Kynologická diskuse

 - Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  


Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / problémy s klouby - starý pes
Autor Zpráva
palma1
Člen
# Zasláno: 10 Led 2009 22:41
- Nahlásit


dnes jsem se vrátila od tety. má asi 14 let starou feňuli - kříženec kokra a jezevčíka. krmena je granulemi, ale spíš obyčejnějšími - ne teda úplný šrot, značku nevím ale cca 50 Kč/kg, feňule má drobet nadváhu.

feňule má problémy pohyblivostí (potíže má hlavně s pravou zadní packou - občas na ni nešlape, ale na prochajdě, když to rozhýbe, na ni i šlape a běhá, že není nic poznat. doma ale pak zase pajdá), je mi jasné, že v jejím věku se to dá čekat, ale třeba myslím, že by se to třeba správnými přípravky dalo trošku zmírnit. včera se nám stalo, že šla, na pacinu došlapovala, ale pak najednou si sedla a když vstala, měla ji jakoby vykloubenou. teta jí pacinu prohmatala, feňule vůbec nereagovala, že by cítila nějakou bolest. po prohmatání na ni zase začala šlapat. vypadalo to, jakoby jí pacina vyskočila z kloubu. myslím, že by jí třeba mohlo pomoci nějaké krmivo s přídavkem látek, podporujících chrupavku a pak třeba nějaký potravinový doplněk. nevím, ale jestli kombinovat obojí je vhodné. nemáte někdo nějaké zkušenosti? jejich vet to nějak neřeší s tím, že je to věkem...

Janis
Člen
# Zasláno: 10 Led 2009 22:50
- Nahlásit


Ta nadváha není dobrá. Chtělo by to chrupavky a biokalcium a sem tam zinek. Pak existují krmiva speciální (veterinář by měl učinit prohlídku), která na základě zjištěných problémů se začínají brát - Hills, tato značka je tak trochu zdravotní, většinou jej mají veterináři. Ale jsou trochu více dražší. 14 letí pesani mají dost často problémy a nadváha jí moc ubližuje.

palma1
Člen
# Zasláno: 10 Led 2009 22:57
- Nahlásit


jojo - říkala jsem jí, že by měli spíš pořídit nějaký ligh krmivo (feňule má málo pohybu, ale myslím, že by víc ani nezvládla)... teta tomu moc nerozumí a hlavně těch penízků moc taky nemá, tak jsem chtěla vyzískat nějaký informace - mrknout na krmiva a kdyžtak nějaký koupit a poslat (teta bydlí 350 km od nás).

maixnerova
Člen
# Zasláno: 11 Led 2009 19:47
- Nahlásit


palma1

mám 2 veterány, pejs velkej - 14 let a pejska malá - dle veta určitě přes 12. Toničku mám rok a když k nám přišla, byla hrozně tlustá, funěla, chroptěla, sotva se vlekla a chodila toporně. Jednou se dokonce nemohla postavit na zadní, to se mi naštěstí podařilo rozmasírovat (pracovala jsem na tom s přestávkama celou noc).

Oběma jsem dávala Acanu senior light, teď jsme přešli na Brit Care senior. Tonce dávám o trochu menší dávky než předepsané a za ten rok se nám podařilo z pěti nadváhy shodit čtyři a půl). Což je cca 1/4 původní váhy (16 kg).

Na klouby se nám osvědčila na jaře kůra Proenzi 3 + vit. C. Vyjde to podstatně levněji než veterinární Nutradyl - složení téměř totožné, ale bez céčka, proto jsem ho přidávala. Proenzi jsem dávkovala raději méně (s tím, že přidat můžu vždycky). V našem případě se osvědčilo dávkování 1/2 tbl denně velkému psovi (cca 28kg) a 1/3 tbl Toničce (teď 11,5 kg, na jaře měla 15,5).
A na podzim jsem jim měsíc dávala bylinnou kůra na klouby od Phytovetu.
Dneska lítali 3 hodiny s kamarádem skorovlkem ve Hvězdě a v pohodě .

Smečka
Člen
# Zasláno: 11 Led 2009 19:54
- Nahlásit


palma1
Mám 9ti letého psa s těžkou Dkk kyčlí. V tomto počasí nesmí prochladnout. Dopuju ho koňskou dávkou Proenzi a nedostává žádnou extrémní zátěž. Při tomto režimu je v pohodě.

maixnerova
Člen
# Zasláno: 11 Led 2009 19:59
- Nahlásit


palma1

jěště si myslím, že je skoro lepší krmit nějakým krmivem třeba kvalitnějším prémiovým a přidávat chondroprotektiva buď jako kůru nebo soustavně (podle stavu pejska) než koupit "nadupané" superprémiové s přídavkem chonder. Máš jistotu, kolik pejskovi podáváš.
I když je tetin pejsek nyní v souvislosti s nadváhou a klouby míň pohyblivej, podle mne by přiměřený pohyb mít měl. Ze začátku jsem chodila na delší procházky jen s pejsem, Tonička by to nezvládla. Už asi po půl roce jsem mohla brát oba najednou.

palma1
Člen
# Zasláno: 11 Led 2009 20:12
- Nahlásit


maixnerova
Smečka
díky za ty rady i za to dávkování proenzi... nad tím brit care jsem přemýšlela taky.

Atika
Člen
# Zasláno: 11 Led 2009 20:57
- Nahlásit


maixnerova
Ahoj, tak to ti závidím, že ti staroušové vydrží v tomhle počasí běhat 3 hoďky. Bazymu se ten kloub v těchhle mrazech hrozně zhoršil, oblíkám ho, aby měl krytý kyčle, ale stejně ho beru maximálně na 3/4 hoďky. Má tu nohu jak dřevěnou. Mrazy nám vůbec nesvědčí. Už se nemůžu dočkat jara, snad se klukovi uleví až bude moct vyhřívat kosti na sluníčku.
palma1
Jinak vet oběma mým psům, kteří mají problémy s klouby zakázal přibrat, určitě zkuste feňuli zhubnout - nám se moc osvědčila veterinární dieta Eukanuba redukční. Je sice docela drahá, ale vydrží na dlouho, protože se dává malinko granulí (naše 30 kg fena 16 dkg denně), po zalití se granule hodně nafouknou, jsou hodně porézní, takže je toho vlastně plná miska a fenka nemá hlad. Může se přidávat zelenina.

archie
Člen
# Zasláno: 11 Led 2009 21:09
- Nahlásit


A můžu se zeptat i já? Nevíte, jestli jde přidávat ke kloubní výživě vláknina? Jde mi o to, že když dávám Čikovi (mopsík skoro 9 let) jen kloubní výživu, tak má z ní průjem, o céčku ani nemluvím Tak jsem to vyřešila pozatímním přidáváním vlákniny, a to tak, že do měkkého sýra zabalím Proenzi, a ten pak vyválím ve vláknině jen nevím, jestli to tak může být, a vláknina nevstřebá všechno??
P.S. Mopsící zdraví Š+K+T

corgi
Člen
# Zasláno: 11 Led 2009 21:14
- Nahlásit


archie
A nedáváš toho Proenzi moc? My teda máme Gelacan, ale vet nás přímo upozornil, že může být řidší stolice až průjem, pokud se toho dá moc (i na obalu to popisujou, že se má postupně zvyšovat dávka, jinak se z toho po....) - ale nevím, jestli to platí o všem, nebo jen o tom Gelacanu.

archie
Člen
# Zasláno: 11 Led 2009 21:21
- Nahlásit


No já nevím, ale dávám čtvrtku tablety, a měli jsme to stený i s Aavisem, při poloviční dávce,než byla doporučená A céčko nemůžu dávat vůbec, jen opravdu minimum, a to jen Cetebe, odsypu pár, opravdu jen pár kuliček, a je to. Jenže když je třeba nachlazený nebo k té kloubní výživě všichni céčko doporučují, a to jsem dost namydená...nebo spíš pejs poeaný

corgi
Člen
# Zasláno: 11 Led 2009 21:55
- Nahlásit


archie
Aha, tak to asi bude problém jinde... No nevím, vláknina to snad nevstřebá...

Janko
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2017 19:47
- Nahlásit


Ahoj, nezkoušeli ste někdo tenhle přípravek http://www.woykoff.com/arthronis-faze-5 koukal sem teď na leták u veterináře, tak by mě zajímaly zkušenosti.

Kikki86
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2017 19:56
- Nahlásit


Ahoj, my sme používali Arthronis při problému s klouby, kdy pujskovi dělalo hodně problém vůbec vstát nebko jít do schodů. Bereme už asi 3 měsíce, a zlepšení je opravdu veliké. Už to asi nebude úplně dobrý, pejsem je hodně starý, ale je vidět, že už ho to ani tolik nebolí.

Janko
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2017 19:58
- Nahlásit


Jejda, tak to my naštěstí až takhle velký problémy nemáme. Ale sem rád, že vám to pomohlo, taky ho vyzkoušíme.

Xerxová
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2017 20:36
- Nahlásit


Janko s Kikki86 Vaše dvojpříspěvky nemají chybu Vždy spolu...

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 
 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky
 


miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání