Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / Kňučení štěněte v noci
Autor Zpráva
adaholmanova
Člen
# Zasláno: 21 Čec 2017 18:44
- Nahlásit

Ahoj, mám doma, už přes týden, dvouměsíční fenečku bígla. Přes den vše OK, ale za noc se několikrát vzbudí a kňučí, dokud k ní někdo nepřijde. Pelíšek má v kuchyni, kousek od dveří do ložnice - v noci už sice vydrží s vykonáním potřeby až do rána (poslední venčení cca mezi 9 a 10 hod, první kolem 4 a 5 ráno), stejně ale radši nechci, aby byla přes noc na koberci. Už nevím, co s ní, hračky i pár plyšáků tam má, a kvůli tomu, že bydlím v paneláku tak ji nemohu nechat v době nočního klidu kňučet. Nějaké rady jak ji trochu osamostatnit?

birma
Člen
# Zasláno: 21 Čec 2017 20:15
- Nahlásit

adaholmanova
Nějaké rady jak ji trochu osamostatnit?
Nejít proti přirozenosti opuštěného mláděte a do samostatnosti jí nechat dospět. Pokud máš strach o koberec, vzala bych jí do postele, nebo vedle postele postavila klec a nechala ji spát v ní.

worick
Člen
# Zasláno: 23 Čec 2017 13:16 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

Zkuste jí dát na noc do pelíšku své staré nevyprané tričko, nebo jen fusekle. My měli štěndo na zahradě v boudě a kníklo jen první noc nad ránem, kdy vyšlo před boudu, kníklo a zase zalezlo. Pak už nikdy nic. Dostalo ručníček s pachem maminky a sourozenců a moje tričko.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2017 13:45 - Změnil/a: Fousisko
- Nahlásit

Přikláním se k názoru birmy. Naučila bych cíleným tréninkem štěně na klec (přepravní box). Velkou výhodou boxu je, že pokud se na něj štěně naučí pozitivní metodou, pes pak box vnímá jako své bezpečné místo, svůj pelíšek, kde ho nikdo neruší a kde mu tudíž pak ani nevadí být po určitý čas zavřený.
Odpadají pak chlupy či možné nehody v posteli... Přitom pejsek je s Vámi v domě nebo i přímo v místnosti, takže ví, že není sám. No a navíc je to ohromné plus při navykání na další věci....cestování autem, pobyt v cizím prostředí...(výstavy, dovolená atd.)
Já si teda box nemůžu vynachválit. Můj pes v něm jezdí autem, když jsme na výstavě tak odpočívá, na dovče v tom spí a přes zimu doma taky.... Kdyby mu v tom nebylo dobře, nebude se tam takhle rozvalovat :-D

Toto téma je uzavřeno. Nemůžete zaslat odpověď.

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání