Mistrovství republiky a Speciální výstava Rottweiler klubu ČR

Autor: Roman (pes@cz-pes.cz), Téma: Kynologické akce
Vydáno dne 31. 05. 2013 (3681 přečtení)
Mistrovství RTWKlubová akce Rottweiler klubu ČR - Mistrovství republiky a Speciální výstava se konala ve dnech 17. až19. května 2013 v areálu kynologického klubu Nezamyslice.V pátek 17.5. probíhal oficiální trénink pro závodníky, v sobotu 18.5. byli na nástupu představeni rozhodčí Jiří Lasík (hlavní), a Jiří Vychodil, figuranti - Pavel Soukop a Jiří Bravenec i kladeči - Jan Marada a Jaroslava Hřebačková. Všichni účastníci (6 v IPO1 a 8 v IPO3) pak odjížděli absolvovat pachové práce v krásné lokalitě drahanské vrchoviny, ve Lhotě u Konice, kde všichni závodníci měli jednotný terén – louku.

rozhodčí Jiří Vychodil a Jiří LasíkTaké s ohledem na počasí, které rotvíkům přálo, (ráno krátce a mírně zapršelo, stáhla se mračna). Než kolona dojela na místo určení a vypracovala stopy, toto klima vydrželo a bodové výsledky tomu byly důkazem, že se v drtivé většině připraveným psům vedlo dobře.

Poté, jako mávnutím zázračným proutkem, se mráčky odebraly neznámo kam a celý víkend panovalo krásné slunečné počasí.

Víkendová akce byla předem plánovaná tak, aby účastníci a veřejnost viděli na jednom místě co nejvíce z náplně práce našeho RTW klubu , a to jak přehlídku psů výstavních, tak vrcholový závod dle IPO1 a IPO3 , který byl současně kvalifikačním závodem na letošní mistrovství světa ve Španělsku.

Proto během vypracování stop MR současně v areálu probíhala speciální výstava, kde posuzoval srbský rozhodčí Moimir Marčič . Té se zúčastnilo 40 přihlášených psů.

Zde jsme měli zastoupení našich členů v sestavě:

třída dorostu - psi: Tiro (Alios Březík + Magda Moravcová) a Triumph Tyson Ballotada (Ivo Moštěk), v otevřené Poseidon Ballotada (Zdeněk Kondáš) a James Bond z Amiho dvora (Petra Kolářová), v třídě dorostu - feny: Tyrana Ballotada (Magda Moravcová) a v tř. mladých Sibyla Ballotada ( Karla Lýznerová).

Všichni si vedli velice dobře a byli odměněni poháry, tímto všem děkujeme za reprezentaci plemene, klubu KK Nezamyslice + RTW klubu.

Pes Astor vom Haus Demo, majitele Ladislava Lupy získal ve své třídě známku V1, CAC a následně titul Vítěz Speciální výstavy.

Fena Fudži Terezský dvůr, chovatel a majitel Frank Karel , získala v třídě mladých V1, CAJC a následně titul nejvyšší - vítěz plemene BOB.

Fudži Terezský dvůr, majitel Frank Karel, V1, CAJC, vítěz plemene BOB.
Fudži Terezský dvůr, majitel Frank Karel, V1, CAJC, vítěz plemene BOB.

V sobotu večer a vlastně až do časných ranních hodin probíhala malá oslava zdravého jádra RTW klubu a našich spřízněných duší, která byla obohacena o pestrou tombolu, kterou komentovala osoba nejpovolanější - Kačka Ludvíková, a jelikož jsem z 10-ti losů na 4 vyhrála krásnou cenu, tak bych toto mohla hodnotit jako velmi povedený bod programu. :-)

…ale zpět k závodu…

Nebudeme lhát, když napíšeme, že veškerá další naše očekávání a naděje se ubírala směrem k naší domácí člence KK Nezamyslice, Zuzaně Marthalerové, která startovala se dvěma psy v kategorii IPO3 a to s Osirisem a Kirké Ballotada.

Marthalerová Zuzana a Osiris BallotadaNastupovat v roli favorita je jednoznačně nezáviděníhodná role , natož se dvěma psy, kdy za zmínku stojí jistě i to, že fena Kirké měla tou dobou 10 týdnů od svého prvního porodu. Přesto podala úžasný výkon ve všech disciplinách a mateřství, které ale pojala také velmi sportovně (tj. že potomstvu se hlavně sní všechno jídlo a kradou se jim hračky), se odrazilo na výkonech jen tím, že byly o to radostnější a s vervou rychle splněny.

Oba psi mají výborný projev plný energie , krásné chody, rychlost a přesnost , ochotu pracovat pro svého pána. Protože pes není stroj, ale zvíře, tak i chybičky z rozjívení a hravosti se našly. Ale celkový dojem zanechávají vždy krásný a profesionální. Výkony nejsou náhodné a střídavé, ale už třetí rok nadstandartní a čím dál víc se pracuje v tréninku na systematickém ladění i nejmenších detailů, co stojí tak cenné body , potřebné na mistrovství světa, kde se Zuzka kvalifikovala a účastnila již 3 roky po sobě , k dosažení tolik vytoužené „bedny“.

O tom vypovídá i to, že po absolvování 2 disciplín (stopy a poslušnosti) byly výkony těchto dvou psů naprosto stejné - v součtu 187 bodů a o tom, kdo bude před kým rozhodla až obrana, kde Osiris Ballotada vybojoval o 2 bodíky víc - 95 , a stal se pro letošní rok Mistrem republiky RTW a získal titul CACT.

Kirké Ballotada obsadila 2. místo a titul res. CACT. Současně Osiris (Olex) získal cenu za nejlepší poslušnost a obranu mistrovství, Kirké cenu za nejstaršího psa závodu a Zuzka čestnou cenu starosty městyse Nezamyslic p. Jiřího Doubravy, pro nejúspěšnější reprezentantku kynologického klubu Nezamyslice. Oba psi tímto splnili kvalifikaci na mistrovství světa a bude jen na Zuzce a jejím trenérovi Kim Hechlerovi, pro kterého psa se v účasti ve Španělsku dohodnou.

Na třetím místě se umístil velmi talentovaný pes Hiro Hito Hakon M od Kačky, majitelky Moniky Bamuškové, (chovatelky Kateřiny Ludvíkové) , který podal úžasný výkon ve všech disciplínách, ale chybělo více závodnického štěstí - kdy např. stopu měl bez 2 předmětů, úchvatnou poslušnost bez vysílačky a to vše sehrálo roli v bodovém odstupu od 2. a 1. místa. Zato na příště už já, jakožto nejvíc nervózní „fanoušek“ svých dětí , budu mít jedny nervy navíc ;-) - ale budu je mít ráda, protože si to tento pes bezesporu zaslouží.

Stupně vítězů IPO 3
Stupně vítězů IPO 3

Není jistě náhoda, že všichni 3 výše zmínění psi na stupních vítězů pocházejí ze stejné příbuzné krve, kde zakladateli této linie je fena Haska z města Lučence a Athos Ho-Dra a sama za sebe si dovolím zhodnotit, že nic lepšího mě v tu dobu ani nemohlo napadnout, nenapadlo a doteď jsme za to vděčná.

V kategorii IPO 1 z počátku nastoupilo 6 závodníků, ti také dokončili stopy s krásným průměrem 93,3 bodů na stopu. Bohužel 2 závodníci byli diskvalifikováni na poslušnosti a 1 na obranách a tak závod dokončili jen 3.

Nemohu nevyzvednout výkon psa Arby Bianco Dux, (majitel Radek Amler) , který exceloval ve všech disciplínách a s počtem bodů 283 obsadil po právu první místo , plus cenu za nejlepší stopu závodu (98) a na to, že to byl jeho první závod, musím hluboce a upřímně smeknout. Jen víc takových.

Stupně vítězů IPO 1
Stupně vítězů IPO 1

To že by takový závod nemohl dostát úrovně a cen , které závodníci , rozhodčí a figuranti dostali, kdyby nebylo sponzorů, to je nad slunce jasné a je na místě jim ze srdce poděkovat , pokud na někoho zapomenu, předem se omlouvám:

Hills, Biofaktory, ZOO Iguana - Ing. Kláry Jandové, zverimex Montgomery - Jany Králové, Versela - Laga, Zuzana a Alena Marthalerová, Martin Rauch, CHS od Kačky, Ballotada, Terezský dvůr, Žárovický háj, Alika - pražírna ořechů, Elektro ERA, Gastro Sahm, MAS - na cestě k prosperitě, a v neposlední řadě členům hanáckého folklórního sdružení Pantlék, kteří předávali ceny vítězům a byli k dispozici k focení na přání atd.

za celý organizační team KK Nezamyslice
Magda Moravcová

Výsledky mistrovství:

IPO 1:

Psovod Pes A B C celkem pořadí
Amler Radek Arby Bianco Dux 98 95 90 283 b. 1. místo
Majnek Štefan Faust Holubí dům 96 75 74 245 b. 2. místo
Kolářová Michaela Izzi Mi - Ji 77 51 0 128 b. 3. místo
Muclingerová Ivana Easy Geena Black Touch 91 disk. / disk.
Ouška Václav Yraus Terezký dvůr 100 disk. / disk.
Vojíř Miroslav Lotar Holubí dům 98 90 disk. disk.

IPO 3:

Psovod Pes A B C celkem pořadí
Marthalerová Zuzana Osiris Ballotada 91 96 95 282 b. 1. místo
Marthalerová Zuzana Kirké Ballotada 93 94 93 280 b. 2. místo
Bambušková Monika Hirro Hito Hakon M od Kačky 84 87 94 265 b. 3. místo
Kuncl Jan Arco Fei z Benáteckého dvora 82 86 92 260 b. 4. místo
Hroníková Jitka Chunny Elsa od Kačky 70 94 89 253 b. 5. místo
Bartůšková Martina Bragon Kazibe 92 82 71 245 b. 6. místo
Vančura Jindřich Dugi Holubí dům 91 60 disk. disk.  
Kňourek Jan Tango Cash Horký dech 0 / / odstoupil  

Nejlepší stopa: Arby Bianco Dux + Amler Radek

Nejlepší poslušnost + obrana: Osiris Ballotada + Marthalerová Zuzana