Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / Pro Esusovou 5
<< 1 ... 324 . 325 . 326 . 327 . 328 . 329 . 330 . 331 . 332 . 333 . 334 ... 384 . 385 . >>
Autor Zpráva
Fajka
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 10:17
- Nahlásit

cernej caj
kct skro vse chodi po silnici...
a nechodí...občas taky nějakej deme a nemám pocit že by to bylo o tolik horší než DT...

pak si chces dat polivku v poloprazdny vesnicky hospe a tam 20 lidi hluk,
no ale to přece pořadatel neovlivní že jo, a to nemusej bejt trekaři , to se ti přece může stát i normálně na vandru že deš a dorazíš do hospody která je plná... kor o víkendu... v tejdnu to tak nebejvá ale to kolikrát bejvaj ty hospody i zavřený zase

cernej caj
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 10:17
- Nahlásit

Fajka
to je problem, ze se bojim tmy. ja nekoho na bivak potrebuju. A DT mi tohle neresi, protoze chodim ponalu a spat brzo takze stejne nikoho nepotkam vecer

jinak ale podle me proste to je jak pisu - akce je koncipivana pro jinou cilovku, nez su ja - a 100 ludi 100 zajmu, principielnecsctim ze DT je zavod nemam, pac bex toho zavodu si myslim, ze by nebyl takovej zajem a ze by to spis uvadlo, lidi by to nebavilo delat... takze dle me i tento od puvodni mtlyslenky pisunutej model je jen evoluce dle poptavky

cernej caj
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 10:24
- Nahlásit

Fajka
tady u brna je kct traga, jestecsem s nima nikdy nesla kdyz obcas trasy sleduju

jasne ze hospu neovlivnis, ale ja tady myslela ze pokazde nekam dojdes a tam narvano trekarema - a samozrejme ja prece nerikam nic ze DT je spatne, mi prijde jakoze branis uplne nesmyslny veci kdyz ja s tebou v podstate souhlasim a spis ukazuju, ze clovek, o kterym mluvi maya - tedy ala ja - na takovy akce stejne skoro jezdit nebude - a proc - a tudiz je bezpredmetny si myslet, ze yltam ty lidi nejezfi, protoze secto zvrtlo.

Myslim, ze lidi bud chtej razitko a pak si zasoutezit, nebo nechtej a ani je takova akce nelaka a presne navic kdyz jedu obcas ja, uziju si luxus trasy ale jdu si to svym "vandrem". Tudiz v principu kdo chxe soutezit muze, kdo nechce, nemusi. Myslim, ze prave DT tyhle lidi jako ja neodrazuje, spis pro ne neni zajimavej jako primarni cil.

Fajka
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 10:29
- Nahlásit

cernej caj
mi prijde jakoze branis uplne nesmyslny veci kdyz
já nic nebráním, jen konstatuju holej fakt

tudiz je bezpredmetny si myslet, ze yltam ty lidi nejezfi, protoze secto zvrtlo.
no to si taky myslím, ale padlo tu že to lidi odrazuje ...

Tudiz v principu kdo chxe soutezit muze, kdo nechce, nemusi. Myslim, ze prave DT tyhle lidi jako ja neodrazuje, spis pro ne neni zajimavej jako primarni cil.
jj taky si myslím...

Fajka
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 10:31
- Nahlásit

cernej caj
tady u brna je kct traga, jestecsem s nima nikdy nesla kdyz obcas trasy sleduju
tady u nás v pohodě, v lůžkách, v českým ráji, všude jsou trasy kde není asfalt nijak tragickej... a když už nějakej asfalt je, obvykle se dá jít bokem ...

Maya
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 10:33
- Nahlásit

Fajka
jako soutezivost sama se sebou nemam a ani si to nejak nedovedu predstavit, jako ze bych si sledovala, jeslti z domu k rybniku a zpatky dojdu se psem za hodinu nebo za pul a kdyby za pul, ze bych si jako pripadala lepsi? pro me ujety, to ja vubec nesleduju, jdu si jak se mi chce
a mam to tak se vsim, nejaka soutezivost je mi fakt cizi

Maya
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 10:36
- Nahlásit

Fajka
to jsem psala ja ze to lidi odrazuje, myslim si ze nektery jo, ze by jim byla blizsi ta puvodni myslenka, ale jako chapu ze nelze se zavdecit vsem
je to byla proste takova uvaha jak se to posunulo, protoze pamatuju ty pocatky jak se o tom psalo a bylo to fakt uplne nekde jinde
ta masovost me nenapadla, ale asi taky v tom hraje roli

Fajka
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 10:44
- Nahlásit

Maya
a ani si to nejak nedovedu predstavit, jako ze bych si sledovala, jeslti z domu k rybniku a zpatky dojdu se psem za hodinu nebo za pul a kdyby za pul, ze bych si jako pripadala lepsi?
tak není to myšlený že si stopuječ čas, dýlku rychlost ....to spíš dělaj canicrossaři...
Spíš sem to myslela , nebo aspoň tak to vnímám já že kopec kterej na jaře sotva vylezu třikrát odpočívám a funím jak lokomotiva a čekám až mě dojdou plíce tak na podzim po sezoně vyjdu ani nevím jak...tak že z toho má člověk minimálně dobrej pocit v tom že je na tom dobře, že je zdráv a nemá žádnej problém..
ale jasně chápu že tohle má každej jinak...

ale jako chapu ze nelze se zavdecit vsem
ono asi nejde o to se zavděčit..každej si to může vzít právě po svým a to je podle mě to co spoustě lidem vyhovuje...

Maya
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 11:07
- Nahlásit

a koukam Lokinem ma jeste mezery
https://nahraj.to/1XSb

Maya
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 11:12
- Nahlásit

Fajka
ja odpocivam a funim furt, tak to me nemotivuje

Fajka
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 11:27
- Nahlásit

Maya
ja odpocivam a funim furt, tak to me nemotivuje
jo to je logický

no a našla by si vůbec něco co by tě motivovalo???

Maya
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 11:48
- Nahlásit

Fajka
no me nemotivuje a nikdy nemotivovalo cokoliv co souvisi se sportem nebo fyzickou aktivitou
a i kdyz teda alespon u me plati ze cim jsem starsi tim hur nachazim nejakou motivaci, tak me asi porad motivuje to samý, teda kdyz se neco naucim nebo udelam
kdyz po mesici cviceni zahraju zeleny plane bez chyby i se vsema oktavama, tak to jsem king a je to motivace jak prase
a kdyz mam trpelivost a denne si opakuju slovicka s kartickama a po tejdnu uz si konecne vzpomenu i na surumielinen, tak totez
ale to jestli nejakej kopec vybehnu nebo vyfunim je mi sumak

Fajka
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 11:56
- Nahlásit

Maya
ale to jestli nejakej kopec vybehnu nebo vyfunim je mi sumak
jeh to mě to právě s*r* že funim a to mě k motivaci na trochu hejbání se uplně stačí

Maya
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 11:59
- Nahlásit

Fajka
me je to jedno vsak si muzu odpocinout ne?
dokud se vyhrabu rano na bus, tak dobry

cernej caj
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 12:06
- Nahlásit

Maya
ja myslim prave, ze ty lidi co to "odrazuje" soj lidi co si radsi stejne zajedou nekam sami. Vnimamto tak ze DT ukazuje jinou stranku vyletu/souziti se psem, takze hromada lidi co by na vandr v zivote nejeli najednou obrazej treky nebo je treky privedou k vandrum. clovek co normalne jezdi na vandry DT k nicemu nepotrebuje ani ted ani v puvodni myslence...

treba ja jezdim na vandry cca 20 let s nejakejma mezerama a o DT sem se poprve doslechlq nekdy 2012, kdy uz DT melo hodne daleko k puvodni myslence a ja do ty doby vubec ten sport neznala...

Fajka
ja funim ale motivace mi nepomuze lefa implantace

Maya
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 12:34
- Nahlásit

cernejcaj
tak puvodni myslenka DT byla prave ten vandr, jen delsi nez normalka

Fajka
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 12:38
- Nahlásit

Maya
tak puvodni myslenka DT byla prave ten vandr, jen delsi nez normalka
no j o tak ale všecko prochází nějakým vývojem..kdyby ne tak bydlíme v jeskyních a žvejkáme kůže ..že jo

Maya
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 12:47
- Nahlásit

Fajka
vsak jo, treba ten vyvoj podobnym smerem u mushingu byl skvele popsanej v tom Yukon questu

cernej caj
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 12:54
- Nahlásit

Maya
a uz puvodni myslenka byla tech cca 90km za 48h?

Maya
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 13:08
- Nahlásit

cernejcaj
to uz nevim, ale kazdopadne tam bylo nocovani venku

cernej caj
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 13:20
- Nahlásit

za me je ta trasa nonstop s 2h odpocibku mnohem extremnejsi predstava nez pohodlna noc vecspacaku

Xerxová
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 17:41
- Nahlásit

já myslím, že nejdůležitější idea dogtreku je dlouhodobé extrémní propojení páníka a psa. Protože když spolu stráví dlouhý čas v plné zátěži - a páník má vždy jídlo, a vodu, a pohladí... tak je to prostě krásný vztah.
A je jedno, jestli si k tomu někdo přihodí trošku toho soutěžení, nebo někdo jiný trochu té samoty... a nebo třeba odvezení psa na delší dobu do zcela odlišného prostředí a zátěže... prostě páník a pes...

cernej caj
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 17:52
- Nahlásit

ono je trochu smutny ze na tech prvnich mistech jde nekdy o psa az na poslednim miste, ale doufam, ze to sou hodn ojedinely pripady

co si myslite o kombinovane zateplene softshel vesticce zezhora a boku a na brisku flis?

birma psala ze na brisku byvaji spis jen nejaky spojnice a pruhy na udrzeni vesty na psu a ze na.zapareni psa kterej je mokrej hlavne zespodu to nema vliv. Samozrejme pak riziko kdyby hodne snezilo/prselo a pes by byl celej mokrej...

no budu to muset cely promyslet, skoda ze nemam doma zadnou starou bundu nebo tak na experimenty... maximalne jednu starsi vetrovku... a vetrovka to neni asi nic moc

Xerxová
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 18:13
- Nahlásit

kup tlustou flísku a nebo softshelku v sekáči - a experimentuj...

cernej caj
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 18:26
- Nahlásit

Xerxová
jo to je dobrej napad, taky me to uz napadlo, blby, ze mi stroj nic silnejsiho neprosije, softshelku urcite ne...

Xerxová
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 19:17
- Nahlásit

čaj softshel není tuhý materiál, to by se mělo dát prošít bez problémů. A nebo pokud by bunda byla velká - tak vystříhat ze zad a prošít klidně v ruce jen "nákrčník" a našít (či nalepit ) suché zipy tam, kde budou potřeba. Doporučuju vyzkoušet střih z nějakého starého "závěsu" na vyhození... vychytat tvar a pak střihnout originál...

Maya
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 19:22
- Nahlásit

huf mámy tablet nastavenej, teď ještě můj někdy

cernej caj
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 19:34
- Nahlásit

Xerxová
je tlustej ale docela, takovy to co se prodava pod pojmem softshel tzn nepromokava latka s chlupem... me to neprosije ani bavlnu 3x prelozeno v zahybu

ale jak rikas, aspon prosit v ruce nejak na rychlovku, jen s tim rozrizlym ukazovackem su ted trochu jak bez ruky ale hoji se to dobre. Premyslim taky, zda neobjednat od te pani co jsem tu davala odkaz. Sice cca 500 ale zas rovnou usity na psa i s postou, coz mi neprijde tak sileny. Ja ale nemam doma zadny takovy latky prave, jediny co tu je tak na vyhozeni sou nejaky muze tricka a to by asi neprezil

Maya
tak super, sikovnaaaa

Xerxová
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 20:14
- Nahlásit

hmmm - tak v Liberci v útulku jsou už ta týraná čsvéčka tři. Nejstarší chudák opravdu troska... Všichni staří, bez důvěry k člověku... to je děsběs.

Fajka
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2018 21:40
- Nahlásit

Xerxová
tak v Liberci v útulku jsou už ta týraná čsvéčka tři. Nejstarší chudák opravdu troska... Všichni staří, bez důvěry k člověku... to je děsběs.

no to je hrozný ten nejstarší je fat troska bože bože ...

<< 1 ... 324 . 325 . 326 . 327 . 328 . 329 . 330 . 331 . 332 . 333 . 334 ... 384 . 385 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání