Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Běhání pod auto
Autor Zpráva
Egna12
Člen
# Zasláno: 9 Led 2017 22:23 - Změnil/a: Egna12
- Nahlásit

Ahojky,
venčím už nějakou dobu kamarádce psa (středně velké plemeno). Ten pejsek má takové složitější chování, je takový ,,přírodní", vlčí, bojí se, je ostražitý, atd.. Např. když jdeme v baráku, schovává se za mě když potkáme sousedy, před barákem ale vyjíždí a štěká na lidi, jakoby si chránil území. Dokonce se mi stalo už třikrát, že se u baráku rozběhl proti autu a štěkal na to, vždycky jsem ho stihla ztrhnout vodítkem. Když jsme na procházce, tak se stále otáčí, nevím jestli hlídá nebo se tak bojí a pořád mu oči jedou, není to pohodový pes, co si hledí svého a plouží se za páníčkem. Tenhle pořád běhá, kouká kde co lítá, je pořád v permanentní akci a sem tam nervozní a lekavý. Vyjíždí po rychlejších věcech, jako to auto, běžci či cyklisti. Ale co mě hlavně trápí, že nechápu jeho chová při těch útocích na auto. Já mu za to vždycky vynadám, ale ted to udělal zase. Pořád se ptám, jestli to dělá protože se mu nelíbí, že to je moc rychlé a nebo jestli to je třeba i z toho, že se bojí a chrání mě před tím (má takové ochranářské pudy na blízké lidi)? nevím jak si jeho chování vysvětli, nevím jestli ho mám za to vždy sprdnout a nebo co jiného s tímto chováním. Přijde mi, že jestli by mě chránil před autem a já ho sprdla, tak bude mít akorát v hlavě zmatek.

Vy co se zabýváte trochu myšlením psa, poradili byste mi co to může být a jak tuto situaci řešit?

Mnohokrát vám děkuji

corgi
Člen
# Zasláno: 10 Led 2017 08:22
- Nahlásit

Egna12
bude mít akorát v hlavě zmatek
Ten už tam podle všeho má, a to dost.

Spíš než se pídit, proč to dělá, jaký to má smysl, co to může být, jestli si hlídá nebo jestli se mu to nelíbí, nebo jestli ví, že ho to může přejet (všimněte si, jaký zmatek to je) - situaci nepitvejte, ale řešte. Respektive vy asi ne, když jen psa venčíte. Řešit bude muset majitel, vy prozatím aspoň psa nepleskejte a pro dobro ostatních pejskařů, běžců a cyklistů nepouštějte z vodítka.
Kamarádovi, majiteli psa, bych doporučila vyhledat někoho, kdo se psy umí - ale ne nějakého pološamana "psychologa". Když nám sem napíšete lokalitu, určitě tu někdo bude vědět o někom normálním v okolí. I při systematické práci s tím psem je ale třeba počítat s tím, že se neobrátí o 180° třeba nikdy. Jde o to získat jeho důvěru, naučit ho spolupracovat a nějak spolu zvládnout běžný život.

Neumi
Člen
# Zasláno: 10 Led 2017 10:07
- Nahlásit

Přece musí vědět, že ho to může přejet
a na jakém základě,dle tebe, má PES VĚDĚT!!! že auto je Xx těžší a jede nějakou rychlostí a pokud do psa narazí,tak na něj bude působit silou, která psu pravděpodobně způsobí poranění s životem neslučitelná?!!! Je to pes! Tohle musí vědět člověk, ne zvíře!

Já mu za to vždycky hrozně vynadám, i ho zpleskám rukou, aby si to zapamatoval, ale ted to udělal zase. Pořád se ptám, jestli to dělá protože se mu nelíbí, že to je moc rychlé a nebo jestli to je třeba i z toho, že se bojí že to je rychlé a chrání me?
dle popisu v zadání se ten pes bojí i stínů......a teď si představ, že se bojí (a evidentně jde proti zdroji strachu agresí) a ty mu za to, že má strach, vynadáš a namlátíš .......blbý,co

souhlas s corgi, s tím psem je třeba soustavně pracovat, vést ho, a nemyslím, že se to vyřeší tady přes písmenka.

co je to za plemeno a jakého stáří?

Egna12
Člen
# Zasláno: 10 Led 2017 18:05
- Nahlásit

Děkuji za reakce, lokalita je Praha, takže kdyby někdo poradil, budu rád.

Jak byste tedy prosím řešili situaci s autem? jinak kamarád byl už u nějakého odborníka, který mu řekl, že už je takový a nezlepší se to. Z vodítka ho určitě nikdo nepouštíme, to by bylo o život. Jak ted eliminovat strach z věcí / lidí atd?

birma
Člen
# Zasláno: 11 Led 2017 11:55
- Nahlásit

Egna12
všechno se dá zlepšit, když už ne zcela odstranit.
U Prahy bych doporučila Evu Štemberovou, nebo na to klidně můžem kouknout i spolu...

zuzka_zrzka
Člen
# Zasláno: 21 Led 2017 19:04 - Změnil/a: zuzka_zrzka
- Nahlásit

Já bych doporučila A.Grygarovou Věnuje se převýchově psů.

Toto téma je uzavřeno. Nemůžete zaslat odpověď.

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání