Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Veterináři
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Lea
# Zasláno: 1 Říj 2005 10:11
- Nahlásit

Ráda bych zde rozvinula diskusi na téma veterinárních ordinací a klinik, a to zejména v Praze. Máme doma (a u domu)celkem 8 psů a občas nějaký ten vážný nebo i méně vážný problém mají. Za posledních pár let jsme však zjistili, že prostě už nevíme kam s pejsky jít. Máme pocit, že veterináři jsou předražení, obratně vám vnucují zákroky či vyšetření, kvůli kterým jste nepřišli, nicméně z ordinace odejdete o nějakou tu tisícovku lehčí a až doma si uvědomíte, jak vás pěkně doktor ukecal ("no takové zranění, to jsem ještě neviděl, to musíme...atd). To je však ta menší část problému. Veterinární ordinace a kliniky rostou jak houby po dešti, ale kvalita péče tomu neodpovídá. V konkrétním případě jsme přišli o celý vrh štěňat, protože lékař otálel s provedením cís. řezu u naší feny při porodních komplikacích. Následně nám řekl, že kdybychom my na zákroku trvali, tak by ho provedl dříve. Takže-kde to jsme? Proto by mě zajímaly názory přitomných.

fromeli
Člen
# Zasláno: 1 Říj 2005 10:54
- Nahlásit

My chodíme na kliniku well vet na pražském Spořilově a jsem spokojeni, hlavně s péčí MVDr. Kubáta (v současné době tam má ještě dvě kolegyně, ale nemám s nima zkušenost, pouze s dr. Svátkovou při očkování, které proběhlo standardně).
Snažím se chodit ve dny, kdy ordinuje dr. Kubát, který nám vše vysvětlí někdy i několikrát kolem a dokola, přístup k pejskům má moc pěkný, nikdy nevynechá pomazlení, takže my jsme spokojeni.
Ceny jsou zde na Prahu asi obvyklé, ale několikrát jsme odešli bez placení, když šlo o pouhé prohlídnutí fenky po kolonehodě, nebo při prohlídce kvůli bulce, kterou jsem našla.

Bohužel máme i špatnou zkušenost s ordinací také na Spořilově - U gymnazia, nyní už tam ordinuje jiný doktor, ale ta nedůvěra prostě zůstala.

Joker
Člen
# Zasláno: 1 Říj 2005 10:58
- Nahlásit

Já kvůli vážnějším zákrokům, pokud to není akutní, jezdím až do Poděbrad. Jsem spokojena s péčí i s cenami. V Praze si za vyčištění zubů chtěli naúčtovat 1800 a tam jsem dala 600 a ještě jsme dostali tyčinku. I když je pravda, že se v Praze ceny dost liší. V ordinaci u Anděla chtějí za odčervovací tabletu Drontal 200!!!! a na Jinonické 50. Jinak dobrá ordinace je taky na Bělohorské

Anonymní
# Zasláno: 2 Říj 2005 12:17
- Nahlásit

Mám skvělou zkušenost s MVDr.Novozámskou (už víc než 10let) v Liliové ul. v centru Prahy, skvělá zejména na malá plemena psů, a s MVDr.Duchkem na klinice Paprsek ve Stodůlkách. Vynikající ortoped, pro nás bohužel na běžnou péči příliš daleko. Můžete mi prosím sdělit nějaké zkušenosti s veterináři na Praze 10?Jde mi zejména o zkušenost s velkými plemeny a diagnostikou a péči v chovu (krytí, březost, porod, příp.tetování apod.). Díky moc.

Lea
# Zasláno: 3 Říj 2005 13:48
- Nahlásit

Díky za odpovědi a za tipy. S veterináři na praze 10 zkušenosti nemám, protože bydlíme na druhém konci, na Praze-západ. Zas tak často bohudík vážné prblémy nemáme, takže všechny ordinace jsem ještě navštívit nestihla. Ale vím o klinice na Zahr. městě, kde je pohotovost, slyšela jsem, že "překročení prahu" stojí 1000.-Máme obchod pro psy, takže jsme zásobováni informacemi a musím říci, že to vypadá dost podobně jako na diskusi z odkazu od FiSt. Výborným praktikem je dle našeho názoru MVDr. Dvořák u Berouna. Ovšem nečekejte ony špičkové přístroje atd. On si totiž vždy poradil i bez nich. A nikdy tam nečekám sama. Jinak s vážnějším problémem jezdíme až do Klášterce n. Ohří, kde je naše známá-MVDr. Kotoučová. Ale někdy není čas jezdit tak daleko. Doporučila bych ji "Anonymní(mu)"co se týká (nejen) reprodukce, ona sama má s chovem a porody velké zkušenosti.

jana33
# Zasláno: 3 Říj 2005 13:54
- Nahlásit

Já osobně si nemůžu vynachválit pana doktora Svobodníka z Kobylis. Často si říkám,že bych takového chtěla mít i svého doktora, je trpělivý, všechno dopodrobna vysvětlí, najde v odborných knihách a přeloží do "laické" řeči, ke psům se chová taky úžasně. A má i výborné ceny. A velice se mi pro závažné případy osvědčila paní doktorka Lubeníková www.veterinarka.cz, je to lékařka,která jezdí po pacientech, nemá ordinaci. Je výborná, milá, má skvělý přehled o všech vet. oborech. Je pravda,že si člověk musí připlatit za výjezd,ale protože ji využívám pro urgentní případy,stejně bych si musela zaplatit na jiné veterině pohotovost. Naopak dost otřesné zkušenosti ( a nejen já) mám s vet. klinikou Erika v Libni. Byť se na ní dívám z okna, nikdy bych tam už nešla!

Anonymní
# Zasláno: 3 Říj 2005 15:36
- Nahlásit

Nejsem z Prahy, ale bydlím v Kralupech.
A u nás jsou dvě skvělé vetky (v jedné ordinaci), jsou moc milé, zákroky nevnucují, ceny jsou přijatelné.
Bohužel jsme už měli možnost je "prověřit" z medicínského hlediska a diagnoza byla vždy včasná a správná.
Vet. osvědčení např. na výstavy je pro stálé pacienty zdarma.

Tak kdybyste byl někdo z "naší" strany prahy...

Jirikovo
Člen
# Zasláno: 3 Říj 2005 17:10
- Nahlásit

no ja navstevuju veterinarni kliniku na Libusi. ma to nekolik vyhod a i nevyhod. jsou tam non stop (po 22. hodine samozrejme za priplatek), takze kdyz je to akutni, tak jdu s pejskem tam, kde ho znaji. kdyz mela Ronie problemy a zustala tam pres noc na kapackach - absolutni spokojenost. mozna je to samozrejmost, ale potesilo me, kdyz mi nauctovali zradlo, ktery ji davali, ze mi zbytek te konzervy automaticky pribalili s sebou. je tam asi pet vetu, nektri se specializuji na jina zvirata. sestry na telefonu na recepci taky vedi o co jde, takze nekdy staci si zavolat a poradit se s nima. abych se dostal k tem nevyhodam - jsou jednak pomerne drazi a kdyz neni clovek a pes objednan a neni to vyslovene akutni, tak je holt cekacka treba i dve hodiny ...

sara03
# Zasláno: 4 Říj 2005 15:00
- Nahlásit

Ahojky.

Jo jo vet Svobodník je super.Mamky pesa tam hrozně ráda jezdí.No a my taky.Už jsme mu říkali,jestli bychom k němu nemohli chodit i my.

Jandula
Člen
# Zasláno: 4 Říj 2005 15:41
- Nahlásit

Jestli jsi z Prahy - západ, tak já jezdím do Dobříše, MVDr. Štorková. Super doktorka, vždy laskavý přístup, odpoví přes e-mail. Fakt jsem spokojená. Ceny normální. www.brdskezlato.com

Anonymní
# Zasláno: 1 Lis 2005 09:19
- Nahlásit

Mela bych prosbu a to, co stoji ockovani proti vztekline?!

fromeli
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2005 09:41
- Nahlásit

my dáváme očkování komplet, ale myslí, že kolem 150 Kč

birma
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2005 09:48
- Nahlásit

Taky jezdíme k panu doktoru Svobodníkovi a jsem nadmíru spokojená - je tam buď on nebo mladá paní doktorka a oba jsou moc fajn

Anonymní
# Zasláno: 1 Lis 2005 11:44
- Nahlásit

Diky moc za odpoved. Super, za 150 Kc komplet??!! (co je to vsechno za ockovani? Muzu prosit o adresu, kde to je? V Praze nam davaji cenu za 450 Kc (kompletni ockovani)!

evina
# Zasláno: 1 Lis 2005 11:59
- Nahlásit

birmo:tak ty jezdíš ke Svobodníkovi?Já takéNejhorší zkušenost mám z Libní.Před pár lety mi ochrnul pejsek na zadní nohy.Aby zjistili zda jsou nožky ještě citlivé,tak mu stříhali mezi polštářky.Což bych pochopila...ale pejsek tlapkama ani nehnul a oni mi tvrdili,že tam citlivost zachována je a že léčení může trvat i půl roku(psovi bylo 13let)Takže jsem si pro ně připadala jen jako zlatý důl!Po týdnu jsem šla psa uspat(byl čím dál horší)a sám vet. ve Vysočenech řekl,že by se jen trápil,že to nemá cenu.

fromeli
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2005 12:07
- Nahlásit

Anonymní
dotaz byl na vzteklinu, takže vzteklina kolem 150, kompletní je kolem těch 400

jana33
# Zasláno: 1 Lis 2005 13:05
- Nahlásit

evina
mě na Erice zabili psa a nejsem jediná. Svobodník to je jiné kafe

Anonymní
# Zasláno: 1 Lis 2005 13:20
- Nahlásit

Nejsme Prazaci, tak nevime, kde je to u "Svobodniku"? Poradte-napiste nam, adresa je?! Diky.

Terri
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2005 13:31
- Nahlásit

A co na Severní Moravě? Máte někdo nějaké reference Opava Ostrava?

jana33
# Zasláno: 1 Lis 2005 13:32
- Nahlásit

Náhorní 2 , Praha8, Kobylisy - je to poblíž stanice metra Kobyliské náměstí

handula
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2005 14:34
- Nahlásit

Jsme z Prahy, nedám však dopustit na MVDr. Chrpu z Rostoklat, je to kousek za Prahou, ale vyplatí se nám tam jet. Má letité zkušenosti, přístup ke psovi úžasnej a netahá z nás peníze. Což se o některých pražských klinikách a veterinářích říct nedá.

Anonymní
# Zasláno: 7 Lis 2005 21:25
- Nahlásit

Já doporučuji MVDr.Skácela z ulice Sdružení 16,Praha-Nusle.Opravdový profesionál se skvělým přístupem ke zvířatům.
Martin

Anonymní
# Zasláno: 11 Lis 2005 09:32
- Nahlásit

Prosim o info,kde je dobry psi salon. Chceme si nechat na jare ostrihat psa Yorki, ale nevime kam nejlepe zajit.
Poradi nam nekdo nekoho a za kolik.

Anonymní
# Zasláno: 11 Lis 2005 09:56
- Nahlásit

Anonymní
odkud jsi?

Anonymní
# Zasláno: 11 Lis 2005 11:15
- Nahlásit

Bydlime u Prahy, Brezany u Prahy.

fromeli
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2005 12:22
- Nahlásit

Anonymní
kolem Prahy je těch Břežan víc, ale jestli jsou to ty směrem na východ, tak známá, co bydlí u Poděbrad stříhá, má i stránky, tak koukni
www.dermott.cz

Anonymní
# Zasláno: 6 Pro 2005 14:54
- Nahlásit

Muze nam nekdo vysvetlit vyraz slova "Pately" u psa?

Garfield
Člen
# Zasláno: 6 Pro 2005 15:01
- Nahlásit

Čéška?

Monischka
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2008 14:03
- Nahlásit

Ochotně se tu přidám ke kritice veteriny Eriky na Praze 8...Neschopní,mladí doktoři,kteří si hrají na umělce...ale je smutné, že i ti strší,co by měli mít už rozum...Sousedce tam před pár lety zničili 2 psy.Kamarádce pře 2 lety nepoznali u psa rakovinu (načež o týden později ji jiný doktor poznal hned,ale bylo už pozdě).Další kamarádce zmzačili kočku,musel jí pomoci až jiný veterinář,který když jí viděl, tak se zděsil (jejího kocourka nechali několik dní ležet v přepravce,pokáleného..byl tam kvůli ledvinovým kamenům..a ty blbci, když mu to neodcházelo hadičkou,tak mu mačkali břicho,aby to vyšlo ven...)...No a na závěr naší pejce řekli,že její už rok nateklé mléčné žlázy s boulemi jsou jen kosmetická vada a odmítli udělat test,zda nejde o nádor...Mrzí mě, že jsem o těch ostatních přáípadech nevěděla dřív, těm veterinářům sem věřila,říkali to absolutně jistě( slečno,JÁ snadm poznám nádor,ne?Testy jsou zbytečné..)...Šli jsme k jinému vetovi až později a vyklubal se z toho zhoubný nádor s počínajícími metastázemi....Já bych ty kretény na té veterině fakt zabila!!!

monica
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2008 15:04
- Nahlásit

My jezdíme na Prahu 10,Dolnoměcholupská 27a (je u toho i det.pracoviště trojského útulku) ordinace MVDr. Naxery. A chválím. I když někdy se dost dlouho čeká. Ale to na dobrých veterinách asi všude.
Dříve jsme byli i na Parníku na Černém mostě. Nemůžu si sice vyloženě stěžovat,ale na 10 se mi to zdá lepší. Na čerňáku si za stejné zákroky řekli tak o 2tis. víc a vše chtěli hned řešit operativně. Prostě jsem z nich měla přesně ten pocit,že chtějí co nejvíc peněz.

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání