Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / Pro Ešusovou IV
<< 1 ... 459 . 460 . 461 . 462 . 463 . 464 . 465 . 466 . 467 . 468 . 469 ... 512 . 513 . >>
Autor Zpráva
Fifi
Člen
# Zasláno: 11 Led 2017 19:32
- Nahlásit

kachna_
Jsem si myslela, že tam bude někde dekorativně polehávat nebo čmuchat ve křoví jako Batynka a on lítal jak pošuk
Ciraty se s tim proste neprdi a uzivaji si kazdej den. Si me pobavila, prej "dekorativne polehavat".
pokud možno by to teď mělo být co nejdál od kompostů a domácí drůbeže.
Kompost je o dost dal a domaci drubez nemam, ani sousedi tesne kolem. Soused, kterej ma slepice, je ma o kus dal. Sem litaji de facto na krmitko jen vrabcaci, zvonci, sykorky, hrdlicky. Zcela vyjimecne se mihne strakapoud. Je to nebezpecny, ted tyhle starousedliky krmit?
Jo a prý už je vakcina proti ptačí chřipce H5N8, jenže neúčinkuje a má vedlejší účinky
Myslis pro lidi? Ptaky krmim kazdou zimu, takze budu rada za vic profi info, cemu se vyhnout. At teda neohrozim sousedovic chov, bo od nej beru vajicka.

kachna_
Člen
# Zasláno: 11 Led 2017 19:52 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit

Fifi
Myslis pro lidi?
pro lidi tenhle typ vůbec ohrožení nepředstavuje. Jo a imunní jsou i holubi (jak hrdličky nevím). Pokud to není přímý soused, tak bych to vůbec neřešila. Přenáší se zejména trusem (proto to zakrytí kompostů).
Co mě překvapilo, tak jí nevadí zima (varem se dá zničit ihned).

Xerxová
Člen
# Zasláno: 11 Led 2017 19:54
- Nahlásit

tady taky domácí drůbež nikdo nechová, přeci jen je to ve městě. Vodní ptáci jsou taky relativně daleko... Ale jinak nálety - velikostně od králíčka a střízlíků až po vrány šedivky a paní krahujcovou (ale ta se neživí v krmítku - ale na hostech krmítka) - asi dvacet druhů

Fifi
Člen
# Zasláno: 11 Led 2017 19:56
- Nahlásit

kachna_
pro lidi tenhle typ vůbec ohrožení nepředstavuje.
No nechtela jsem byt za blbce, ale presne to jsem si myslela. Stejne tak to asi nemuze chytnout pes, kterej dozira zbytky vyhazeny slunecnice, ktera treba muze byt ptacim trusem obcas chycena? Jde jen o prenos ptak-ptak, chnapu to dobre?

Xerxová
Člen
# Zasláno: 11 Led 2017 20:01
- Nahlásit

kachna jo a dík za info o rybníku. Díky sněhu všude myslím, že hezké přírodní bruslení nikde už nebude... Tady v okolí to rozhodně nehrozí

cernej caj
Člen
# Zasláno: 11 Led 2017 20:36
- Nahlásit

fifi
tak s kremylkem dobre, ze lepsi

jinak i tak ste s matheou skvely a je to dobre ze se lidi takhle slozily

kachna
sporak by mel mut zvlast ne?

Maya
Člen
# Zasláno: 11 Led 2017 22:19
- Nahlásit

Fifi
ty jo to byla nadílka
u nás třeba hrdličky se choděj normálka krmit ke slepicím, tomu se stejně zabránit nedá
stejně je to pitomost, že ty domácí vybijou a ty venkovní nikdo neřeší
cernej caj
když tak existujou rozdvojky

Fifi
Člen
# Zasláno: 11 Led 2017 23:05
- Nahlásit

cernej caj
sporak by mel mut zvlast ne?
No hlavne sporak, esli mas elektrickej, tak je na vlastni pojistky a zapojeni? To samy s jinym typem sporaku, byt kombinovanym? Ten do zasuvky asi nedas jen tak, nebo jsem se uz asi ztratila v tech vasich zasuvkach, co tu resite.
Maya
ty jo to byla nadílka
Byla, po x letech aspon nemusi pani S. par mesicu resit zradlo pro sverence. Snad.
u nás třeba hrdličky se choděj normálka krmit ke slepicím, tomu se stejně zabránit nedá
stejně je to pitomost, že ty domácí vybijou a ty venkovní nikdo neřeší

Tak nejak. Vodni drubez tu neni, by me zajimalo, esli treba zacnou takhle vymlacovat treba kachny a labute na Labi, kdyz se najde jedna chcipla.

kachna_
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 06:17
- Nahlásit

Fifi
by me zajimalo, esli treba zacnou takhle vymlacovat treba kachny a labute na Labi, kdyz se najde jedna chcipla.
ne

cernej caj
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 06:19
- Nahlásit

fifi
tak snad to opravdu tech par m3sicu pokryje

jj sem prave myslela ze sporak ma svuj okruh kvuli pojistce ale nevim 100%

vcera u nas silene fucelo a dneska prijemnych 15cm snehu. akorat silnice je v desnym stavu, tady to zfucava vsechno z poli do jedne roviny, nastesti snehu malo tak sou videt sloupky

Xerxová
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 07:22
- Nahlásit

Tady naštěstí sněžení ustalo už před půlnocí, tak je všude vyhrnuto (tedy i naše zadní silnička, kam nám ústí garáž). Jen jsme si solidně zaházeli, než jsme osvobodili vrata od návěje od pluhu... Už jsem ve škole - jdu psát poslední možnost zápočtu pro opozdilce...

cernej caj
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 09:18
- Nahlásit

u nas jeste trochu prisnezilo, krasne zasnezenej spilas - dominanta

cernej caj
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 10:12
- Nahlásit

Fifi
jinak teda fakt paradni zasoby! me to vcera z tel uplne neslo, ale tak snad to trochu pomuze

Maya
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 10:38
- Nahlásit

boze se mi neco udelalao s outlookem když odstranim otevrenou zpravu otevre se mi automaticky predchozi to je vopruz nevite nekdo jak to zrusit uz to hledam hodinu a nic

cernej caj
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 10:52
- Nahlásit

Maya
jo to se mi taky stavalo a stacilo restartnout pc

cernej caj
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 10:53
- Nahlásit

myslim jakoze se mi to rozbilo z niceho nic tak sem to zkusila a zabralo to.

Maya
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 12:39
- Nahlásit

cernejcaj
taj restart a nic furt stejny
hsem to napsala na help desk ale to budu cekat tejdny
me klepne asi brzo

cernej caj
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 14:13
- Nahlásit

Maya
ja fakt nevim, ja zkousela nakouknout ale nenasla sem. vim co myslis ale ...

jinak ja vetsinou pouzivam ten nahled vpravo od seznamu emailu takze mi to sice "dela taky" ale otevira mi to jen v tom panelu a to je mi sumak

Xerxová
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 17:02
- Nahlásit

do "našeho" lesa teď nemůžeme - nedá se tam bezpečně parkovat (sněhové bariéry). I vyrazili jsme "mezi lidi" - do lesa hojně zalidněného a zapseného. No a přiřítil se k nám vižlák - klasika, nikde nikdo, na krku dva obojky, kde ten jeden začal po chvíli pískat. Pes vůbec na pískot nereagoval - oňuchával se s Najtem. Chvíli poběhali - to už sněhem dorazil i vižlounův páník. A když měl páníka za zády, začal vižloun na Najta vyjíždět - hezky vrčel (myslím, že se od začátku trochu bál - a když měl oporu, tak se nebál projevit). Night naštěstí stále ještě nikdy žádný vrkot neopětoval - spíš nechápal, proč se už nedá lítat. Poslechnout nechtěl - musela jsem zvýšit hlas... Ale jinak bylo v lese hezky. Jen sníh dost těžkne - mnohem hůř se brodí závěje lidem i psům...

cernej caj
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 19:40
- Nahlásit

tak dobre, ze se hlavne nic nestalo, ze jen povrkaval a ze ste si uzili prochajdu.

ja sem zvladla hodinovej vycerpavaji telefonni online servis, ale zas muzu jit pristi tyden s kamaradem na pivo, misto abych ten cas zabila cestou pres cely brno kvuli 20ti minutove PC akci, takze su spokojena a navic! sem nasla pohresovanej obojek i postroj na ferinku. Ja vedela, ze v tak malym byte se to ztratit proste nemuze. Sice mam na ceste novej obojek, ale tak to nevadi

Fifi
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 21:18
- Nahlásit

Xerxová
A když měl páníka za zády, začal vižloun na Najta vyjíždět - hezky vrčel (myslím, že se od začátku trochu bál - a když měl oporu, tak se nebál projevit).
A nemohlo to byt tim, ze dostaval do obojku ne piskani ale vyboje? Ale dobre, ze to Najt zvladnul.
Tu je slusna obleva, ale kupodivu porad zustava bila perina.
cernej caj
sem nasla pohresovanej obojek i postroj na ferinku.
To je jasny, jak objednas novej obojek, ten starej se vynori za obrazem se slunecnici...

Troldak je pako vesmirny. Ted jecel venku a la styl horkovzduch balon. Mi to nedalo a sla jsem se podivat, proc rve. Lidi, von je opravdu magooor! Sousedi o kus dal si dneska nezacvakli zaluzie a maji lustr ve tvaru koule! Ou maj gad, balon ve vokne, fakt nekdy ty jeho pochody mozkovy/bezmozkovy nepochopim. Nebo ze by na jeho pochody mel vliv uplnek, kterej je skrytej pod mrakama?

Maya
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 22:17
- Nahlásit

Fifi
náhodou je chytrej, koule ve vzduchu jako koule
cernej caj
tak obojek se vždycky hodí
Loki má teď Kimův letní, takže na léto nevím jeslti nějaký menší najdu a nebo jestli budu muset taky koupit zas nějakej po dlouhý době
já měla uklízecí večer neb Loki se zeblil jak amina po novejch granulích, ale už je v pohodě, dostal piškoty a v sobotu mi doufám přivezou nový, maj teď na granule.cz sobotní doručení, tak doufám, že nekecaj

Maya
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 22:29 - Změnil/a: Maya
- Nahlásit

hehe, kupodivu Lokiho stromek zajímá jen tak, že si šťouchá čumákem do koule, má tam jednu hned na ráně

birma
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 22:42
- Nahlásit

Fifi
Prosimtě teta, kolik je u vás sněhu? Samozřejmě hned po té, co jsem nám na víkend zarezervovala v půjčovně sněžnice, začala obleva, tak hledáme, kam jet...

Fifi
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 22:45
- Nahlásit

Maya
Loki se zeblil jak amina po novejch granulích, ale už je v pohodě, dostal piškoty a v sobotu mi doufám přivezou nový, maj teď na granule.cz sobotní doručení, tak doufám, že nekecaj
Nemuze mit spis nakou virozku? Aby pri zmene grancli hned blil, neni to zvlastni? A vlastne mi prijde divny, ze by reagovalo stene-pubertacek takhle hodne na zmenu granuli, to bych spis cekala srajdu prvne. Takze nevyzadana rada, zocel mu zaludek a trubky normal masem a prirozenou stravou.

Maya
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 22:55
- Nahlásit

Fifi
Dorin to měl jednou před pár rokama taky přesně takhle, že to vyblil hodinu po sežrání, prostě nějaká značka nesedne
normal masem má trubky zocelovaný průběžně občas, teď o víkendu půjdou králíci na porážku, takže se zase sem tam bude zocelovat
slepicí se zocelil sám nedávno

Fifi
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 23:06
- Nahlásit

Maya
Aaachm kralik na cesneku! Bych si dala. Jestli teda nesedne naka znacka granuli az tak, ze to pes vyhodi predem, to cucim. Nebo se treba nazral snehem? - mi nerikej, ze zmena receptury takhle zaludek podrazdi, kor kdyz ty krmis kvalitni grancle...

Fifi
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 23:12
- Nahlásit

birma
Tu snih stale lezi, tipuju tak 5-10 cm ztezklyho snehu dle predchozich nafoukanych zaveji. Odtalo neco malo (konecne i podbehy u auta, kde uz ty nanosy snehu celkem vadily pneu pri zataceni a odkopnout nesly), mame ale bilo porad v polich. Na horach to bude urcite zcela ok.

birma
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 23:32
- Nahlásit

Fifi
Dík. Na hory nám právě nic moc nejede. Berem ještě psa od kamarádky, co ve veřejných dopravních prostředcích dost zvučí, takže potřebujem přepravu zkrátit a ne se vlakem trmácet 3 hodiny a víc...

kachna_
Člen
# Zasláno: 12 Led 2017 23:47
- Nahlásit

birma
tu je tak 15 a krásno (neptej se vofcí našich teda) a bílo

<< 1 ... 459 . 460 . 461 . 462 . 463 . 464 . 465 . 466 . 467 . 468 . 469 ... 512 . 513 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání