logo

dot.gif(43 b)

" BALLOTADA " - BORDEAUXSKÁ DOGA
Od roku 2002 se Ballotada rozrostla o plemeno Bordeauxská doga, kde zakladatelkou chovu byla vyjímečná fena Bára od Mandavy (Megi), která buhužel doplatila na neuváženou příbuzenskou plemenitbu (v době začátků tohoto plemene a malého výběru chovných jedinců u nás dosti běžnou) a podlehla ve svých 4 letech a plné síle těmto dědičností získaným chorobám.
Nebýt toho, že svou úžasnou povahu mohla předat ve 3 vrzích svým 11 potomkům, nejspíš bych toto plemeno již nevlastnila. Většina to zná z vlastní zkušenosti, že každého dalšího psa už jen srovnává s tím prvním…jedinečným a nenahraditelným.
Vzhledem k tomu, že při plánování štěňátek a výběru vhodného psa dávám největší důraz na zdraví , nepříbuznost a vyrovnanou povahu, značně se omezuje nabídka chovných krycích psů. Ale alespoň nějakým dílem bych ráda pomohla ozdravit toto jedinečné plemeno (např. pokud měla má fena výsledek DKK 3/3 nikdy bych nenakryla psem se stejným nebo ještě horším postižením, ale hledala jsem psa s  výsledkem HD 0/0 nebo 1/1). Při současných alarmujících výsledcích DKK u molossů, růstových problémech, přetíženosti zvířat nadváhou, dědičných vadách a nemocech... by slušný chovatel a milovník psů neměl toto vůbec dopustit.
Momentálně vlastním dceru Báry od Mandavy - Bastet Ballotada, která mi dělá jen samou radost.

dot.gif(43 b)


 
 webdesign & webmaster © Casper Bohemia , webdesign, Painting Photos           náš hosting: Cz-pes.cz