Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / VÝBĚR GRANULÍ / Taste of Wilde 2.
Autor Zpráva
Baggie
Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2014 21:00
- Nahlásit

Ahoj, toto téma otvírám znovu proto, že bych ráda reagovala na bublik19, konkrétně:
Jeden druh masa (jehněčí, krůta, některá ryba...), jedna příloha (brambory, řepa, dýně...)
Brambory jsou pro psa škodlivé! Resp. - organismus z nich nemá žádnou výživu (tolik škrobu nepotřebuje), a pro psy jsou brambory ve větším a trvalém množství devastační pro potenci.
Řepa - nadýmá! Pes by neměl jíst zeleniny, které nadýmají, ve velkém množství. Rozhodně ne řepu jako jedinou přílohu.
Aspoň tedy takhle to vím já. Třeba je něco z toho blbě, ale jelikož si to myslím takhle, tak jsem musela reagovat.

pitvora
Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2014 21:15
- Nahlásit

Baggie

Brambory jsou v každém případě daleko vhodnější příloha než obilniny. Doporučují se u redukčních diet, u alergiků, na "pokažené trávení", u ledvinové diety. Když už příloha, tak brambory nebo podobná škrobovitá zelenina (batáty, topinambury, dýně) místo kolínek nebo rýže.

Devastační na potenci? To je dobrá ptákovina A i kdyby to byla pravda, tak nepředpokládám, že u psa s těžkou potravní alergií bude někdo řešit, že nedokáže obšťastnit šest fenek denně

Řepa nenadýmá, naopak. Je to zelenina s velmi prospěšným vlivem na zažívací trakt díky obsahu prebiotik. MVDr. Štourač (jeden z nejětších odborníků na výživu psů u nás) ji doporučuje zařazovat do jídelníčku pravidelně.

Baggie
Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2014 21:21
- Nahlásit

Tak to jsem zvědavá na další názory Teď jsem zkusila googlit brambory a je to sranda

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2014 21:26
- Nahlásit

pitvoraže nedokáže obšťastnit šest fenek denně
no to by mi hodně vadilo
BaggieŘepa - nadýmá!
odekdy?

Baggie
Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2014 21:44
- Nahlásit

ssshhhhh
Řepa - nadýmá!
odekdy?
Mě odvždy A psy obvykle nadýmá totéž, co lidi...

PetraK
Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2014 21:52 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

Baggie

Mě odvždy

no to že nadýmá tebe, neznamená ale, že nadýmá ostatní, natož psy.
řepa je dost slušná detoxikační věc a ad brambory, zajímavý je, že se právě při dietách brambory- uvařené, rozmačkané doporučují

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2014 21:53
- Nahlásit

Baggie
Tak mě třeba nadýmají ovesné vločky a jiné celozrnosti a to tak, že je prostě nemůžu a psi se mi po tom tedy nenadýmají.
Mmch granule si myslím nafukují celkově, fena mi prděla jak čuně pořád a co dávám maso tak si upšoukne max jednou denně.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2014 21:54
- Nahlásit

jezis zase vedci....chudaci psi...

PetraK
Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2014 21:58
- Nahlásit

zbrnd
jezis zase vedci.

kyně!

zbrnd
Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2014 22:01
- Nahlásit

jaké dyně?

Baggie
Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2014 22:02
- Nahlásit

PetraK
Aha, no, pokládala jsem řepu za nadýmací tak nějak obecně Ale beru, že tedy ne.
Právě, že se brambory dávají při dietách, protože v nich asi nic moc výživnýho není? Mně to spíš vyděsilo kvůli té potenci. Ale třeba je to blud a šířit dál to nechci
Moji psi nějak skoro neprdí. Když si jednou za čas prdnou, tak se tomu diví

PetraK
Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2014 22:07
- Nahlásit

zbrnd
aké dyně?

myslela sem tchýně!

Baggie
jsem řepu za nadýmací tak nějak obecně

no jo, jenže každej jsme jinej. a řepa je opravdu dobrá čistivá věc.

ty brambory - oni hlavně jsou v té rozmačkané podobě nenáročný na trávení, projedou a nedají práci. O potenci jsem nic neslyšela, nebádám. Přílohy moc nedávám, dávám hlavně syrový a zeleninu, ovoce, když je trocha rýže, neb.brambor dám, protože vím, že jim to chutná, ale je to jen občas,

Baggie
Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2014 22:13
- Nahlásit

PetraK
No, teďka jsem tu projela diskuse o krmení a překvapily mě informace o seniorských krmivech, takže až fena dožere pytel seniorských, tak se vrátím k dospěláckým a snížím dávku... Je jí 8,5 a udělalo se jí bříško, tak jsem před půl rokem přešla na seniory a má zase tajli
No, ale vy tu píšete, že se od seniorských ustupuje... Syrový by možná bral mladej, ale ona ne - vím, že syrové nerada. Občas jim uvařím (kuře, vnitřnosti, rýže, mrkev, cibule do vývaru), ale standardně mají granule.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2014 22:31
- Nahlásit

ale standardně mají granule.
zkusil bych jim to posypat treba kyanid obcas, mozna prezijou i to, kdo vi ..

cernej caj
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2014 09:38
- Nahlásit

myslim, ze acana ma nejakou radu fit&light, ne primo seniorku. treba by se dalo mrknout i na to. Nebo nejaky netucny granule, pokud by fene vadilo, ze toho dostava min

PetraK
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2014 10:12
- Nahlásit

Baggie

s granulema já bohužel neporadím. Dávám syrový maso, tam vím co v té mísce je.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2014 10:27
- Nahlásit

cernej caj
fit&light
no hlavne vsichni vyrobci maji radu Carcass with bones and poisons, takže ta je určo eště výce hyperpremium

cernej caj
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2014 11:53
- Nahlásit

zbrnd
tak jasny, asi jako pred lety koloval ten vtip na "proklade dobre kure" ...

zbrnd
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2014 12:01
- Nahlásit

cernej caj
to neznam, co to?

cernej caj
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2014 12:22
- Nahlásit

zbrnd
to byl takovej nahatej uz dost okousanej chlapek nekde v pousti a z toho byla jako "reklama" na proklate dobry kure v kfc... zkousela sem ho najit na netu, ale nepodarilo se mi. To kolovalo snad jeste v dobach, kdy internet mel asi tak kazdej 100 a lidi si to ukazovali doma a vypalovali na cdcka

zbrnd
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2014 12:49
- Nahlásit

cernej caj
aha tak to jsem bud nevidel nebo zapomenul

Maya
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2014 14:29
- Nahlásit

cernej caj
to taky neznám, to bych chtěla vidět

cernej caj
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2014 15:29
- Nahlásit

ja myslim, ze nechtela ale v u tchanu mam mozna na starym pc zalohu a zkusim teda pohledat. bylo to dost nechutny

Baggie
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2014 21:17
- Nahlásit

zbrnd
zkusil bych jim to posypat treba kyanid obcas, mozna prezijou i to, kdo vi ..
Už jsem si všimla, že máš osobitý humor
PetraK
Děkuju, se značkou problém nemám (teda doufám ). Fence vyhovoval Royal Canin, pak měla chvíli Orijen, a ten senior je Hill's. Mladej má Orijen, takže ona ho bude mít zase taky.

mallosm
Člen
# Zasláno: 3 Čen 2014 08:34
- Nahlásit

Tak myslím, že u těchto granulí jsou zajímavé i jiné věci, které jsou možná ještě důležitější. Jak ve složení, tak v reputaci výrobce. Osobně bych tyto granule svému psovi nedal.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Čen 2014 11:58
- Nahlásit

Baggie
Už jsem si všimla, že máš osobitý humor
No jenže zrovna u tohodlr tématu je asi k diskuzi, jestli jde o humor nebo spíše nevhodné zlehčování reality.

wok
Člen
# Zasláno: 5 Led 2015 19:05
- Nahlásit

Taste of the wild jsou jedny z nejlepších granulí pro psy co jsem měl . To dokazují i nezávislé testy . Velký výběr je na www.krmiva-tauchman.cz

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání