Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Se stafbullem do rakouska
Autor Zpráva
Bagsík
Člen
# Zasláno: 2 Srp 2016 11:52
- Nahlásit

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda někdo nemá vzkusenosti s cestováním se stafordsirským bullterierem. Chtěla bych na týden do Rakouska a vzít ho sebou ale dozvěděla jsem se ze stafbull a další bull jsou jak v Německu tak i v Rakousku zakázány. Je to problém tam jet s nim na dovolenou nebo je jen zakázány chov děkuji

Xerxová
Člen
# Zasláno: 2 Srp 2016 12:16
- Nahlásit

v Německu to je problém velký. Podrobnosti tady: http://www.mzv.cz/munich/cz/konzularni_informace_p ro_obcany_cr_pasy/cesi_cestuji_do_zahranici/zakaz_ dovozu_nektrych_plemen_psu.html

v Rakousích je to jednodušší v tom, že nemají celostátní zákaz. Ale řeší to místní spolkové země. Německy neumím, mělo by to být tady: https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/con tent/74/Seite.742190.html

Bagsík
Člen
# Zasláno: 2 Srp 2016 12:35
- Nahlásit

Děkuji ale německy bohužel neumím 🙈 Potřebuji jen vědět jestli s nim mužu do Rakouska nebo ne na dovolenou děkuji

Fajka
Člen
# Zasláno: 2 Srp 2016 12:40
- Nahlásit

Bych to tam aj zkusila najít páč trochek němčiny zvládám ale ten odkaz rakouskej nefungááá
muže prosím Xerxovic zkusit hodit odkaz jiščo rááz?

Xerxová
Člen
# Zasláno: 2 Srp 2016 14:11 - Změnil/a: Xerxová
- Nahlásit

Fajka mi to funguje Zkus se tam tedy dostat přes tu jejich státní správu nebo co to je... www.help.gv.at

ti čoklíci jsou pod ikonou fialového autíčka

Fajka
Člen
# Zasláno: 2 Srp 2016 14:16
- Nahlásit

Xerxová
dík, ach soo tak to je chyba u mě v práci..mám to tu zastaralé a nejde to ani teď..tak když tak na to mrknu večer z domova...

Xerxová
Člen
# Zasláno: 2 Srp 2016 14:32
- Nahlásit

Bagsík ještě tedy dejte vědět, kam do toho Rakouska chcete jet. Ať případně Fajka nemusí studovat pravidla ve všech oblastech...

Bagsík
Člen
# Zasláno: 2 Srp 2016 14:48
- Nahlásit

No to právě jeste nevíme nejdřív chceme vyřešit jestli vůbec můžeme chceme do alp někam

Fajka
Člen
# Zasláno: 2 Srp 2016 21:13
- Nahlásit

Jsem to prolítla ale tam je jn co se týká vlastnictví jako že jejich obyvatelstva...že někde musí bejt spešl povolení, někde musí čék absolvovat kurz a někde to neřešej vůbec. O turistech ani FŇ...
Tak jsem napsala na rakouskej hunde spolek (něco jako naše ČMKU) a poprosila je o radu eventuálně nějakej odkaz kde to najít...
Tak uvidíme co odpovědí...jestli vůbec

Bagsík
Člen
# Zasláno: 3 Srp 2016 11:13
- Nahlásit

Děkuju moc za pomoc vázne si toho cením protože každy říká ne o jiného a nechci ze by mi ho tam uspali to bych neriskovala

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Srp 2016 23:07
- Nahlásit

Bagsík
Tak to mas nejlepsi ptat se na netu a podle toho se rozhodnout.
Za odmenu ti pak daji letenku do Stockholmu.

Fajka
Člen
# Zasláno: 3 Srp 2016 23:23
- Nahlásit

zbrnd
Žbrnďo! Nepruď!

Bagsík
Děkuju moc za pomoc
ještě není za co odpověď zatím nedorazila...

Xerxová
Člen
# Zasláno: 4 Srp 2016 07:44
- Nahlásit

Bagsik zbrnd má pravdu v tom, že informace se mají získávat opravdu z důvěryhodných zdrojů. A to fakt diskuze na internetu nejsou, byť se s Fajkou snažíme Možná máte nejsnazší zatelefonovat si na rakouský konzulát v Praze... a chtít od nich písemné vyjádření, ať máte v ruce kus papíru...

Fajka
Člen
# Zasláno: 4 Srp 2016 08:32
- Nahlásit

Xerxová

zbrnd má pravdu v tom,
ježíííš, ještě ty se zastávej prudila

Možná máte nejsnazší zatelefonovat si na rakouský konzulát v Praze... a chtít od nich písemné vyjádření

no jen aby nenarazila na ouředního šimla ...bud si jí budou přehazovat jak horkej brambor a nebo jí lejstro s vyjádřením a podpisem odpovědného taky může přijít na statýho nikdejše

jako zas mě příjde že zeptat se tu na zkušenosti není na škodu a proti ničemu..jen je problém že už sem skoro nikdo nechodí a ty co sem choděj necestujou do Rakouska...

Ale když jsem nad tím tak přemýšlela tak na výstavy se do Rakouska jezdí taky a aktity taky patří mezi Kampfhunde a jezdí tam furt..takže je možný že turisty v tomto směru je vůbec neřešej... ale pro svůj klid je asi dobře že se ptají a pátrají po tom....já to tenkrát neřešila páč Fajuše se dá lehce zaměnit za husky takže bych se z toho nějak vykecala...ale zas dyž neznaj řeč tak by se jim vykecávalo blbě

Xerxová
Člen
# Zasláno: 4 Srp 2016 08:42
- Nahlásit

Fajka já to nikdy neřešila, neb doga (tedy ta německá - ostatní naopak často) nikde nebývá mezi "bojovými plemeny".

Mám pocit, že v Rakousku ve městech chtějí krátké vodítko a u velkých psů často košík. Ona ale záleží na tom, jak se to vymáhá. Taky jsem se nedávno dočetla, že v Itálii ve městech mají mít velcí psi košík - Arona, Xerxes i Beta s námi byli v Itálii mnohokrát, vždy bez koše ... procházeli jsme i nejzalidněnější místa (Benátky, Pisa,...) a jediná starost různých ozbrojených složek (mají těch "policií" hodně) byla vyfotit se s mamutem...

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání