Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pomoc psům v nouzi / Babetka - kříženec - hledá nový domov
Autor Zpráva
PetraK
Člen
# Zasláno: 29 Zář 2014 12:12
- Nahlásit

Jsem si vědoma toho, jaká je dneska situace, ale i tak to zkusím. Babetka je pejsek, který by potřeboval klidný a nový domov. Kopíruju:

V našem domě je stará paní, která si z útulku vzala fenečku střední velikosti. Je bílá s černými puntíky a černýma ušima. Všechno fajn, tedy relativně, protože fenka je asi vzhledem k předchozím zkušenostem hodně bázlivá, ale paní si teď zlámala krček a fenečka Babetka je teď tam, odkud přišla - tedy v trojském útulku v Praze. Přivezli ji tam 24. srpna a od té doby ji tam mají v evidenci. Má číslo 1583/2014 a paní jí pojmenovala Babetka. Já si ji vzít nemohu kvůli Amálce, která se zase bojí psů, a vůbec šílenému časovému rozvrhu, ale je mi fenky líto. Tohle si Babetka nezaslouží. Nevím, jaké zkušenosti měla před tím, než si ji paní vzala, ale je vyloženě bázlivá. Paní je okolo 87-88 let a už se skoro určitě nebude schopna o fenku starat, pokud tohle vůbec přežije. Tvrdila mi, že si ji chce vzít její pečovatelka, ale asi ne, když už Babetka tvrdne více než měsíc v útulku. Kdyby ji opravdu chtěla, už by Babetka nebyla v evidenci a dnes s novou fotkou. Dále starou paní s Babetkou před časem přepadl lupič, Babetku přitom nakopl. To pak bylo období, kdy fenku nebylo téměř možné dostat z domu, jak se bála. Časem se to trochu zlepšilo, ale nedovedu si ani představit, jak je na tom Babetka psychicky teď. Byla vždy moc hodná, k lidem dost nevšímavá, pokud před nimi rovnou neutekla (hlavně před muži). NIkdy jsem ji neslyšela štěkat. Nejraději chodí na volno, na vodítku moc nechce a asi ani pořádně neumí. Umí žít v bytě a tam je asi se svým člověkem úplně jiný pejsek. Myslím, že se potřebuje dostat k nějaké hodně klidné rodině, klidně důchodkyni, která je ale trochu akčnější než tato paní. Navíc by majitel musel zabojovat s bázlivostí fenky a mít v tomto ohledu svatou trpělivost. Problémy třeba s tím, že fenka nebude chcít vyjít z domu se mohou kdykoli opakovat.

Tak co kdyby se touhle cestou někdo našel? Byla bych ráda.

aldamax
Člen
# Zasláno: 29 Zář 2014 14:27
- Nahlásit

Já vím, že to je trochu mimo, ale při podobných inzerátech/srdceryvných příbězích začnu vždycky počítat. Fence je 7 let, takže to si ta paní brala ve svých letech relativně mladého psa? Aniž by zabezpečila, co s ním bude v případě její nemoci, bezmoci, smrti? Nebo lépe, proč si nevzala si psa, u kterého by se průměrné dožití tak nějak statisticky rovnalo jejímu? A udělala přitom dobrý skutek, protože pejsků na dožití jsou plné útulky a mají minimální šanci na domov?

PetraK
Člen
# Zasláno: 29 Zář 2014 14:52
- Nahlásit

aldamax

nevím. Mohla mít paní původně jinou situaci??? Třeba, nebo doopravdy nedomýšlela? Fakt nevím. Těžko říct. Já do toho nevidím. Mohla to mít dohodnuté s tou pečovatelkou, jak je psáno výše.

PetraK
Člen
# Zasláno: 30 Zář 2014 10:30
- Nahlásit

poposunu na oči

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání