Čeští záchranáři mistry světa pro rok 2007

Autor: Roman (pes@cz-pes.cz), Téma: Kynologické akce
Vydáno dne 22. 07. 2007 (4900 přečtení)
MS IRO 2007 Tým Svazu záchranných brigád kynologů ČR získal na Mistrovství světa IRO 2007 v rakouském Eisenstadtu zlaté medaile a vybojoval titul Mistrů světa v družstvech!Na 13. ročníku mistrovství, které se konalo ve dnech 25.6. až 1.7. 2007 se medaile rozdělovaly ve čtyřech disciplínách: ve vyhledávání v sutinách, plošném vyhledávání, stopách a práci na vodě.

Družstvo Svazu záchranných brigád kynologů ČR, které vybojovalo vítězství před družstvy Nizozemska a Francie (2. a 3 místo), bodovalo v tomto složení:

  • Jan Fekar - Aiko Venusina sopka - stopy - 1. místo
  • Petr Linda - Arpad Aibara - plochy - 5. místo
  • Michal Svoboda - Rex z Vlčích luk - voda - 1. místo

Vítězná družstva

Dvě individuální první místa a jedno umístění na páté příčce (v nabité disciplíně) v přetěžké konkurenci je pro naše záchranáře krásný úspěch a právem jim patří naše gratulace.

Neztratili se ale ani závodníci "konkurenční" Záchranné brigády kynologů Jihomoravského kraje, které nejvíce zviditelnil Pavel Šabacký se psem Archibald Adia Avi třetím místem v kategorii stopařů.

Naše slovenské čtenáře rovněž jistě potěší Jan Šrámek, který se svým velkým kníračem (bradáčom ;-)) INCREASE SPEED Triumetal obsadil druhé místo v kategorii stopařů. Vezmeme-li v úvahu ještě 5. místo Milana Olivy s Hellen Malidaj (ZBK Jm ČR) ve stejné kategorii, zjistíme, že stopy byly tentokrát takřka výhradně česko-slovenskou záležitostí.

Výsledkové listiny i s umístěním dalších českých reprezentantů a množství fotografií ze šampionátu najdete na stránkách 13. Mistrovství světa IRO 2007 ( http://www.rhwm2007.at ).