když za ní kluci chodí, a nebo když se jí dotknou. Už odhodil strach úplně. Zahrada je pro ni velká vášeň. Chodí si už všude sama a je samostatná. Což ze začátku nebyla. Byla hodně závislá a nejradši by se stále chovala. Teď už to tak není. Sama si jde, kam chce. Excelentně se vyhýbá stromům a všem překážkám na zahradě. Bravurně se umí protáhnout mezi nataženými špagáty, aby se dostala k jahodám. Bez toho aby se do toho zapletla. Provokuje kluky ke hře a honí se po zahradě. Když jsou na zahradě psy od sousedů a kluci běhají okolo plotu, tak se vůbec nedá zahanbit a lítá jak střela také. A i si zaštěká. Když někdo přijde, je první kdo na to štěkotem za bránou upozorní. Hezky se zpravila. Už jí nikde nic neleze, a jelikož hodně často běhá, sem tam už se jí rýsuje sval. Stále se usmívá. A je z ní cítit ohromná energie a radost ze života. Přece jen, když chce, pohladit umí si říct. Ale dodržujeme režim toho, že na mazlení je vyhrazen čas večer po večeři. Po pomazlení se Leah zvedne a z obýváku jde do ložnice, vyskočí si na postel a jde spát. Až jdeme spát, jdou se na dvůr vyvenčit všichni. Poté dostanou piškotek na dobrou noc. Pokud zapomenu Leah si sedne na poslední schod a důrazně mě upozorní, že jsem na něco zapomněla. Umí dávat packy na utření, když dojdou z venku. Na 95% umí přivolání hned napoprvé. Zvedne hlavu a nabere směr a utíká. A skoro stoprocentně už ovládá povel pozor. Když ho řeknu, zastaví se nebo se vyhne. Natolik už nám věří, že poslechne pro své dobro. Umí, sedni a lehni, dej pac, popros. Učíme se chodit na výstavním vodítku. Zatím jen po malých krůčcích. Protože za ten měsíc co ji máme, se naučila strašně moc. Zatím si na něj zvyká. Pokud jí to bude bavit a půjde jí to, půjdeme i na voříškiádu. Aby i ostatní lidé viděli, že s takovým psem se dá dělat vše to co se zdravím pejskem. Že i takový pes si zaslouží domov a lásku. Leah chodí také plavat. Zatím na vodítku, aby neplavala někam, kam nemá, i když jí hlídá naše pseudoryba Energi. Baví jí to a usmívá se u toho. Leah nás překvapuje každým dnem. Učí se nesmírně rychle a je hodně chytrá a někdy až vyčůraná............

Proč? Protože i psi s takovými hadicapy (hluchota, slepota, útulke,) můžou žit následně spokojený život. Jen se musí lidi snažit.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 14:33
- Nahlásit

Útuláček
Já myslím, že nejlépe uděláte, pokud se Vám povede mu rovnou najít někoho, kdo má s podobně postiženými psy zkušenost a o tohodle by se postaral případně najít mu nějaké klidné místo na dožití, někde, kde jim na něm bude záležet a budou se o něj schopni zodpovědně starat.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 14:38 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

PetraK

dobře takže co? nechal bys toho psa, tak jak je? Já ne, pokud bych měla čas a možnosti, vždy bych se pokusila mu ten svět ve kterém žije trochu rozšířit. Aby v rámci svého handicapu byl svobodný a v bezpečí.

Jako já osobně co bych udělal? No to je docela irelevantní otázka, já se nemám k němu jak dostat a pokud se budeme bavit v rovinách "co by kdyby" je to dobrý tak leda na chlupatý bobek.

Měsíc po tom co máme Leah doma je z ní normální pes
Já se omlouvám, fakt nesleduji, kolik máš pesanů doma, ale na rajčeti se mi zdálo, že je na těch fotkách jaksi moc zvířat, jsem myslel, že třeba nějaká návštěva

A jinak, to je hezký, co tady píšeš, ale to jsi Ty. Kdybys tady tohle téma vložila Ty asi by ten vstup vypadal poněkud jinak a já bych asi taky reagoval poněkud jinak, přijde mi to jednoduše pochopitelný. Já jsem tady vůbec netvrdil nic o tom, že by ten pejsek neměl žít nebo tak něco.

PetraK
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 14:42
- Nahlásit

zbrnd

že nejlépe uděláte, pokud se Vám povede mu rovnou najít někoho

ale to nějakou dobu bude trvat. a ne malou. a proč po tu dobu nechat psa jen tak, když je to pes s chutí do života a mohly by se mu rozšířit obzory?

Já se omlouvám, fakt nesleduji, kolik máš pesanů domu, ale na rajčeti se mi zdálo, že je na těch fotkách jaksi moc zvířat, jsem myslel, že třeba nějaká návště

Leah není moje, tu si vzal někdo jiný, já bych v současnosti na tového psa neměla podmínky - časové

co tady píšeš, ale to jsi Ty

jak říkám, nejsem to já, je to úplně někdo jiný, taky žádný kynolog, a v podstatě taky věděla prd, jak s takovým psem postupovat. Ale měla vůli aneb, jak říká Fajfka, kterou už jsem dneska jednou citovala : Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. Musím chtít, mít zájem a opravdovou snahu.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 15:11
- Nahlásit

PetraK
ale to nějakou dobu bude trvat. a ne malou. a proč po tu dobu nechat psa jen tak, když je to pes s chutí do života a mohly by se mu rozšířit obzory?
Slečna zadavatelka ale zjevně neví jak na rozšiřování obzorů a tak i když je fajn, že se ptá, tak pravděpodobnost, že se pesanovi obzory sníží je z našeho pohledu je jaká?
A navíc nikdo nepsal, že nechat psa jen tak, reagoval jsem na myšlenku, že s ním chce "vyzkoušet co nejvíc".

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody
Ano to platí, ale pro tuhe souvislost mi to nepřijde vhodné.
Neb jak zas říká můj známý "Snaha není koksovatelná"

Na rovinu. IMO pejsek má za sebou bůhví co, tak proč na něm dělat pokusy, když to není nutné...

PetraK
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 16:12
- Nahlásit

zbrnd

zjevně neví jak na rozšiřování obzorů

a jsi si tak jist? Já to nevím a ty taky ne. Jsou lidi s citem pro psy a když bude znát cestu....

že nechat psa jen tak, reagoval jsem na myšlenku, že s ním chce "vyzkoušet co nejvíc".

podle mě myšleno umožnit mu co nejvíc - tzn. když něco dá a půjde do toho, tak do toho jít, když na něj něco bude za čárou, tak to už nedělat.

Ano to platí, ale pro tuhe souvislost mi to nepřijde vhodné.
mi jo.

á za sebou bůhví co, tak proč na něm dělat pokusy, když to není nutné...

já nevím, nevmínám to jako pokusničení. A navíc zadavatelka píše, že psík se zabydlel, funguje, proč mu neumožnit víc?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2015 17:59 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

PetraK
a jsi si tak jist? Já to nevím a ty taky ne. Jsou lidi s citem pro psy a když bude znát cestu....
tak možná ví a přišla nás tu jen tak vodzkoušet

podle mě myšleno umožnit mu co nejvíc
tak ale jak víš na rozdíl od spousty zdejších odborníků se já snažím reagovat na to, co vidím napsané, ne na to, co kdo myslel a napsal něco jiného......

"ty jsi prostě hrozná lodyha!!! hele doufám, že víš, že jsem měl na mysli, že jsi rozkvetlé popupátko "

mi jo
Tak jasný, prostě Tobě to přijde tak, jak chceš, aby Ti to přišlo i když psaný je něco jinýho..mi to nevadi fakt ne věř mi !!!

já nevím, nevmínám to jako pokusničení.
však to tak nevnímej, ale je to tu tak psaný takže to klidně vnímej, jak chceš, nechci Ti v tom bránit faaakt ne

A navíc zadavatelka píše, že psík se zabydlel, funguje, proč mu neumožnit víc?
to zní krásně, nakonec se ještě dozvíme, že je to celý v zemi, kde zítra znamená již včera

Ne vážně míly papuče, teda pardon myslel jsem koláče, reaguji na to, co vidím napsaný a nemíním to nahrazovat svými představami o tom, co by bylo lepší, kdyby bylo napsaný.

Takže prostě v tom se neshodnem, já to vnímám tak, že Ty si v tomto případě dosazuješ svý sny na místo toho, co je zde uvedený a ty si stojíš za svým, že ne, že to tak prostě vnímáš, v tomhle mi přijdeš jako že jsi zrovna bumla z červánku a já Tobě asi nějak podobně...takže myslím, že svá stanoviska známe, já Tvé respektuji i když s ním absolutně nesouhlasím, ale dokáži to přežít a nepesvědčovat Tě o tom, že praudu mám já. Pokud cítíš potřebu přetáhnout mě k svému stylu vnímání reality, můžeš se klidně pokusit, ale myslím, že nemáš šanci

PetraK
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2015 10:05 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

zbrnd

tak ale jak víš na rozdíl od spousty zdejších odborníků se já snažím reagovat na to, co vidím napsané, ne na to, co kdo myslel a napsal něco jiného

já vím, ale........... nezapomínej na to, že ženy se málokdy vyjadřují opravdu pragmaticky, vyjádření ženy má v sobě ještě mnoho dalších rovin ty lodyho

, že je to celý v zemi, kde zítra znamená již včera

proč myslíš, že to tak nemůže být?

Ty si v tomto případě dosazuješ svý sny na místo toho, co je zde uvedený
hm, to můžeš mít pravdu, to nepopírám. na druhou stranu - říkáš, že se řídíš tím, co čteš - dobře, je tam napsáno, že pes se zabydlel, funguje, zadavatelka hledá cestu, jak mu život zpříjemnit - tedy jak ho naučit lépe se v něm orientovat pomocí komunikace s člověkem. Proč by člověk neměl hledat způsob, jak tomu psu ulehčit? Nehledej v tom hned pokusničení. Jsou lidi, kteří to se psy umí intuitivně, nemůžeš vědět, zda k nim zadavatelka nepatří. Pokud se do toho ten člověk chce pustit, pustí se do toho stejně, tak proč tedy nehledat společně co nejfunkčnější cestu? Já vím, že ty rady po internetu odsuzuješ, ale já jsem si třeba některý rady a dobrý, funkčrní rady takhle kdysi našla. A i proto, když mi to nepřijde úplně na hlavu padlý, pošlu dál to, co se ke mně kdysi dostalo a vím že funguje, abych tak vrátila to, co jsem dostala.... Neboli - Pošli to dál.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2015 11:34 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

PetraK
já vím, ale........... nezapomínej na to, že ženy se málokdy vyjadřují opravdu pragmaticky, vyjádření ženy má v sobě ještě mnoho dalších rovin ty lodyho
to je mi jasný, proto jsem se i schoulil do klubíčka, aby mě minuly ty nebezpečný nepragmaticky evokace, co tu lítaj vzduchem sem a tam

proč myslíš, že to tak nemůže být?
ale může ... ale já taky tady nerozebírám, že zadavatelka je možná třeba pod drogami nebo je to agentka CIA či třeba Kim Kardashian učící se česky a snažící se proniknout do české kynologie. A všechno je to možný nebo snad ne? Prostě nehodlám přemešlet nad, co všechno je možný u každýho topicu, pak si vysvít nějakou variantu, pojmout ji za své a psát tu o ni. Víme poupátko koláčovic? .))

hm, to můžeš mít pravdu, to nepopírám. na druhou stranu - říkáš, že se řídíš tím, co čteš - dobře, je tam napsáno, že pes se zabydlel, funguje, zadavatelka hledá cestu, jak mu život zpříjemnit - tedy jak ho naučit lépe se v něm orientovat pomocí komunikace s člověkem. Proč by člověk neměl hledat způsob, jak tomu psu ulehčit? Nehledej v tom hned pokusničení. Jsou lidi, kteří to se psy umí intuitivně, nemůžeš vědět, zda k nim zadavatelka nepatří. Pokud se do toho ten člověk chce pustit, pustí se do toho stejně, tak proč tedy nehledat společně co nejfunkčnější cestu? Já vím, že ty rady po internetu odsuzuješ, ale já jsem si třeba některý rady a dobrý, funkčrní rady takhle kdysi našla. A i proto, když mi to nepřijde úplně na hlavu padlý, pošlu dál to, co se ke mně kdysi dostalo a vím že funguje, abych tak vrátila to, co jsem dostala.... Neboli - Pošli to dá
Plominou plominou, zase marnej pokus, ale můžeš to zkusit znova, třeba změním názor, kdo ví Takže zatím jsem tedy názor nezměnil.

PetraK
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2015 14:51
- Nahlásit

zbrnd
schoulil do klubíčka, a

no a protože si z nás tady děláš legraci, tak proto máš jemerický reklamy! Tak! za trest!

Prostě nehodlám přemešlet nad, co všechno je možný u každýho topicu, pak si vysvít nějakou variantu, pojmout ji za své a psát tu o ni. Víme poupátko koláčovic? .))

víme . A já si zas nechci z každého strušného dotazu hnedle rychlej úsudek. /většínou/

Takže zatím jsem tedy názor nezměnil.

ti ho nechci měnit, jen vysvětluju jak to vnímám a proč tak konám.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2015 15:07
- Nahlásit

PetraK
no a protože si z nás tady děláš legraci
to by mě ani nenapadlo, natož abych toho byl schopen a už vůbec bych si to nikdá nedovolil

víme . A já si zas nechci z každého strušného dotazu hnedle rychlej úsudek
A to je správný, pánbů Ti to vrátí, nejspíš vyhraješ něco zdarma v nějaký reklamě na netu za odměnu.

i ho nechci měnit, jen vysvětluju jak to vnímám a proč tak konám.
To je od Tebe velmi ušlechtilé. Nechceš mi to teda zopakovat, abych si to lépe zapamatoval?

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání