Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Jak si vytvořit u psa respekt ?
Autor Zpráva
Uršula123
Člen
# Zasláno: 14 Čec 2013 18:07
- Nahlásit

Potřebovala bych rady
jak si vytvořit u mé fenky respekt.
Chci být zároveň její kamarádka a např. se s ní válet na posteli a blbnout, ale aby pořád brala na vědomí kdo je tu pán!

impact
Člen
# Zasláno: 14 Čec 2013 18:39
- Nahlásit

Traverzou?

Uršula123
Člen
# Zasláno: 15 Čec 2013 12:58
- Nahlásit

Co je jako traverza? :P

birma
Člen
# Zasláno: 15 Čec 2013 13:00
- Nahlásit

viz wiki:
Traverza může být :
ocelový nosník v profilu ve tvaru "I" nebo "U"

Uršula123
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2013 22:32
- Nahlásit

birma
K čemu to ale je ?
Jsem dost inteligentní na to vyhledat si to na wikipedii, stále ale nechápu co má nosník společného s ujasňováním si autority u psa...

kachna_
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2013 22:40
- Nahlásit

Uršula123
a ty máš nějaký problém, pro který máš pocit, že máš potřebu řešit autoritu u psa?
Ty ovládáš zdroje - určuješ denní rytmus, poskytuješ zábavu, dáváš krmení, co víc potřebuješ
(teda pokud máš psisko od štěněte, pokud ne, tak přes důvěru)
stále ale nechápu co má nosník společného s ujasňováním si autority u psa...
to je tak krásná věta

birma
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2013 23:28
- Nahlásit

Uršula123
ale aby pořád brala na vědomí kdo je tu pán!
a to máš být ty nebo ona
Jsem dost inteligentní na to vyhledat si to na wikipedii, stále ale nechápu co má nosník společného s ujasňováním si autority u psa...
ty ses ale ptala, co to je, ne co to má společného. Jediné pojítko je asi to, že když psa traverzou bacíš (tzv. ztraverzuješ), tak žádné problémy s respektem už nebudeš muset řešit.

čekala jsi rady jako: měj bradu hrdě vztyčenou, choď první do dveří, drbej jí jenom na pravém uchu a ne na levém?
obecně bych řekla (ale je to jen můj názor), že stejně jako u lidí - buď suverénní, sebevědomá, férová a čitelná, ale tos asi slyšet taky nechtěla.
já autoritu a respekt a hierarchii a bůhví co všechno řešit přestala a žije se mi o hodně líp, jestli to vyhovuje i psovi netuším, ale zeptám se ho, až za ním za chvíli půjdu zalézt do postele

ErzebethB
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2013 15:46
- Nahlásit

(tzv. ztraverzuješ), tak žádné problémy s respektem už nebudeš muset řešit.
To už pak nemusí řešit ale vůbec nic,... na tož respekt

Pokud doma nemáš vyloženě nějakýho drsnýho trhače a rváče, který potřebuje pevnou ruku, tak bych se na tohle vyprdla... Buď kámoš, ochránce, drbač, spoluhráč a bude Vám dobře... )

Vero
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2013 17:45 - Změnil/a: Vero
- Nahlásit

Já chtěla už včera nebo kdy napsat, že ona to Uršula ale nejspíš myslela vážně, ten dotaz, takže ji nosník neuspokojí :-D

Buď srozumitelná, předvídatelná, konzistentní, spravedlivá z psího hlediska.... pak by to mělo jít samo od sebe. O autoritě a respektu se toho tady na fóru nedávno napsala spousta příspěvků, možná zkus pohledat, jestli si z toho něco nevytáhneš...

edit- a máš pocit, že ho nemáš, ten respekt? Podle mě válení společně v posteli na to nemá žádný vliv, klidně se válejte dál a jestli nemáš problém, tak zbytečně neřeš takové to klišé kdo je pán. Jestli máš problém, zkus ho pořešit, pokud se povede, tak zas to s tím respektem půjde spolu s tím... Konkrétní rady na respekt asi neexistují.

birma
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2013 18:00
- Nahlásit

ErzebethB
To už pak nemusí řešit ale vůbec nic
to je jenom vedlejší efekt

LexLexter
Člen
# Zasláno: 21 Čec 2013 10:48
- Nahlásit

U nás to šlo vcelku jednoduše. V pubertě se ten hajzlík zbláznil a já byl vzduchem . Jediný trik spočíval v přísnosti, dodržování povelů a represe když na mě kašlal .

To celé ruku v ruce s hrami, zábavou.

Když mu vydáš nějaký povel a pes na tebe bude ... jak na placatej kámen, neboj se ho seškubnout. Psiska tomu rozumí. Nezapomeň: 10% trestu a represe, 90% chválení!

birma
Člen
# Zasláno: 21 Čec 2013 13:20
- Nahlásit

LexLexter
Když mu vydáš nějaký povel a pes na tebe bude ... jak na placatej kámen, neboj se ho seškubnout. Psiska tomu rozumí.
přečetl sis, že se jedná o malý štěně a ne puberťáka? tomu říkám rada mistra teda

Walda
Člen
# Zasláno: 21 Čec 2013 16:54
- Nahlásit

birma

přečetl sis, že se jedná o malý štěně a ne puberťáka?

Kde?

kachna_
Člen
# Zasláno: 21 Čec 2013 18:50
- Nahlásit

birma
já mám pocit, že je to 11měsíční pinč

birma
Člen
# Zasláno: 21 Čec 2013 18:52
- Nahlásit

Walda
máš pravdu, to vedro mi leze na mozek, takže jsem to zaměnila s tématem Erzebeth...
LexLexter
omlouvám se

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání