Vítejte na stránkách plemene Boerboel v zemi původu
- Jihoafrický burbul

Kennel BALLOTADA - member SABBS, IBBF , BOERBOEL CLUBU CZ
NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY NAJDETE NA Facebooku.

Chovatelská stanice boerboel

OČEKÁVÁME NAROZENÍ ŠTĚŇÁTEK - již nyní si můžete rezervovat štěňátko

štěňata boerboel štěňata boerboel Chovatelská stanice boerboel sabbs-show-european-cup-2018 sabbs-show-european-cup-2018

Link to site location:
http://www.hvezda.bedea.cz/

Sign up by sending my registers from my dogs to my email ballotada@seznam.cz

The payment for the exhibition is paid in advance, payment deadline for exhibition until 10. 8. maximum. 30 euro / 750 CZK (payment in Czech currency)

FIO BANKA:
IBAN: CZ9720100000002201211292
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

For Appraisal 18. 8. 2018:

- an appraisal payment may be on site or on an account
- member of SABBS 70 EURO
- other registers 100 euros
- take a confirmation of SABBS Membership Payment in 2018 (or send to e-mail - ballotada@seznam.cz).
- send me a copy of your dog's registry

Accommodation here or according to your choice.

http://www.hvezdahotel.cz/
http://www.kostelany.cz/
https://bezmerovsky-dvur.hotel.cz/
http://kaminka.cz/rekreacni-areal

Info for exhibition 19. 8. 2018

Exhibition class for European CUP CZ 2018, 19. 8. 2018 CZECH REPUBLIC, KOTOJEDY u Kroměříže.

Sub- junior:
class 1a females (7 w – 3 m) (* 20. 5. 18-1. 7. 18)
class 1b males ( 7w – 3 m)
class 2a females (3 - 6 m) (*19. 5. 18-20. 2. 18)
class 2b males (3 - 6 m)
class 3a females (6 - 9 m) (*19. 2. 18-20. 11. 17)
class 3b male ( 6 - 9 m)

Junior:
class 4a females (9 - 12m) (*20. 5. 17-19. 8. 17)
class 4b males (9 - 12m)
class 5a females (12 - 15m) (*20. 8. 17 - 19. 11. 17)
class 5b males (12 - 15m)
class 6a females (15 - 18m) (20. 11. 17 – 19. 2. 17)
class 6b males (15 - 18m)

Senior/adult
class 7a females (18 - 24m) (*20. 2. 17-19. 8. 16)
class 7b male ( 18 - 24m)
class 8a females ( 2 - 5y) (*20. 8. 16 - 19. 8. 13)
class 8b male ( 2 - 5y)
class 9a females 5 and older (* 20. 8. 13 +)
class 9b male 5 and older

class honor veteran ( m + f) 8y + (*20. 8. 2000)
family class - female + 2 - 3 offspring
male + 2 - 3 offspring
+ Junior handler

On a Saturday party program between friends, tombola, disco.

Boerboel Club CZ, Moravia Dog Club, FEDERATION OF CYNOLOGY FOR EUROPE
Pořádá: 4 akce v 1 víkendu

18. -19. 8. 2018 Kroměříž, kynologický areál Hvězda, Kotojedy 84, www.hvezda.bedea.cz

Sobota 18. 8. 2018 Mezinárodní výstava FCE všech plemen, CACIB ČR, rozhodčí Marcin Szalkiewicz - Poland - všechny registry i plemena bez PP + APPRAISAL SABBS - rozhodčí: více prezident SABBS Anemari Pretorius a Kenny van der Merwe (JAR) - jen pro boerboel

Neděle 19. 8. 208 Národní výstava, CAC Bulgaria , rozhodčí Todor Todorov (Bulgaria) - všechny registry i plemena bez PP + SABBS SHOW - EUROPEAN CUP CZ 2018 - Anemari Pretorius a Kenny van der Merwe (JAR) - jen pro boerboel

- přihlášky: zasílejte prozatím na ballotada@seznam.cz (než bude zprovozněn on-line systém přihlašování), přihláška formát Word

- platby: tř. mladých, mezitřída, otevřená, pracovní a šampionů - 20 euro / 520 Kč / pes, puppy, dorost, veterán - 15 euro / 400 Kč / pes

č.ú: 2601404798 / 2010, platba na místě + 5 euro

AKCE URČENÁ PRO MAJITELÉ PSŮ SE VŠEMI RODOKMENY FCI, UCI, REGISTRY, I PSY BEZ PP - JEDINEČNÁ ŠANCE SI "POROVNAT SÍLY" A VYVRÁTIT MÝTUS O KVALITĚ PSŮ S PP A BEZ PP. VŠE SAMOZŘEJMĚ V PŘÁTELSKÉ ATMOSFÉŘE A VŠE DLE REGULÍ A PRAVIDEL VÝSTAVNÍHO SCHÉMATU FINÁLOVÝCH SOUTĚŽÍ FCI, JAK JSME ZVYKLÍ, ZDE SE ŽÁDNÉHO OMEZOVÁNÍ A SELEKTOVÁNÍ NEDOČKÁTE.

Srdečně zvou pořadatelé a sponzoři, team z FCE, Boerboel Club, Moravia Club, SABBS.

Info také na +420 777 558 850 - Magda Moravcová

Kontakt na ubytování:
http://www.hvezdahotel.cz
http://www.kostelany.cz
https://bezmerovsky-dvur.hotel.cz
http://kaminka.cz/rekreacni-areal

sabbs-show-european-cup-2018 Chovatelská stanice boerboel
Chovatelská stanice Ballotada

Provedu vás letem světem mým dosavadním kynologickým životem.

od r. 1981 se zabývám výcvikem psů v domovském kynologickém klubu v Nezamyslicích, kde jsem také od r. 1981 členkou. Začínala jsem se 2 černými trpasličími pudlicemi a vším co mi na vesnici svěřili jsem si půjčovala a vodila na cvičák.

V letech 1986-1990 jsem se jako mládežnice účastnila výběrových závodů + Mistrovství mládeže dle ZVV 2 se svým německým ovčákem Delonem.

od r. 1992 mě naprosto učarovalo plemeno rottweiler, které od toho roku vlastním , aktivně chovám a cvičím A zde již začíná skutečná historie rotvajlerů v chovatelské stanici Ballotada.

zde v roce 1996 získávám CHOVATELSKOU STANICI s mezinárodně chráněným názvem Ballotada

v toto mezidobí od r. 1992 – 2008 pracuji jako psovod u Policie ČR (krátce u Městské policie v Prostějově a déle už u PČR ) se služebním rotvajlerem Bullysonem z Cansasu a další můj pes je „transylvánský pastevecký pes „ Ramses , který se dožil krásných 13ti let. Složeny policejní zkoušky H1 a P1 .(jinak kříženec amerického bulldoga linie Jonson a německého ovčáka pracovní linie)

Zakladatelkou mého chovu rotvajlerů byla Haska z mesta Lučenca (moje třetí fena RTW koupená již jako dospělá , jelikož s předchozími fenkami zakoupenými od štěněte nebylo možné uchovnění ), s Haskou jsem složila zkoušky ZV2, OP1, IPO3, SchH3, SchHA, zúčastnila se 3 x Mistrovství republiky RTW dle IPO3 a v r. 1998 získala titul Mistr Slovenska. Tato úžasná fena v „srdečním“ spojení se psem Athosem Ho-Dra dala spoustu výborných zvířat, ale hlavně moje pokračovatele chovu Archie Ballotada a fenu Ballotada „Brenda“ Ballotada.

S Brendou jsme si udělali výlet do Belgie pro příliv špičkové pracovní krve psa Tyson van Het Polderbos a jejich dcera Isis Ballotada je matkou mnoha úžasných potomků vynikajících na sportovním poli.
viz. Osiris Ballotada - několikanásobný účastník mistrovství světa.

Z druhé linie mých fen je
dcera Archieho Ballotada - Ballotada Svitavské vrchy (Kony), byla kryta opět pracovním psem jedinečných kvalit Vašonem Holubí dům a dala mi vrh K, z kterého je nejúspěšnější pracovní fena nejen v českém závodním povědomí a to Kirké Ballotada – také několikanásobná účastnice mistrovství světa a matka vrhu U - ballotada.

Posledním vrhem Isis, který byl zplozen téměř zázrakem je vrh T – Isis a Barnyho z Buchlovských hor - mého chovného psa, který bohužel krátce po krytí podlehl pooperačním komplikacím a to v době, kdy jsme ještě nevěděli , jestli Isis zabřezla nebo ne. Ale osud byl na naší straně a dal mi potomky (mladší bratříčky a sestřičky Osirise) a z tohoto posledního spojení Bárnyho a Isis mi tady zůstala následnice pro chov a výcvik Tyrana Ballotada.

Od r. 2002 se Ballotada rozrostla o plemeno Bordeauxská doga, kde zakladatelkou chovu byla vyjímečná fena Bára od Mandavy (Megi), která bohužel doplatila na neuváženou příbuzenskou plemenitbu (v době začátků tohoto plemene a malého výběru chovných jedinců u nás dosti běžnou) a podlehla ve svých 4 letech a plné síle těmto dědičností získaným chorobám. Nebýt toho, že svou úžasnou povahu mohla předat ve 3 vrzích svým 11 potomkům, nejspíš bych toto plemeno již nevlastnila. Většina to zná z vlastní zkušenosti, že každého dalšího psa už jen srovnává s tím prvním…jedinečným a nenahraditelným.
Vzhledem k tomu, že při plánování štěňátek a výběru vhodného psa dávám největší důraz na zdraví , nepříbuznost a vyrovnanou povahu, značně se omezuje nabídka chovných krycích psů. Ale alespoň nějakým dílem bych ráda pomohla ozdravit toto plemeno (např. pokud měla má fena výsledek DKK 3/3 nikdy bych nenakryla psem se stejným nebo ještě horším postižením, ale hledala jsem psa s výsledkem HD 0/0 nebo 1/1). Při současných alarmujících výsledcích DKK u molossů, růstových problémech, přetíženosti zvířat nadváhou, dědičných vadách a nemocech... by slušný chovatel a milovník psů neměl toto vůbec dopustit.

Báru od Mandavy jsem kryla psem Glen z Vesničky u hranic (rtg. 1/1) - a dala mi pokračovatelku chovu Bastet Ballotada, která mi dělala jen samou radost ,neskutečná matka ve všech směrech co by odkojila a přijala i poníka, kdyby bylo potřeba…. s Bastet jsme opět přispěli troškou k dovezení nové krve z Německa a nakryli multišampionem Bozz Padrino von Nuthetal z kterého je vrh E a F….viz Edmond a moje Fren.

Po neuvážené aplikaci jedu na potkany našich sousedů jsem o Fren -jedinou mou chovnou fenu – takto zbytečně a bolestně přišla a momentálně nezvažuji pořízení další BX a chov ukončuji (přerušuji).

Dalším nejnovějším a do budoucna hlavním přírůstkem v CHS Ballotada je plemeno Boerboel (Jihoafrický burbul), v kterém prozatím vidím ideální sloučení zdravého nepřešlechtěného molossa se vším všudy. Pro mě to bylo nalezení zlaté střední cesty mezi rotvajlerem a bordeauxskou dogou a pokud si to mohu dovolit, předpovídám tomuto plemenu u nás velkou budoucnost.

Všechny dostupné informace získané na zahraničních webech popisují burbula přesně tak, jak to mohu postupně pozorovat u mých burbulů.

Ti, kdo propadnou tomuto plemeni jako já, se dočtou více na mých stránkách určených jen pro boerboel a dále na webu specializovaného klubu Boerboel club CZ, který má své stránky zde: www.boerboelclub.cz

Letos - v r. 2016 je to již 5. moje generace, která exceluje na výstavním či sportovním poli.

v kostce a číslech:
- aktivní chov od r. 1996
- složeno přes 55 zkoušek z výkonu od ZM- IPO3
- 3 x účast na Mistrovství republiky – 1x titul MISTR SLOVENSKÉ REPUBLIKY IPO 3
- absolvováno přes 70 závodů – v kategoriích ZV1, ZV2, IPO3
- pravidelné zastoupení mých odchovů na Mistrovství světa RTW –díky Zuzce Marthalerové
- odchováno multi multi šampionů a vítězů všech typů výstav, 1x interchampion

Magda Moravcová

www.BALLOTADA.cz

Z historie plemena Boerboel

Boerboel je zařazen mezi neuznané plemena FCI, je to národní plemeno původem z jižní části Afriky. Jako u většiny plemen i burbul vznikl zkřížením (namícháním) několika plemen i neplemen v době kolonizace jižní Afriky. Evropští přistěhovalci si na svou ochranu do nového domova přiváželi vesměs silné a mohutné psy, kteří se postupem doby přikřižovali se psy domorodců. Nehostinné prostředí samo provádělo selekci - přežívali pouze ti nejsilnější a nejodolnější. Tím postupně vznikl burbul, který uchvacuje svou mohutnou výraznou hlavou a velmi osvalenou mohutnou kostrou. Oficiální historie boerboela je velmi mladá, teprve až v roce 1980 byly oficiálně registrovány necelé tři desítky zvířat k chovnému využití.

V současné době je v České republice chov burbula na začátku... Přesto tomuto plemeni předpovídám budoucnost, kterou si určitě zaslouží. Stále je dost lidí, kteří hledají houževnatého a odolného silného psa.

KONTAKT:

Magda Moravcová
Osíčany 16
obec Koválovice-Osíčany
798 29 Tištín
okr. Prostějov
Česká Republika

+420 777 558 850
ballotada@seznam.cz

GPS: N 49.2774767° E 17.1743772°
nebo 49°16'39.358"N, 17°10'27.668"E(c)Ballotada | Design Mekenzie