Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / Malinois x Holanďan
Autor Zpráva
homalina
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2017 22:02
- Nahlásit

Ahoj, zvažuji koupi Belgickeho (Maliny) nebo Holandskeho (kratkosrsteho) ovčáka. Zajímá mě hlavně který z nich je klidnější a bude vhodnější do bytu.Třeba i porovnání pes vs. fenka.Chtěl jsem malinaka ale... Všude jsem četl ze Malinak je hodně náročný a je to od přírody nicitel i když znám majitele nekolika malinaku kteří žijí v bytě a je vše v pořádku, jako alternativu jsem chtěl volit Holandana jelikož jsou milejší a méně "divoci", ale zase jsem četl ze chov v čechách není úplně "super". Teď vážně nevím jak se rozhodnout, všechno pročítám a snažím se si vybrat ale furt to nějak nejde....jswm spíše teď nalomen pro Holandana a koukal jsem ted na chov http://www.aibinka.estranky.cz ( B Gauri ) .Malinaka zase tady http://www.kchbo.com/?Chov_a_zdrav%26iacute%3B:Nak ryt%26eacute%3B_feny_a_narozen%26aacute%3B_%26scar on%3Bt%EC%F2%26aacute%3Btka:Malinois (KALINARO (vrh A)) .Děkuji za všechy rady a odpovědi.

birma
Člen
# Zasláno: 27 Čec 2017 08:57
- Nahlásit

Být tebou se sejdu s majitelama obou plemen, ideálně těmi, co dělají sport, co chceš se psem dělat. Kamarádka co má holánďáky tvrdí, že je to jako srovnávat rodinný vůz (HO) sformulí (BOM), ale pořád je to dost aktivní pes
Co se týče zdraví, tak zrovna ona má s oběma holanďačkama dost pech (mladší má jako první HO na sětě diagnostikovanou nějakou super vzácnou chorobu) a řekla bych, že v ČR by si už štěně nepořídila...

homalina
Člen
# Zasláno: 27 Čec 2017 12:38
- Nahlásit

To jsem udělal, každý chválí jen to co má, čekám spíš na někoho kdo ma zkušenosti s oběma plemenama a poradil by mi hlavně nezaujate a třeba i z jakeho chovu nebo jak jsem zmínil výše dvě krytí na co by pejsek měl predpoklad a jak by byl náročný. Chtěl bych pejska na soutěže ci zavody , ale zase ne jako profik...chci si ho užívat a ne ho cepovat ☺

birma
Člen
# Zasláno: 27 Čec 2017 12:51
- Nahlásit

homalina
čekám spíš na někoho kdo ma zkušenosti s oběma plemenama
Co vím, tak to má třeba Hanka Kocvrlichvá, zkus jí napsat na FB. Nicméně každý pes je originál a nakolik jsou začátečníkovi cenné věci, kterých si všímá letitý profi psovod netuším. Protože ty můžeš mít zas problémy s něčím, čím se ona vůbec nezabývá, neb tomu předejde v úplném začátku tak, že se to vůbec neprojeví...
Chtěl bych pejska na soutěže ci zavody , ale zase ne jako profik..
A v jakym sportu?

homalina
Člen
# Zasláno: 27 Čec 2017 13:46
- Nahlásit

Jasný, koukal jsem na odbourávání a potlačování těch vlastností co lidi nechcou nechat projevit, takže vím jak to myslíš ,jinak díky za kontakt, zkusím napsat a uvidím.

No sport ,našel jsem zalíbení v agility a obraně , ale ještě jsem se tím do podrobna neprobíral

Toto téma je uzavřeno. Nemůžete zaslat odpověď.

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání