Bohemia Ertis - logo stránek
Chovatelská stanice erdelteriérů


erdelteriér

Plemeno má původ v hrabství Jorkshire, od tamní řeky Airedale má své jméno. Jde o psa nejen ušlechtilého a krásného, ale také mimořádně oddaného svému pánovi, rodině a dětem. Jeho povaha a předpoklady k všestrannému výcviku jsou souhrnem těch nejlepších vlastností, které si u psa umíme představit. Jeho učenlivost a inteligence umožňují jeho širokou upotřebitelnost. U nás se cení jeho schopnosti stopařské a obranářské, proto je zařazen mezi psy pracovní. Je vhodný do bytu a nelíná. Z jeho charakteristiky lze zdůraznit, že je to pes bystrého výrazu, rychlý v pohybech, neustále ve střehu. Typický je jeho bystrý výraz očí, nesení uší a ocasu. Má krásnou, drsnou, přilehlou srst.

Výška: psi 58 - 64 cm, feny o 3 cm méně

Hmotnost: 20 až 28 kg

Chovatelská stanice "BOHEMIA ERTIS" Vás zve k nezávazné návštěvě, chovatel poradí s péčí a výživou a je majitelům štěňat nápomocný před svodem, výstavou a pod., včetně úpravy.

V chovatelské stanici působí více chovných jedinců, typických představitelů tohoto plemene. Chovatelská stanice bere celoročně záznamy na štěňata a nabízí i krytí osvědčeným plemeníkem.  

Chovatelská stanice "BOHEMIA ERTIS"
Ctirad DOUBEK
, Tisová 105
566 01 Vysoké Mýto
Tel: +420 465 423 638
Mobil: +420 605 712 185


Cz-pes.cz - Stránky plné psů!

Statistiky těchto stránek