Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Velikost granulí u štěněte
Autor Zpráva
adaholmanova
Člen
# Zasláno: 19 Říj 2017 18:35
- Nahlásit

Ahoj, mám pětiměsíční fenku bígla, která strašně hltá granulky, vůbec je nekouše. Občas se stane, že to ihned po zhltnutí vyzvrací. Bylo by dobré přejít na větší granulky?

cernej caj
Člen
# Zasláno: 19 Říj 2017 19:04
- Nahlásit

no trosku vetsi muzou pomoct, otazka zas co slozeni - jestli pak nebudou spis zas pro velkyho psa, protoze i tim se trochu ta velikost ridi

Na hltani tu jsou nejake rady, pomaha treba rozsypat do nejake misy nebo na tac, aby je nemohl vdechovat po vic kusech...

Maya
Člen
# Zasláno: 19 Říj 2017 22:04
- Nahlásit

adaholmanova
Prodávají se protihltací misky s výstupkama. A nebo jak píše čaj, granule rozsypat na větší plochu.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 24 Říj 2017 12:56
- Nahlásit

Nebo, pokud člověk přímo netrvá na krmení granulemi, tak při krmení masem dát větší kousky, aby pes hltat prostě nemohl...musel kousat, jinak by se mu to špatně polykalo.
U mého psa to tak tedy fungovalo...dokud dostával menší kusy masa či rozemleté, tak to taky skoro nežvýkal, pokud ale dostane celé kuřecí křídlo, tak to si sakra rozmyslí spolknout )

corgi
Člen
# Zasláno: 24 Říj 2017 14:49
- Nahlásit

Fousisko
pokud ale dostane celé kuřecí křídlo, tak to si sakra rozmyslí spolknout
Jo, tak to bych taky chtěla zažít
Já už tahala psovi z krku horní čtvrť kuřete (už se klátil k zemi, jak nemohl dýchat, ale dojíst to pak ještě musel). Kuřecí krky ani neví, že jí, kachní polykají stylem anakonda. Jediné, co musí kousat, jsou krky krůtí, ale pokud jim chci dát správnou gramáž, tak je toho krůtího krku takový blbý špalík, že se pořád bojím, že to polknou. Křídla, stehna = dvakrát kous a polk. Jsou to blázni

Fousisko
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2017 13:01
- Nahlásit

corgi

No tak já holt asi nemám hltala od přírody...Jako nenapadlo by mě, že by mohl to křídlo chtít spolknout...Když měl něco na malé kousky, tendence hltat byla, ale zřejmě to nebylo ještě takové hltání, jako popisuješ ty :-D
Takovou hltavost jako píšeš měl pouze náš první pes (btw. taky knírač jako ten současný), který byl schopný na jedno polknutí "vdechnout" rohlík, ale ten zas skoro nežral syrové maso...když měl kost, tu fakt kousal, ale to bylo asi tak jediné, co kousal :-D
Nojo,, už jsem holt zapomněla, co to je pravé hltání.
Moje současný fousisko si jídlo vychutnává....i to, co fakt miluje už nehltá...nějak to bere asi i jako zábavu....gurmán :-D

Toto téma je uzavřeno. Nemůžete zaslat odpověď.

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání