Kynologická diskuse

 - Kynologická diskuse - Statistika - Registrace - Hledat -  


Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Zakousnutí štěněte jiným psem - co dělat?
Autor Zpráva
kivana
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2016 11:12
- Nahlásit


Dobrý den,

potřebovala bych radu, co dělat. Měli jsme 3 měsíční štěně amerického kokříka. Ve čtvrtek 21.7.2015 odpoledne s ním šel syn na krátkou procházku. Pejsek byl na vodítku cca 1,2 m dlouhém a šli po chodníku (silnice vlevo, chodník vpravo) z domova do parku. Na hraně chodníku vpravo jsou ploty rodinných domů. Ušli zhruba 100 metrů od našeho domu, štěně čmuchalo na chodníku u zídky plotu, zvedlo a otočilo hlavu a v tu chvíli ho za konec ucha chytla fena pitbula a táhla ho za plot (pro představu - chodník je do kopce, a plot je podezdívka v některém místě 30 cm, o kousek dál 20 cm, pak je mezera cca 10 cm, protože se tam bez problémů do strčit PET láhev 1,5 l, samotný plot je z dřevěných prken s mezerou 7,5 cm). Syn tahal za vodítku, ale fenu štěně protáhla tou spodní mezerem za plot. Syn přelezl plot (přitom se zranil, má zašité podkolenní) a chytil fenu mezi kolena a držil ji pod krkem. Štěně ale nepustila, v tuto chvíli přijeli na pozemek 2 lidé slečna a mladík, zřejmě měli psa má na starost, protože majitel psa je na dovolené. Stáli tam jak opaření a báli se něco udělat. Reakce byla, že nakonec na fenu chrstli studenou vodu, ona sice pustila, ale okamžitě se do štěněte zakousla znovu. V tuto chvíli šla okolo paní, které když viděla co se tam děje, utíkala a prostrčila ruce skrz plot a chytla fenu za horní pysk, aby štěně pustila. Což se stalo, paní štěně vytáhla a utíkala s ním k veterináři, který jen nad tímto domem. Štěně nedýchalo, po injekci ožilo, ale nedalo se říci jestli má něco zlomené, protože strašně naříkalo a všude byl moc krve. Následoval u jiného veterináře rentgen, kde se zjistilo, že má zlomený 2 krční obratel, čelist na pravé straně, krvácení v uších ..... Závěr byl, že štěně nepřežilo.
A co na to Ti, co měli pitbula na starost? Jeli jsme za nimi večer (podotýkám, že nevěděli jak to dopadlo) a jen jsme se chtěli domluvit na tom, aby něco udělali s tím plotem, že se to může stát znovu někomu jinému ať už se psem nedejbože s dítětem.
Ani se nezeptali, jak to dopadlo a začali na nás řvát, že po nás budou chtít náhradu škody za to, že fena pitbula nemůže dýchat, že jim náš pes bez obojku, vodítka vlezl na pozemek, poté tam vlezl náš syn a způsobil jim škodu a že je to naše vina, nemáme se dotýkat jejich plotu ......
Nechtěli jsme nic, ale myslím, že bych něco měla udělat a nenechat si to líbit. Už máme domluvené nově štěňátko kokříka a budeme ho mít za 3 týdny, ale na 100% vím, že po tomto chodníku už nikdy nepůjdu. Já sama, když tudy občas jdu a zespoda vidím, že je fena venku a má čumák na podezdívce, jdu okamžitě na silnici a jdu okolo po silnici. Bohužel, když se to stalo, fena nebyl nikde vidět.
Poradíte mi někdo, jak postupovat. Díky Ivana

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2016 11:37
- Nahlásit


Jít na policii a podat trestní oznámení. Vymáhat škodu a tu paní jmenovat jako svědka.

Toto téma je uzavřeno. Nemůžete zaslat odpověď.
 


miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání