Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pomoc psům v nouzi / Thajský ridgeback, fena k adopci
Autor Zpráva
ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2014 09:34
- Nahlásit

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5978444403 28890&set=a.113214168791922.20948.100003100170104& type=1&theater

Nevychovaná Dafné s nálepkou problémového psa hledá nový lepší domov, zodpovědného a trpělivého páníčka.

Současné majitele raději nekomentuji.

impact
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2014 10:59
- Nahlásit

Fakt myslíš, že to je jen nálepka? Já bych zase tipla na popis naprosto standardního, jen mírně zanedbaného thajce.

Včera jsem to posunovala na TRD v nouzi a paní teda přeju hodně štěstí s umísťováním neumístitelného psa.

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2014 11:28
- Nahlásit

Tak mě přijde, že dost zanedbaný, minimálně ta socializace asi nebyla nic moc

impact
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2014 11:33
- Nahlásit

Oni jsou ..... trochu jiní .....

Každopádně bubé je, že paní asi netuší o složce "další" na FB, ptž nereaguje na zprávy. A kontakt tam jiný nemá.

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2014 11:42
- Nahlásit

impact
trochu dost ;)
Ale vážně rodinka si pořídí takového pesa kterýho by si měl pořizovat fakt málokdo a pak se diví... To mě vždycky dožere. Jinak thajec bude asi pěkně drahej, co, nevím teda, RR je stále tak za 25, nevím na kolik přijde thaj, ale míň to asi nebude... I když pro ten dermoid byla asi ve slevě
Paní bude trochu píp

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2014 11:44
- Nahlásit

paní teda přeju hodně štěstí s umísťováním neumístitelného psa.

tak však je tady ta možnost utracení ne...
Stále nechápu systém utrácení psů pro agresi, to jako přijdu na veterinu a řeknu, že mě pokousal ať ho uspí? A to jako stačí?

impact
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2014 12:54
- Nahlásit

ssshhhhh
Asi záleží na chovce a na věku čuby. Ale tipla bych těch 20-25.

Ještě, že nebudu mít děti. Zrzka by je určitě taky snědla. Oni jsou fakt ideální k jednomu člověku, případně k páru, ale beze změn do budoucna. Až budu stará a nebudu mít žádnýho psa, pořídím si zase thajku.

kachna_
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2014 13:36
- Nahlásit

impact
to je to fakt až takovej mazec?
A v thajsku žijou jak? Mimo rodinu?

impact
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2014 15:10
- Nahlásit

kachna_
No úplně původně žili v okolí domu, lovili drobnou škodnou a tak. Prostě samostatný jednotky. Co člověka k životu fakt nepotřebují.

Na druhou stranu ke svýmu člověku hrozně přilnou a jsou to fakt mazlíci. Hodně. Gara třeba k lidem, který zná (ač je třeba vidí jednou za půl roku) je taky miláček. Vyjma vetky, tu zná a stejně by ji nejradši štípla do zadku. Ale i s cizíma se rychle seznámí a mazlí se. Nesmí to být teda nějaká kučikuči babka. Tohle nesnáší. Musí mít prostor přijít sama a rozhodnout se, že se bude mazlit. Pak je vše ok.

Jsou to zvláštní tvorové. A na to, aby si to u nich člověk posral, stačí fakt málo.

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2014 17:52
- Nahlásit

Musí mít prostor přijít sama a rozhodnout se, že se bude mazlit. Pak je vše ok.
tak já mám křížence neznámého původu a taky mega mazel, ale běda jak po ní někdo cizí rychle sáhne, nebo se jí snaží nalákat nějakým ťuťu nebo dobrůtkou, to hned startuje, vrčí, štěká, někdy už to i vypadalo na chycení za ruku kterou k ní neobezřetný podezřelec natahoval. Jinak když si přijde sama je to v poho, to je mazel ohromnej.
No úplně původně žili v okolí domu, lovili drobnou škodnou a tak.
Ale tak asi lidi ani tak nežrali ne... já myslím, že je to všechno už zkur.... stejně jako spousta jinech plemen.

impact
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2014 18:10
- Nahlásit

ssshhhhh
Lidi nejspíš nežrali, ale taky nejspíš měli možnost se prostě sebrat a vypadnout. To v panelákovým bytě moc nemaj... Nemyslím si, že jsou zkurvený. Na to plemeno člověk nesáhl. Spíš nejsou civilizovaný. Patřej ven. Chyba je tahat je sem.

tak já mám křížence neznámého původu a taky mega mazel, ale běda jak po ní někdo cizí rychle sáhne, nebo se jí snaží nalákat nějakým ťuťu nebo dobrůtkou, to hned startuje, vrčí, štěká, někdy už to i vypadalo na chycení za ruku kterou k ní neobezřetný podezřelec natahoval.
To mě můj vořechiér udělá taky. A udělá to spousta psů. Ale tohle je takovým charakteristickým znakem plemene. Bullové jsou obecně líbací, thajci jsou zase odtažití. A dalo by se říct až bázliví, ale podle mě je to tím, co jsem psala nahoře. Nepatřej sem.. Stejně, jako do města nepatří třeba kavkazák, anatol, husky a podobní.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání