| Autor |
Zpráva |
alfastar
Člen |
# Zasláno: 1 Zář 2011 17:48
- Nahlásit
Vím, že o tohle je mnoho popsaného (khihy, články a nevim co vsechno), ale presto vsechno. Máme s přitelkyni rocniho parsona a nyni se stehujeme do noveho bytu. Bohuzel nas pejsek nevydrzi bez stekani o samote. V okamziku kdy zavirame dvere od bytu zacne stekat a vydrzi tak klidne nekolik hodin. Snazime se mu vzdy dat zajimavou hracku, neco dobreho k baste, ale niceho si nevsima, jen naseho odchodu. V puvodnim byte se to tak nerozlehalo, ale ted mame strach co novi sousede (vime, ze chyba je predevsim na nasi strane, ze jsme to zanedbali od stenete), ale je nejaky postup jak jej to odnaucit? Zkousime to prakticky od minuty, ale jelikoz steka temer okamzite tak nevime..pokrok zatim zadny...pomuzou do zacatku nejake bachovky, obojky ci jine veci? Jeste chci vyzkouset treba Kong s udajne velmi chutnou pastou, ale moc tomu neverim pac nepomuze ani toliko milovany kopaci mic, s kterym si vyhraje klidne dve hodiny...jsme z prahy, tak klidne i kdyby se nasel nejaky specialista tak se muzeme domluvit na navsteve dekuji
|
stetisek123
Člen |
# Zasláno: 1 Zář 2011 17:56
- Nahlásit
Mohu se zeptat, proč ste si koupili parsona? Jste myslivci? Nebo velmi aktivní lidé?
Základem je psa unavit, což bohužel s parsonem bude hodně práce, pak, protože štěká hned, zkusit zabavit tak, aby měl plnou hu..a nemohl štěkat. To znamená dát žrádlo, masovou kost,... a odejít opravdu na vteřinu. Dát povel,který si vymyslíte a kerý bude znamenat: ticho!
Mně se osvědčila i stará "babská rada". Protáhnout třeba prádelní šňůru pod dvěřimi a vždy když začne, tak dát povel a škubnout.
jak říkám základem je utahat, k smrti utahat...
|
alfastar
Člen |
# Zasláno: 1 Zář 2011 18:03
- Nahlásit
Utahat jej nelze, ja s nim chodivam behat, pritelkyne pravidelne na agi, planujeme jeste dalsi sport (flyball), ale ten az casem..kazdopadne s tim jaky ma toto plemeno povahove vlastnosti jsme si jej vybirali. S tema "vterinama" jsme zkouseli, ale zadny zlepseni, nevim zda to vubec pujde kdyz ho hned dalsi den musime nechat o samote kvuli zamestnani a venovat se mu zas az odpoledne. Podle me to vycvik musi zakonite narusit a poridit chuvu financne urcite neutahneme Zkousime i psychicky jak je vetsinou radeno, ale prijde mi to stejne jako s tim fyzickym vycerpanim..tu babskou radu slysim poprvy, zabere to? mame prahy a tam lanko asi neprotahnu ale nejak bych to zkusil vymyslet.. :/
|
impact
Člen |
# Zasláno: 1 Zář 2011 18:14
- Nahlásit
alfastar
Máš nějaký email? Něco ti poradím.
|
alfastar
Člen |
# Zasláno: 1 Zář 2011 18:34
- Nahlásit
ted jsem ti poslal mejlika diky
|
Eninka
Člen |
# Zasláno: 1 Zář 2011 18:44
- Nahlásit
Psíček
a pan argosek je přítomen? Měl nějakou pauzu, lišák jeden
|
makrel
Člen |
# Zasláno: 1 Zář 2011 18:49
- Nahlásit
Nepište to do mailu, já bych to taky chtěla vědět, kdyby mi nějaký pes někdy doma štěkal
|
alfastar
Člen |
# Zasláno: 1 Zář 2011 18:50
- Nahlásit
Psíček
to je tady az tak zly?
uhynout bych radsi uhynul ja, ze sme to nechali tak dlouho "ladem" pejsek za to nemuze..
|
alfastar
Člen |
# Zasláno: 1 Zář 2011 19:05
- Nahlásit
Psíček
mas pravdu, je to videt i na tom jak nas vita pri prichodu, ja se ho tedy snazim co nejvice ignorovat az nez se sam trocha uklidni, ale s pritelkyni je to trochu horsi no. Trochu jsem ji to uz vysvetlil, ale stejne se s nim tak nejak hodne radostne vita. Uz se snazim trenovat aj ruzny ritualy, obuju se a sednu zpet, zaklapnu ntb a jdu treba na zachod (je zvlastni jak si toto spojil s odchodem, i kdyz velmi casto zaviram notas jen kdyz jdu v ramci bytu delat neco jinyho, ale pes ten zbystri a straduje ke dverim a ceka kam odejdu )...no kazdopadne jak odbourat uz jen tento navyk VELKE UDALOSTI (
|
impact
Člen |
# Zasláno: 1 Zář 2011 19:26
- Nahlásit
alfastar
Máš odpověď.
makrel
Si myslíš, že budu zcela veřejně sdělovat svoje metódy, jo?
Máš to vedle.
|
LucieS
Člen |
# Zasláno: 1 Zář 2011 21:30
- Nahlásit
nevim zda to vubec pujde kdyz ho hned dalsi den musime nechat o samote kvuli zamestnani a venovat se mu zas az odpoledne
Takhle ho to ale nikdy nenaučíš, když si na to nevyhradíš čas. Chce to dovolenou nebo tak něco. Proč to neděláš podle těch milionu rad, které zmiňuješ na začátku? Snažší cesta neexistuje.
Když to shrnu stručně, psa nejdřív naučit na samostatný pobyt v jiné místnosti, zavření dveří mezi jím a mnou, přestat se loučit a vítat, odbourat závislost. Pak si vzít 14 dní volno a učit odcházení z bytu po minutách.
|
kachna_
Člen |
# Zasláno: 1 Zář 2011 21:56
- Nahlásit
LucieS
Když to shrnu stručně, psa nejdřív naučit na samostatný pobyt v jiné místnosti, zavření dveří mezi jím a mnou, přestat se loučit a vítat, odbourat závislost.
proč ne vítat? Nikdy jsme tenhle problém neřešili a já se ráda vítám , proto mě to zajímá.
Loučení chápu.
|
LucieS
Člen |
# Zasláno: 1 Zář 2011 22:43
- Nahlásit
proč ne vítat? Nikdy jsme tenhle problém neřešili a já se ráda vítám , proto mě to zajímá.
Protože když máš psa nerva, tak ho v tom vynerveným stavu podpoříš a to není dobře.
Osobně doma vítám tak napůl, protože když to přeženu, pesan má tendenci se rozjet a otlapičkovat mě bahýnkem .
Psi se bez masivního vítání klidně obejdou, to jen někteří lidi to hůř nesou .
|
allík
Člen |
# Zasláno: 2 Zář 2011 11:57
- Nahlásit
alfastar
Já jsem řešila tu samou situaci při stěhování se do nového bytu taky. V původním bytě sice psice neštěkaly při mém odchodu, ale od souseda jsem věděla, že občas blafou. V novém bytě jsem hned první odpoledne praktikovala trénování odchodů, abych měla jistotu, že mně sousedi hned nezačnou nenávidět a taky jsem si chtěla posychrovat, že budou holky v pohodě a během dvou dnů bylo absolutní ticho. Už bydlím v novém skoro rok a neštěkaly mi ani jednou. Čili, doporučuji to, co se dočteš v mnoha diskuzích tady a co už ti určitě ostatní radili (neřeším teď to, že opravdu musíš psa utahat).
Takže, já jsem se první odpoledne sbalila s dekou, knížkou a čajem v termosce na chodbu za dveře (tyhle věci jsem si předem připravila a nechala nějakou dobu v chodbě, aby to holky neviděly) a čekala jsem, co bude. Navíc jsem si ještě do chodby umístila rozprašovač na kytky naplněný vodou. Když začaly štěkat, resp. štěkala jenom jedna závislačka, druhá je v pohodě, tak jsem vlítla dovnitř a postříkala jí čumák vodou. Odešla jsem zase pryč a když neštěkaly, normálně jsem se vrátila. Tohle jsem praktikovala v podstatě 2,5 dne a už ten v podstatě 3. den i 2. den odpoledne byly úplně zticha. Doteď potkávám sousedy, kteří se mně ptají, jak je možné, že mám doma psy, že o žádných neví Musím říct, že je to fakt super pocit!
|
makrel
Člen |
# Zasláno: 2 Zář 2011 12:07
- Nahlásit
Psíček
Chápu mechanismus, že unavený pes má menší tendenci dělat blbiny obecně a spíše odpočívat a tedy neštěkat,
dy't jsi to teď napsal, tak co nechápeš?
|