Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Ledviny a ztráta chuti k životu
Autor Zpráva
foxi
Člen
# Zasláno: 15 Čec 2017 21:20
- Nahlásit

Zkusím se tady zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s totální ztrátou chuti k životu u nemocného psa. Moje 13 letá fenka foxlíka onemocněla selháním ledvin. Za selháním stála patrně souhra různých faktorů. Krom jiného přestala z trucu žrát (nelíbila se jí cesta, kam jsme jeli) a už nezačala. Nežere pořádně už skoro 2 týdny (krom diety v konzervách-stříkačkou), takže je dost zesláblá a má i průjem, protože na konzervy není zvyklá. Hodnoty ledvin byly zpočátku dost špatné, ale výrazně se zlepšily (asi částečně infutní terapií a sníženým příjmem potravy). Jinak je zcela zdráva, nikdy nemarodila. Ten pes je jinak povahově hodně tvrdohlavý, odvážný, aktivní a velmi inteligentní. Držák, tvrďák, lovec... Veterináři se shodli na tom, že klinicky vypadá výrazně hůř, než ukazují výsledky krve, sona, apod. Zkrátka že s tím naprosto nebojuje a nebude. Zvažujeme zítřejší euthanasii. Z fenky už je jen věchýtek, který buď spí, nebo stojí, nepřítomně zírá před sebe a vůbec nevnímá okolí, ani nás, když za ní přijdem (je na hospitalizaci). Myslela jsem, že jí třeba povzbudí, když jí vezmem domů na zahrádku, kde je zvyklá, ale jí je to úplně jedno. Jen se bezcílně motá v kruhu, pak se zastaví na jednom bodě a zírá, dokud jí neodnesu. Vím, že stav je beznadějný, jen nechápu, že zrovna ona, se svojí povahou se takhle podá a prakticky odejde hlavně kvůli psychice. Setkal jste se s tím někdy někdo? Na počátku byla stav, kdy jí muselo být hodně nevolno a ona se tomu zkrátka podala a už nechce. Jinak pije, čurá, žrát naprosto odmítá, okolí jí nezajímá. Je mi to hrozně líto, udělala bych pro ní cokoliv. Vzhledem k jejímu charakteru jsem tak nějak čekala, že jí v 15 náhle selže srdíčko (které má naprosto zdravé) a ne tenhle smutný konec.

Nicky
Člen
# Zasláno: 15 Čec 2017 23:10
- Nahlásit

To je mi moc líto. Zkusila bych jí pozvbudit, nějaký psí kamarád, např. Možná, že je apatická z té nemoci, zesláblá. Ledviny jsou o psychice. Patrně ji v tomto věku něco hodně rozhodilo a nekázala se s tím vyrovnat, ale to je vaření z vody. Kam jste jeli, že se jí tam nechtělo?

foxi
Člen
# Zasláno: 15 Čec 2017 23:28
- Nahlásit

Jeli jsme s ní na dovolenou, jako každý rok. Vloni v pohodě i náročné procházky, letos skutečně nenáročné. Ale nelíbilo se jí, reagovala zcela atypicky vzhledem ke své povaze (nechtěla žrát, spát)...Asi jsem podcenila věk, kdy vzhledem k mírné senilitě vyhodnotila situaci jinak než obvykle. Protože jezdila vždycky hrozně ráda, plánovali jsme to částečně kvůli ní, aby si to užila (jinak bychom jí nechali doma). Určitě je velmi zesláblá (nežere dlouho) a apatická, ale zkrátka povzbudit nejde. Zkusili jsme všechno. Ona je poměrně oblíbený pes, takže přijely i její psí kámošky na návštěvu, my za ní jezdíme do nemocnice a naprosto bez reakce. Vypadá, jak kdyby jí to snad poškodilo mozek. Jen spí, nebo stojí, zírá před sebe a třese se. Je to jak tělo bez duše. Ale od samého začátku, naprostá rezignace. Co se týče ošetření, tak je v nejlepších rukou, i ty hodnoty jsou lepší, ale pejsek zkrátka odchází.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2017 04:38
- Nahlásit

to je mi moc lito... napada me, zda pripadne na vine nemuze byt i rakovina/mrtvicka ale je otqzka, zda v tomto veku a stavu jeste dal neco resit tak aby uz to nebylo n ukor vaseho pejska... preju hodne sil, neni to lehke rozhodovani... ale deivw nebo pozdeji to hodne z nas ceka...

Xerxová
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2017 07:50
- Nahlásit

píšete, že už byla lehce senilní. Nemůže jí nyní vadit prostředí kliniky? Že je mimo známé prostředí?? A nebo není tam ještě nějaký skrytý problém - nejen to selhání ledvin ??

Každý to má nastavené jinak, ale já bych psa, který už má svůj věk a má zdravotní problémy "netýrala" hospitalizací a složitou léčbou. Pokud to fenka "zabalila" - netrápila bych ji.

foxi
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2017 13:11
- Nahlásit

Děkuji za názory. Dnes, po doporučení veterinářů jsme se rozhodli pro to nejlepší pro našeho pejska - euthanasii.

Toto téma je uzavřeno. Nemůžete zaslat odpověď.

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání