Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Zatim neharajici fena
Autor Zpráva
Migelkamisa
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2017 07:07
- Nahlásit

Dobry den, vcera jsem byla u zname i s nasi pulrocni fenou. Znama mela doma jeste jednu navstevu, ktera mela 7-mi mesicniho kluka. Nase fena jeste nikdy neharala, ale jak si s tim psem hrali, tak by ji i obskocil. Vsichni mi tvrdi, ze se ji nemuze nic stat, ale cetla jsem v nejake diskuzi, ze fena muze harat a nejde to tolik poznat, nebo toho psa mohlo lakat, ze nejspis harat brzy bude a bylo mu 7 mesicu? Niceho jsem si nevsimla, ze by harala, a to jsem s ni denne.
Dekuji za odpoved

Fousisko
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2017 13:22
- Nahlásit

Tak pokud víte, jak to má vypadat, když fenka hárá a ničeho jste si na ní ale nevšimla, tak asi ještě nezačala....i když některé fenky už kolem toho půl roka můžou začít hárat. Podstatné ale je, zda došlo ke svázání psa a feny...tedy, zda jí pes opravdu "nakryl" a ne jen tak "lozil po zadku"...
Jedné známé, která měla kdysi ch.s. se stalo, že jí 5měsíční pes v nestřeženém okamžiku nakryl chovnou fenu....Tehdy to musela řešit s ohledem na příbuzenství obou jedinců interupcí..Získala tak zkušenost, že i pes, který ještě vlastně ani nedospěl do puberty může zplodit potomstvo - tudíž ho feny mohou lákat.

Konkrétně ve Vašem případě je možné, že fenka brzy hárat začne a že toho 7měsíčního dorostence už přitahovala jako potencionální partnerka. Stejně tak je ale dost pravděpodobné, že si prostě jen spolu hráli, skákali po sobě a mladíček jen "trénoval" :-D A z toho by se fence opravdu nemohlo nic stát :-D

corgi
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2017 17:39
- Nahlásit

Fousisko
Podstatné ale je, zda došlo ke svázání psa a feny...tedy, zda jí pes opravdu "nakryl" a ne jen tak "lozil po zadku".
Já bych pro úplnost jen dodala, že k nakrytí může dojít i bez svázání psa a feny - pozor na to.
Pokud pes skutečně prováděl kopulační pohyby, mohl z fenky cítit blížící se říji - ale dost dobře mohl taky jenom trénovat. Něco jiného je naskakování jednoho psa na druhého ve hře. My u toho nebyli, tak těžko můžeme soudit

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání