Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / proti klíšťatům
Autor Zpráva
žanda
Člen
# Zasláno: 5 Dub 2016 18:34
- Nahlásit

ahoj, nějak se mi nechce na našeho psího dědu dávat chemii proti klíšťatům. Procházky máme už krátké a do lesa lítat určitě nepůdeme, protože tam už asi nedojde.
máte něco přírodnějšího, co by chránilo proti klíšťatům?

birma
Člen
# Zasláno: 5 Dub 2016 18:36
- Nahlásit

kamarádka dává nějaký kapičky, snad od Dokonalý lásky. Je třeba to dávat pravidelně a pak to zabírá. Já loni dávala rozmarýnovou esenci a ještě něco a dobrý, ale vydržela jsem jen do chvíle, než donesl domů blechu, pak dostal opět obojek.

žanda
Člen
# Zasláno: 5 Dub 2016 18:38
- Nahlásit

birma
děkuju. na blechy kupodivu netrpí běžně, nikdy žádnou nemělale je fakt, že měl obojek
na kapičky kouknu, díky za tip.

corgi
Člen
# Zasláno: 5 Dub 2016 21:55
- Nahlásit

Léta jsem s úspěchem používala obojek Sergeant's Green, po přestěhování na stejném psovi neúčinný. Pořídila jsem celé smečce Beaphar BioBand, úspěch střídavý, ale tchánovic feně nezabral vůbec. Ta jediná dostala chemii. Ostatní jsem ještě přistříkla sprejem Sergeant's Green a loni celá moje smečka byla bez chemie, včetně odchovaných štěňat. Letos zkouším přírodní Menforsan obojek, voní to pěkně a mladá je zatím bez klíštěte. Staré opět stříkám sprejem Sergeant's Green. Plus všichni denně dostávají pangamin. Domácí rozmarýnový repelent jsem zkoušela tuším předloni, bohužel tu klíšťatům asi nikdo nesdělil, že by jim to mělo vadit...

žanda
Člen
# Zasláno: 6 Dub 2016 07:17
- Nahlásit

corgi
vidíš s já našla recept na ten rozmarýnovej sprej a zrovna jsem se chystala ho vyrobit,až koupím přísady....tak to jsi mě nepotěšila
ale ty máš dlouhosrstý plemeno pokud si dobře pamatuju, že jo....

corgi
Člen
# Zasláno: 6 Dub 2016 08:58
- Nahlásit

žanda
Nu tak úplně dlouhosrstý nejsme, ale výrazně "hustosrstý"

PetraK
Člen
# Zasláno: 6 Dub 2016 10:58
- Nahlásit

žanda

ještě můžeš zkusit levandulový éterák. Ten můžeš dát na obojek a taky ale neředěný vetřít do srsti.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2016 15:16
- Nahlásit

corgi
a zkoušela si psekum nalepit na zada takovy ty miniaturni strasaky?

lubors
Člen
# Zasláno: 20 Dub 2016 15:00
- Nahlásit

Dobré přírodní antiparazitikum je například tento sprej , obsahuje aromatické esence, které odpuzují vnější parazity.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 20 Dub 2016 15:57
- Nahlásit

lubors
Kamos rikal, ze to dal psovi a pes pak nahle zemrel.
ja bych radeji volil sluzby tohoto pana. Urcite pejska osetri tak, ze na nej uz nikdy zadny parazit nevleze.
Tento svaty muz totiz dela zazraky po celem svete.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 14 Čen 2018 13:45
- Nahlásit

Mám možná blbý dotaz, ale nevíte někdo, zda se dají antiparazitika typu spot-on pro psy či kočky bezpečně použít i na ježka? Tedy bezpečně pro toho ježka...

U nás na veterině mi to nikdo nebyl schopen přesvědčivě zodpovědět. Jako, že prý v zásadě ano, ale že se s tím ještě nesetkali...

Zabydlel se nám totiž na zahradě jeden pěkně velký exemplář, aspoň tak 3x do týdne nás fousisko v noci vyburcuje a hlásí "vetřelce". Už několikrát jsem ježka odnesla pryč, ale pořád se nám vrací. Asi se mu u nás líbí Taky není nijak bojavý, takový ježek salámista....Že na něj fousisko řve je mu, zdá se, ukradené. Myslela jsem si, že když budu na noc zavírat zadní část zahrady, že bude jéža tam, ale on si, nevím proč, libuje v obcházení té vydlážděné přední části, kde lautr nic není (aspoň z mého pohledu), co by ho mohlo přitahovat...žádné žrádlo ani jeho zbytky..
No, tak jsem se smířila s tím, že prostě máme ježka, ale nerada bych, aby fousisko chytlo blechy. Sice má obojek Foresto, který se nám zatím osvědčil, ale když přichází s ježkem do kontaktu relativně často, tak nevím. Napadlo mě proto ošetřit nějakým spotem jéžu, ale nevím, zda by mu to neublížilo...

Předem díky za info, pokud někdo víte, či jste to sami zkoušeli

Maya
Člen
# Zasláno: 14 Čen 2018 14:17
- Nahlásit

Tady nejaky pripravky jmenujou, osobni zkusenost nemam.
A teda taky mi prijde zbytecny odblesovat volne zijiciho jezka, vzdyt ty blechy dotahne hned druhej den zase.
http://www.utulek-dasenka.cz/clanky/jezci_navod.ht ml

Fousisko
Člen
# Zasláno: 14 Čen 2018 15:28
- Nahlásit

Díky za odkaz...No myslela jsem, že to může chvíli vydržet ten přípravek...
Ještě mě pak ale napadlo zavolat na záchrannou stanici pro volně žijící živočichy a tam se paní úplně vyděsila, že bych chtěla ježkovi dávat pipetu. Prý je to pro ně dokonce velmi toxické Tak jsem se ptala na jinou možnost a v podstatě mi bylo řečeno, že pokud se chci zachovat správně, musím se smířit s tím, že mám na zahradě ježka a nechat ho tak jak je, ať si dělá, co chce.

Tak super Jestliže chci být ohleduplná k přírodě a potažmo i k sousedům, bude to na úkor mého fousiska, protože teď prostě bude muset být v noci doma a bude mu horko

cernej caj
Člen
# Zasláno: 16 Čen 2018 19:16
- Nahlásit

Tak ja myslim, ze chvili by to vydrzet mohlo, problem asi spis s davkovanim, prtoze jezek ma par gramu a i jedna kapka nejakyho spotonu pro maly psi 3-5kg pro nej muze byt moc a mohla by mu ublizit...

jinak je dobre vedet, ze to pro ne muze byt toxicky, ja bych mela strach z "predavkovani" a moznyho uhynu a on to muze bejt stoprocentni uhyn...

problem je v tom, ze i kdyz by jezek blechy nemel, muze byt zableseny vse kde se pohyboval, takze osetreny fousisko by melo byt dostatecny aby max na nej bleska skocila, ale rozhodne se nemnozila

Maya
Člen
# Zasláno: 16 Čen 2018 19:37
- Nahlásit

cernej caj
tak že je malý se dá pořešit, já dávala pipetu na morče, samo ne celou, ale jen kapku tý nejmenší a šlo to
každopádně jestli je to toxický, tak to asi není co řešit a akorát doufat, že se ježek brzo odstěhuje

cernej caj
Člen
# Zasláno: 16 Čen 2018 19:58
- Nahlásit

napadlo me ale jestli je jezek vic jak kocka, nektery psi pipety sou pro kocky taky toxicky, ale co kocici...

Fousisko
Člen
# Zasláno: 18 Čen 2018 08:30
- Nahlásit

No, ježek se nám asi jen tak neodstěhuje, protože už měl s fousiskem za poslední dobu asi tak 10 konfliktů a s každým setkáním se zdá, že mu je ten pes víc a víc ukradený... Dneska v půl třetí ráno...řev...vylítnu ven v pyžamu a ježek přímo pod schody do baráku...kolem lítá fousisko a řve....Ježura ani nezatáhl čumák do kuličky...normálně na psa vejral a byl si jistej, že mu Eda nic neudělá...Taky neudělal...blbej není, aby si dobrovolně popíchal tlamu....
Takže šel opět spát po zbytek noci do domu a ježek měl volné pole působnosti... Ráno po vypuštění ze dveří Eda okamžitě šel po stopě...neomylně k hromadě roští vzadu na zahradě, kde už je teď potvrzeno, že ježek nocuje....
Takže se asi musím smířit s tím, že máme nechtěného spolubydlícího.
Ještě jsem si sháněla nějaké informace a dočetla se, že prý ježčí paraziti preferují zase primárně ježky a jim podobné drobné savce, takže se prý lidé o psy a kočky nemusí tolik obávat....
No nevím...jako útěcha nic moc...Ale fakt je, že to Foresto na fousisku zatím funguje, blecha zatím nepřeskočila, tak kéž by to vydrželo....

Maya
Člen
# Zasláno: 18 Čen 2018 09:34
- Nahlásit

Fousisko,
tak zruste tu hromadu rosti ne? jezek si zridi nocleharnu jinde treba mimo vasi zahradu

cernej caj
Člen
# Zasláno: 18 Čen 2018 19:01
- Nahlásit

Moje segra ma.zahradu furt plnou jezku a ani jeden ze tri psu nemeli nikdy blechy, my jezka taky mivame obcas a blechy sem resila jedinkrat. Takze pokid je fousisko osetreny tak bych to az tak neresila, pokid se blechy objevi tak tableta proti blecham hned a bude

Fousisko
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2018 08:34
- Nahlásit

Maya

tak zruste tu hromadu rosti ne?

No samozřejmě to by bylo nejlepší, jenomže ono to není tak snadné....je veliká, ještě pozůstatek po předchozích majitelích domu. Už jsme část spálili na táborácích, hodláme zakoupit tu "skartovačku na klacíky", ale zatím ty prašule byly pořád potřeba jinde...Prostě jednou na to dojde, ale nebude to hned no....než to bude, nezbude nám asi fakt jiná možnost, než se s ježourem smířit.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání