Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Nejbrutálnější poplatek za psa =)
Autor Zpráva
impact
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2009 09:02
- Nahlásit

Tak jsem se vcera od srdce zasmala. Resili jsme s kamoskou, co je v jednom panelaku v podnajmu, ze ma nejaka sousedka ustekanyho ohare, tudiz se domovni rada usnesla, ze psy smi mit jen majitele bytu a ne podnajemnici. Aby ji jako z tama dostali..

Do debaty vstoupila jina kamoska s tim, ze u nich se odehralo to same, ale domovni rada se prozmenu usnesla, ze majitele psu budou platit 1000 Kc mesicne navic za pouzivani vytahu.

Lidska blbost skutecne nezna mezi.

Btw. pripad s poplatkem jim shodil pravnik. Nevite, jestli v prvnim pripade na to ma domovni rada pravo?

Tinta76
# Zasláno: 13 Lis 2009 09:20
- Nahlásit

impact
... a rodiče podle počtu dětí a kočárků též no tyvole, ty lidi jsou fakt hovada

jinak si myslim, že v tom prvnim případě taky nemůžou uspět ...

žanda
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2009 09:21
- Nahlásit

impact
u nás kdysi chtěli udělat poplatek jen 50 kč za výtah navíc.....ale velký dům a velmi mnoho pejskařů a na schůzi to neprošlo. Tehdy jsem to někde hledala, zda je to možné - škoda,že to už nemám- možné to není....odpovídalo nějaké sdružení družstevních bytů.....našla jsem to na netu......

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2009 09:23
- Nahlásit

To je věc...poplatek za to, že výtahem jezdí koš s odpadkama by nebyl?

Na druhou stranu, jestli pes fakt řve nebo obtěžuje....

impact
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2009 09:25
- Nahlásit

Rve a obtezuje ten ohar. Na posrani je, ze to odskace dalsi, o jehoz psovi pomalu ani nevi.

pigie
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2009 10:42
- Nahlásit

To mate este dobre. Jedna nasa starenka na kazdej domovej schodzi trva na tom, aby bol vytah za poplatok a kazdy vhadzoval tolko centov, na ktore poschodie ide a to kazdy jeden clovek
Pretoze ona byva na prvom a von chodi raz za rok... A klu jej oci na 8 poschodi ludia so psami, ktori chodia tym vytahom z jej pohladu furt

Kaccka
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2009 11:42
- Nahlásit

impact
Ja bych byla v klidu, podle me se s timhle napadem muzou jit klouzat, jestli je ten byt v osobnim vlastnictvi a majiteli pritomnost psa nevadi (v idealnim pripade pokud ma kamoska v podnajemni smlouve uvedeno, ze muze chovat psa), tak si muze domovni rada rikat co chce, ale prece nemuze majiteli nakazovat co muze a nemuze delat se svym majetkem. Ustekance budou muset resit nejak jinak.

Steph
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2009 11:54
- Nahlásit

nevim, bude spis zalezet na rade druzstva nebo jak se tomu rika, pokud by si sepsali nejakou vyhlasku, mohlo by to byt brano jako porusovani, ale pokud nic takovyho nemaji, tak nemuzou bezduvodne vyhostit psa z podnajmu, kdyz nedela brajgl.
S tim vytahem no comment, holt duchodci se nudi a vymysli ptakoviny - na me zas zenska co bydlela s nami na patre chtela, ze budu vytirat schody castejc nez ostatni, protoze mam psy, ktery maji spinavy packy.......jen jsem se ji zeptala jestli svym smardum prezouva backory uz u vchodovejch dveri a od ty doby me uz nezdravila.

PeKrato
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2009 12:46
- Nahlásit

podle mě pokud to nemají v domovním řádu, mají úplnou smůlu. a i kdyby to tam měli, tak je to dost těžko vymahatelný. zkrátka když si pejskař podnájemník postaví hlavu a řekne, že se nikam nestěhuje a majitel bytu ho podrží, mají všichni smůlu. násilně vystěhovat ho nemůžou.
u nás v baráku zase důchodci hlídají, kolik v kterým bytě bydlí lidí a bonzují to na správce, aby jim zvýšil zálohy. pomalu aby se člověk bál si tam pozvat někoho na návštěvu

gabifi
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2009 12:57
- Nahlásit

v domovním řádu může být cokoli, nicméně, právně je to nevymahatelné, protože žádný předpis, ani městská vyhláška a ani domovní řád, nesmí jít nad rámec zákona. Pokud je majitelem bytu družstvo, může určitým způsobem řád v domě regulovat (pes s košíkem a podobně). Pokud je byt v osobním vlastnictví, ostatní spoluvlastníci v domě mají smůlu a v případě sporů se musí obracet na soud (kde je taky pošlou do háje a ještě budou za to muset zaplatit).

Gerda
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2009 13:01
- Nahlásit

My máme naštěstí hodný sousedy, skoro v každym patře pes, štěká to všecko furt, jak se to navzájem slyší, skoro žádný haranti (to je vám nádhera) myslim, že kdyby u nás rozhodli ti nepsí, že chtěj na nás vyšší poplatek za výtah, klidně to zaplatíme (i když důchodci se vozej mnohem častěji než pejskaři) a chodby my, pejskaři, vytíráme na svých patrech úplně normálně mnohem častěji.

Steph
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2009 22:21
- Nahlásit

Gerda
taky jsem vytirala casjtec v jinym podnajmu, kde jsme se vraceli rovnou z venku spinavy - tahle baba remcala na Zizkove a tam jsem rano odjela a vecer se vracela a psi sli uz jen z auta pres chodnik do baraku, takze mnohem vetsi bordel tam byl od holinek jejich smradu - jeste me osocila, ze ji chcijou na rohozku, dokonce to vyvesila i nastenku, pozdejc se ukazalo, ze to je jezevcik o patro vys a znackoval si to kdyz harala Amala - pan se ji omluvil - ale ona se nikdy neomluvila.

jici
Člen
# Zasláno: 2 Led 2010 09:43 - Změnil/a: jici
- Nahlásit

V žádném případě družstvo apod. nemá právo vybírat jakékoliv poplatky, na které má ze zákona právo obec apod.
Pokud se jedná o štěkání, k tomuto zjišťuje okolnosti při nahlášení MP, PČR a případná zjištění předává k řešení Přestupkové komisy Městského úřadu. V případě, že je konkretní přestupek spáchán ve vesnici apod, je předán k řešení úřadu Obce (resp. města) s rozšířenou působností...

Alinka
Člen
# Zasláno: 2 Led 2010 10:15
- Nahlásit

a navíc, pes je věc a pokud mi ostatní brání, zasahují do užívání mého vlastnického práva

reaktor
Člen
# Zasláno: 4 Led 2010 13:27
- Nahlásit

Tak ja osobne jsem mel problem s ostatnimi bydlicimi v dome, ze mi zakazovali pejska a dokonce si to dali do domovniho radu. Byl to pro me sok, protoze jsem byt nedostal zadarmo a navic pejsanek je zlaticko a nikomu nic nedela. Zacal jsem vse resit s pravnikem a ten mi rekl, ze neni mozne zakazovat nekomu vlastnit pejska. Muze se tak stat pouze ve dvou specifickych pripadech a to, ze je v dome prodejna potravin a nebo lekar a nebo pokud chce clovek provozovat chovnou stanici. Prodejna a lekar by museli byt schvaleni 100% vlastniku jeste pred vznikem. Co se tyce podnajemniku, je to jasne na vuli majitele pokud mezi sebou nemaji zadnou smlouvu a nebo se ve smlouve o techto omezenich nezminuje. Moje rada zni tyto lidi uplne ignorovat, nic neplatit a pripadne jit vse vysvetlit na mestsky urad. Sam cekam, kdy me tam zavolaji ). Pevne nervy a nenechte se zastrasit, clovek co nema rad zvirata nema rad ani lidi!

Smecka
Člen
# Zasláno: 4 Led 2010 19:06
- Nahlásit

ale domovni rada se prozmenu usnesla, ze majitele psu budou platit 1000 Kc mesicne navic za pouzivani vytahu.impact
Tak to bych mu za 1000 raději zaplatila osobního nosiče.

jici
Člen
# Zasláno: 5 Led 2010 19:42 - Změnil/a: jici
- Nahlásit

Nemaji nárok ani poplatky za používání výtahu v souvislosti se psem..to je nesmysl!!!
Kam na ty nesmysle lidi chodí..fakt

fj1200
Člen
# Zasláno: 24 Led 2015 00:29
- Nahlásit

to prý v německu musite mít držitelské zkoušky na psa a pojištění z odpovědnosti

krisikowa
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2015 14:23
- Nahlásit

Doboha... my domovní chodbu snad myjeme jediní, to by si někdo zkusil vůbec pípnout... a mí sousedi nanášejí do baráku TOLIK BLÁTA (občas jsou vyloženě kusy od vchodu až do jejich bytu a vůbec žádná reflexe), že bych se musela vysmát. Naštěstí jsme v soukromé bytovce a majitelé jsou naši rodinní přátelé. =)

A výtah nemáme, nicméně poplatek zrovna za výtah a ještě tak šílený, mi připadá mimo. Pochopila bych příplatek k vybavenému bytu, ale jinak absolutně nechápu...

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání