Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / 9 leta fenka s nadorky mleč.žlaz
Autor Zpráva
srdičko
Člen
# Zasláno: 29 Dub 2018 13:32
- Nahlásit

Prosim napište kdo mate stejny problem. Rozšiřilo se vam to? Měli jste to maligni? Jak snesl psík inhalač.narkozu když si vlastne nejsou jisti zda v plicich nejsou mikrometastazy? To se ty mikro metastaze nepoznaji nikde v krvi nejaka odchylka neceho proste neni přece mozne ze nikde zadna odchylka nebude? Jsem zoufala.

Gerda
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2018 16:33
- Nahlásit

Ano, měla jsem fenu s karcinomem mléčné žlázy, operace v jejích 11 letech, odběr mléčné žlázy, kastrace, nebyla jiná volba, nádor vyrostl strašně rychle, fena zvládla operaci skvěle, použita inhalační narkóza a komplet předoperační vyšetření, pozor, nemyslete si, že ihnalační narkóza se používá i na uspání psa, tam je vždy injekční složka, až v průběhu operace se dávkuje inhalačka, pokud to teda řikám správně, vet mě kdyžtak opraví. Maligní to bylo, střední malignita, prognóza nejistá (přesně tak napsáno v protokolu z biopsie). Fena se velmi dobře hojila, nenastala vůbec žádná komplikace, nechali jsme stehy o chviličku dýl, jen kvůli jistotě, že to nikde neprdne, metastázy do plic a jater neměla, ale pravděpodobně do kosti, v necelých 15 letech mi umřela na nádor v kosti. Takže skoro 4 roky přežití od operace. A ne jenom přežití, byl to myslím kvalitní život, fena veselá, aktivní, běhala, chodila na výlety...

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání