Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / pes a kožená sedačka
Autor Zpráva
kaba
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2009 19:20
- Nahlásit

Ahojky,
máte někdo zkušensot jak se "snesou" poměrně velký pes(samojed, kolem 25kg) a kožená sedačka? Chceme si pořídit koženou sedačku, ale mám obavy, že pesan jí během měsíce "zpracuje" drápy tak, že bude na vyhození. Pes smí na gauč, s oblibou se na něm válí, takže by nebyla nouze o kontakt drápků a sedačky.
Díky za zkušenosti

MaggieM
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2009 19:24
- Nahlásit

Tak tohle mě taky zajímá

corgi
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2009 19:37
- Nahlásit

kaba MaggieM
Tohle téma se tu už jednou řešilo a pokud si dobře pamatuju, tak to tehdy pro sedačku moc dobře nedopadlo

corgi
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2009 19:39
- Nahlásit

Je to tady: http://www.cz-pes.cz/diskuse/7_9304_0.html

kaba
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2009 19:40
- Nahlásit

coegi
nemáš nějaký odkaz?

jinak vím, že u malých psů to není problém. známá má 2 jorky a koženou sedačku, na kterou drobečci skáčou snad 24 hod denně a vše je ok.

kaba
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2009 19:43
- Nahlásit

našla jsem jen toto http://www.cz-pes.cz/diskuse/7_9304_0.html

ale tady se řeší koženková(biokůže?) sedačka, ne kožená

corgi
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2009 20:32
- Nahlásit

kaba
Ono asi bude záležet na kvalitě sedačky, frekvenci používání psem a na míře ostrosti psích drápků
My máme běžným chozením všechny drápky obroušené, ale palečky zůstávají ostré, takže ty by pak případně asi chtěly zastřihávat nebo snad pilovat Ale osobní zkušenost nemám, anžto psa mám venkovního a sedačku hadrovou

xjita
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2009 21:32
- Nahlásit

Ahoj,
tak u nás to je...občas dokonce i 21kg pes, drápky obroušené běžným chozením a 3/4 roku stará nepoškozená kožená sedačka Ale lezl na ní jen sem tam po dobu tak tří měsíců...teď už si o ní jenom drbe zadek

worick
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2009 22:08
- Nahlásit

MaggieM
mrkni k ,,samojedům" na fórum.

kaba
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2009 10:39
- Nahlásit

Psala jsem se s jednou paní z kočkařského fora. Paní má kočku a psa a koženou sedačku k tomu a říkala, že pokud je kůže pevná, tak je to v pohodě(a to pesan zahrabábal do sedačky prasečí ouška)

ankaras
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2009 10:41
- Nahlásit

ahoj, my máme taky koženou sedačku a máme přes ní radši deku

worick
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2009 11:56
- Nahlásit

kaba
já nevím ,,pevná"...? On tu kůži neprotrhne, to asi ne, ta je sama o sobě pevná dost. Ale na sedačkách je barvená (něco jako lakovaná) a to prostě seškrábne pryč. Nebude to asi tak vidět u tmavě hnědé, kterou seškrábne taky do tmavě hnědé a pak taky míň na té více strukturované, více přírodní... Na naší skoro hladké smetanové to teda vidět je

kaba
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2009 13:51
- Nahlásit

ankaras
To si raději pořídím textilní s pracím potahem pač deka přes sedačku znehodnocuje výhody udržby kůže (chlupy se místo sedačky chytají na dece). Máme teď taky přehoz přes gauč(kvůli špíně, kterou pes natahá) a není to moc praktické.

worick
tak ono kůži máš různou. jednu škrábneš nehtem a hned je to vidět, druhá je odolná... máš to jako u kůži na výrobu bot, taky není zdaleka stejná.

worick
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2009 15:49
- Nahlásit

kaba
ankaras
No, nebudeme se jen vymlouvat na psy i když to se hodí vždycky, že jo . V obýváku máme sedačku z Alcantary (umělý semiš)a má i sundavací potah. Ale častým praním by se myslím zničila víc, než když ji 2x týdně vysaju vysavačem. A psiska na ni nejdou, kočky nesmí, ale protože já jsem čuník co stále drobí sušenky a rohlíky atd. tak mám pod sebou fliesovou deku, kterou ráno úhledně smotám do válečku a položím k opěradlu. A taky čas od času vyperu. Byla jsem vždycky zásadně proti jakýmkoliv přehozům, dekám atd. - že to tu drahou sedačku degraduje, ale pokud mi má nějaký čas vydržet a vám se psy zvlášť, je to fakt nutné. A s tou dekou i celkem praktické. Přikláním se k dece, ať koupíš sedačku jakoukoliv.

Strejda
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2009 19:11 - Změnil/a: Strejda
- Nahlásit

URL

Pes se musí podložit

kaba
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2009 19:18
- Nahlásit

není nad dobrej nápad pes je spokojený a sedačka nepoškozená

Bassi
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2009 21:04
- Nahlásit

kaba

máti má doma a musím říct,že je to bomba ... Má ale tu pevnou kůži,pes -36 kg je na ní pořád,když jsme tam a neutrpěla zatím žádnou újmu (4 roky)... navíc skvělé na údržbu ...
Kdybych na to měla prachy,jdu do toho taky ....

kaba
Člen
# Zasláno: 2 Čen 2009 13:52
- Nahlásit

Bassi
Tak to je supr, to jsem potřebovala slyšet Nevíte odkud maminka tu sedačku má(značka)?

elisva
Člen
# Zasláno: 25 Led 2011 10:43 - Změnil/a: elisva
- Nahlásit

Ahoj, máme velkého pudla 26 kg a koženou sedačku, a zatím nebyl problém, určitě je na tom ta sedačka líp, než ta předchozí z textilní kůže. Tohle lze kdykoliv omýt vlhkým hadrem. Určitě to chce ale hladkou kůži, s broušenou (semišovou) by mohl být problém z hlediska údržby.

Eldoguero
Člen
# Zasláno: 25 Led 2011 10:53
- Nahlásit

kaba
Ahoj, když jsem si přijela k chovatelce pro svou první argentinu, překvapila mě v obýváku právě kožená sedačka, moc krásná mimochodem. Pochopitelně jsem se zeptala jestli to není škoda, ale bylo mi řečeno, že s argentinou je to jedná možnost, jak zabránit chlupům zapíchaným úplně všude (majitelé dalmatinů jistě potvrdí, ti mají chlupy podobné), pochopitelně v kombinaci s vhodným kobercem.
Když jsem si jela pro další argentinu, opět kožená sedačka a kamarádka, která též AD chová už má také koženou sedačku.
Rozhodně musím říct, že já si jí v dohledné době také pořídím, protože jsem na vlastní oči viděla, jak snadné je udržovat ji, i škrábance lze poměrně snadno odstranit. Narozdíl od sedačky čalouněné a to jsme vyzkoušeli různé materiály.
Pokud samozřejmě pes nábytek nežere, pak bych mi bylo hodně moc líto těch peněz za koženou sedačku. Ale jinak si myslím, že je to velice praktická záležitost

Dines
Člen
# Zasláno: 25 Led 2011 11:41
- Nahlásit

elisva
OT - ty máš králováčka? Jakého? Odkud? Kdyžtak pojď sem, pokecáme
http://www.cz-pes.cz/diskuse/7_6116_13.html

worick
Člen
# Zasláno: 25 Led 2011 12:24 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

Eldoguero
kaba už tu není pejsa zůstal u přítele...
Prohlédla jsi si ty jejich kožené sedačky důkladně? Vážně nevypadaly ,,hrozně"? Jako údržba určitě lepší, látkovou by jsi asi po půl roce mohla vyhodit....ale vážně bych se bála, že to hodně pejsa poškrábe. Když vidím, co udělají na dřevěné podlaze Museli mít opravdu kvalitní pevnou kůži...

WhiteWolf
Člen
# Zasláno: 25 Led 2011 14:58
- Nahlásit

Máme koženou sedačku a dva psíky - 50 a 35 kg, kteří běžně sedačku okupují. Máme ji rok, dávám na ní deku a všechno v pohodě. Když přijde návštěva, deku sundavám a přesto, že na ni psi málokdy vylezou i bez deky, sedačka je pořád jako nová. Určitě ale koženou, né tu drcenou a slepenou kůži.

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 25 Led 2011 16:00
- Nahlásit

Naši psi na sedačku ( koženou)nesměj, ale rádi spěj vedle ní břichem nalepeny na ní a jak se protáhnou, tak do ní zatnou drápy a je to tam vidět, ale stejně tak u druhý sedačky látkový, ta je zas dole permanentně od nich zadělaná. Chci si koupit látkovou sedačku šedou žíhanou, kde doufám nebudou škody tak vidět

MílaK
Člen
# Zasláno: 28 Led 2011 22:42
- Nahlásit

měli jsme nejdříve látkovou sedačku a potom koženou sedačku 15 let a vystřídali se na ní tři boxeři,udržba 1x za 1/2 roku specialní vosk a jinak teplá voda s jarem lehce vytřít, pořídili jsme ji celkem levně dnes by stála víc ,pesanům jsme tam dali vždy polštářek a deku, když přišla návštěva tak deka se složila ale stejně ji okupovali vždy psi

marika111
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2013 15:36
- Nahlásit

ja mam s kožou fajn skúsenosť. naša kožená rohová sedačka prežila v pohode oboch našich psov (bullteriery). do rohu sme im hodili deku a bolo

Atika
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2013 16:22
- Nahlásit

Taky mám koženou sedačku (ale tu pevnou z hověziny), už přežila tři psy velké i střední, normálka na ní můžou. Mám přes ni hozenou ovčí kůži, ale ne přes celou, takže jsou i na volných místech. Jen když na ní začnou hrabat, tak je zarazím, běžným používáním (skákání, váleni, seskakování a tak) se vůbec neničí. A občasný mírný škrábanec po ošetření téměř zmizí, tak nějak to na té kůži nevadí. Látkové sedačky byly děs, nejvíc vydržela melírovaná žinylka, ale ty chlupiska tam prostě všude byly i když to nebylo tolik vidět. Zlatá kůže.

malypes
Člen
# Zasláno: 15 Srp 2018 16:51
- Nahlásit

Kožené sedačky je potřeba vybírat tak, aby ladili s interiérem, ale taky aby vám pěkně seděly na prdýlku..někde jsem slyšel, že kůže je studená a podobně, ale to je totální blbost, navíc v přehřátém interiéru se to může hodit..

https://www.nabytekmirek.cz/174-kozene-sedacky

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání